Help Dragos Donatii pentru el ! ! !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Help Dragos Donatii pentru el ! ! !

    Mai daca tot ati deschis acest topic eu nu am gasit o casa de copii dar am gasit un om pe care lam putea ajuta , nu stiu cati dintre voi il stiu pe dragos de la stadion , e baiatul acela cu matiz albastru , acela care are un tic nervos (ticul nervos defapt e sindromul touret scuze daca nu am scris corect )zilele acestea am inceput sa stau cu el de vorba sa il iau cu mine sa se plimbe etc etc si uite asa am aflat cate ceva de viata lui :
    Este bolnav de sindromul sus mentionat , are un apartament in balcescu si traieste dintro pensie de handicap , si are o pasiune exact ca noi MASINILE din pacate el nu isi permite ca noi sa bage in masina bani isi face singur masina , dar nu asta e problema si dece postez aici , problema lui este in felul urmator din cauza boli el nu poate dormii acasa si doarme in masina in spate la stadion sau in parcare la heaven sau cine stie in ce colt retras de la stadion din cauza ca vecini cheama politia pt galagie si isi ia amenda si atunci de frica sa nu mai ia amenda de la pol el doarme in masina fie iarna fie vara . Mentionez ca Dragos nu mai are familie din pacate au trecut in nefinta si parinti si fratele in decurs de 6 luni toti prin urmare de acolo i sa tras si boala , propunerea mea este dupa cum urmeaza : eu si streu am discutat si am dori sa aduman bani si sa ii izolam fonic o camera mai exact camera unde doarme sa nu mai fie nevoit sa doarma in masina care ar dori sa ne ajute ma poate contacta pe mine sau pe streu mai multe detali va voi spune la intilnire . Va multumesc anticipat

    Ps: va rog nu ii spuneti nimica vrem sa fie o surpriza .... scuze daca nu am scris corect

  • #2
    io-s pentru...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      poi nah trebuie sa vedem cati ne adunam si sa stabilin care e metoda cea mai buna

      Comment


      • #4
        si eu il cunosc pe dragos si situatia lui si as vrea sa-l ajutam deci da

        Comment


        • #5
          si eu si crs suntem pentru! felicitari pentru initiativa ciufi! si noi il stim pe baiat si din cate am vorbit cu el, e un baiat foarte de treaba.
          fara linkuri externe

          Comment


          • #6
            Si eu sunt PENTRU.

            Comment


            • #7
              si eu sunt pentru
              sigpic #

              Comment


              • #8
                K...maine vorb. ce si cum....

                Comment


                • #9
                  xp fara nici un fel de reclama . . . asta am gasit eu despre acest subiect si o sa dau si explicatii de rigoare:

                  pentru inceput propun treaba urmatoare: http://www.isoline.ro/index.php?p=contact luni voi incerca sa ajung la ei si sa discut despre problema asta, prezentand cam ce vrem sa facem si sa le cerem ajutorul, daca nu pot cu materiale macar cu un sfat tehnic sau o reducere la materiale. nu cred ca o camera ii va saracii pe oamenii acestia.

                  mai sunt cateva tipuri de materiale ce se folosesc la fanoizolatii dar din motive financiare nu ni le vom putea permite (aici vorbesc de materiale profi pt studiouri) si atunci am mai gasit metoda cu pluta (cum suntem unii ) http://www.clubafaceri.ro/36519/rola...la-773423.html pentru pardoseala si http://www.clubafaceri.ro/36519/izol...ta-756723.html pentru pereti.

                  sau in ultima instanta vata minerala pe pereti si tavan.

                  in toate cazurile trebuie luat in calcul ca se va tapeta (mult spus) cu placi de rigips pereti si planseul si cu parchet laminat pardoseala.

                  ciufi are dimensiunile, voi face un necesar de material, propuneri de preturi, evaluez costurile si stabilim un target.

                  problema urmatoare este legata de manopera, aici v-as ruga sa va interesati printre cunoscuti, cei ce se pricep, au mana la tras glet, de restul problemei ne putem descurca singuri si anume montatul rigipsului si al materialului fonoabsorbant si parchetul. ii explicati problema si incercati sa il convingeti de manopera moca la treaba asta.

                  si in ultimul rand finisaj, adica ceva tiffel si un pic de colorant

                  daca am uitat ceva imi cer scuze, completati si trecem in agenda

                  o seara faina

                  inca ceva, rog moderatorii sa faca un topic separat incepand cu propunerea lu ciufi, asa putem furniza linkul celor care ar vrea sa ne ajute, si sa inteleaga despre ce e vb.
                  Last edited by Christian86; 10 April 2011, 02:40. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #10
                    Help Dragos ! ! !

                    Daca se poate sa mutam discutiile aici despre cazul lui Dragos si sa il facem sticky pana la finalizare.

                    Comment


                    • #11
                      il stiu,am stat de vb cu el de multe ori si ma bag si eu sa il ajutam.....deci ma bag si eu.....

                      Comment


                      • #12
                        eu sunt deacord,cu tine.....si ma si bag sa il ajutam pe dragos....

                        Comment


                        • #13
                          In ce consta cazul lui Dragos ? Nu m-am lamurit.
                          Logan GPL 1.4

                          Comment


                          • #14
                            asa cum am promis, am fost la firma isoline, unde am gasit oameni receptivi la problema noastra. am primit o serie de sugestii, solutii la proiectul nostru si promisiunea unui pret foarte bun. astept pe mail oferta de pret si documentatia pentru punerea in opera deseara sper sa am timp sa fac necesarul de materiale. ar mai fi o discutie cu un depozit de materiale de constructii, poate obtinem si de la ei o reducere pentru rigips, profilele metalice si restul chestiunilor

                            p.s. mutati posturile de la ajutam o casa de copii aici . . . unde sunt moderatorii cand ai nevoie de ei

                            Comment


                            • #15
                              Pentru materiale pot sa vorbesc la Arabesque, sa obtin preturi cat de cat bunicele

                              P.S. s-au mutat posturile .....

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google