Unde Va Faceti Reviziile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde Va Faceti Reviziile

    Deoarece nu sunt foarte multumit de cei de la Auto Europa si se apropie revizia de un an, va rog sa va exprimati parerile in legatura cu alte service-uri din judet sau chiar din afara. De exemplu, am inteles ca cei de la Verbita din Arad sunt foarte seriosi. Specificati costurile si daca consumabilele au fost ale dumneavoastra.

  • #2
    Salutare Stefanel,am 34 de mii si ceva si toate cele trei revizii le-am facut la Autocardo pe Sagului acolo unde e si Citroen.Eu mi-am dus piesele mele la revizii,adica am cumparat filtrul de aer,de ulei si de motorina de la Ciclop si am dus si uleiul meu Castrol 10-w40 Magnatec.Se poate baga linistit si Castrol 5-w40 Diesel sau TurboDiesel sau alta marca de ulei de care vrei.Cel mai bine te duci si vb cu un mecanic de acolo inainte de revizie si vezi ce-ti zice si el.Oricum sunt mai seriosi decat AutoEuropa.Vezi ce mai zic si altii.

    Comment


    • #3
      la verbita is pe linga meserie aia acolo adica pamint
      sigpic

      Comment


      • #4
        Schimbare distributie

        Eu trebuie sa-mi fac schimbul de distributie, curea accesorii si pompa de apa. Unde imi recomandati sa ma duc.

        Pana acum Temeco mi s-a parut cel mai ok, dar scump. PitStop - nu am fost dar am auzit ca e mai scump ca temeco. La reprezentanta unii sau plans de calitatea lucrarilor (din pacate nu stiu la care din ele a fost).

        Voi pe unde ati facut schimbul distributiei?

        Comment


        • #5
          Dute la Autocardo pe sagului,intri pe la sau pe langa Citroen si vb cu aia.Eu acolo mi-am facut reviziile si am fost multumit,la un domn mecanic Balint Stefan,dar per ansamblu sunt mai seriosi decat cei de la AutoEuropa de pr str.Miresei.Incearca si acolo.

          Comment


          • #6
            @dany59ddd: mersi mult de indicatie. Nu auzisem de ei, dar o sa dau o tura pana acolo.

            Alte recomandari? Nu ma deranjeaza daca sunt service-uri de cartier atata timp cat pot sa stau de fata pe parcursu' lucrari.

            De asemenea, nu ma deranjeaza sa cumpar si piesele de la cineva, si sa ma duc pentru manopera in service.

            Comment


            • #7
              Sau mai am o alternativa langa stadionul CFR chiar in curba e un service cu portile mov sau violet.Cum intri in curte pe dr e o hala mare si acolo inauntru e atelierul de mecanica,stand pt unghiuri de fuga si statie ITP.Am lucrat 4 ani acolo si îi cunosc bine pe baieti ca doar am fost colegi.Mergi si la AutoCardo si acolo unde am lucrat adica la sc.Seven M-LB srl si vezi unde e mai rentabil sau unde iti place.Astea-s variantele mele.

              Comment


              • #8
                Eu pana acum am facut 2 revizii la Verbita in arad, relativ multumit de ei, singura problema a fost ca prima data nu mi-au purjat filtrul de motorina. Nu merg la Autoeuropa pentru ca stiu cum lucreaza baietii -: trebuit sa merg la ei pentru schimbat spoiler si de 2 ori sa decojit(cica bara a fost din lot nashpa), s-au schimbat nishte tevi de la climatizare si trebuit sa merg de 2 ori la completare instalatie, vopsit aripa spate si dupa 6-7 luni a venit vopseaua jos.... si asta doar la masina mea (toate s-au rezolvat fara costuri ulterioare)... la masinile de la lucru nu o data au lasat suruburile de la roti nestranse... etc.
                Daca ziceti ca si autocardo sunt seriosi si te lasa cu piesele tale... poate am sa incerc la ei de data asta.
                Although people think so.... Kurt is not dead !!!!

                Comment


                • #9
                  A facut cineva vreo revizie la reprezentanta in Zseged? Am auzit ca ar fi mai ieftin ca la noi, plus ca lucreaza mai bine si de calitate.

                  Comment


                  • #10
                    dar de revizii in fata blocului nu ati auzit? sunt mult mai ieftine va zic eu si in plus de asta este masina mea si o fac ca la carte.bafta
                    Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                    Comment


                    • #11
                      Eu zic ca iesi mai ieftin daca iti cumperi piesele de la ciclop, asa am facut si eu, iar pe un set de placute mi-a cerut 300 lei iar la ciclop au fost 120 lei aceleasi placute de origine

                      Comment


                      • #12
                        Eu propun Service Blue de la Banatu din curte super ok.
                        revizia mica = 210 cu tot
                        sigpic #

                        Comment


                        • #13
                          mda... eu sunt inca pe garantie... pica faza cu service-uri neautorizate sau fata blocului....
                          Although people think so.... Kurt is not dead !!!!

                          Comment


                          • #14
                            La autocardo nu au nimic impotriva daca ai tu piese de schimb chiar daca esti in garantie, si eu mai am garantie inca 18 luni

                            Comment


                            • #15
                              fac si astia de la Ovarom, preturile pe manopera is ok, piesele-s cam scumpe.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google