Politia Romina Ia MITA! ! ! :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Din cauza voastra, a celor care dau spaga, politia face abuzuri impotriva celorlati....de cate ori nu ati fost oprit aiurea si au inceput gaborii sa va caute motiv...eu am fost oprit de multe ori .....va zic eu de ce m-au oprit VROIAU SPAGA....mai bine dau amenda 500 ron decat sa dau la gabor 150 sa il fac pe el cu muschii tari...amenda se mai contesta...te mai judeci in 90% dintre cazuri castigi.....de ce trebuie sa dam spaga la niste nesimtiti...nu ajunge ca tot din banii nostri sunt platiti....le mai dam si spaga....suntem niste idioti si din vina noastra se intampla toate astea.....documentativa putin si in momentul cand va opreste politia incepeti si voi si cereti acte....sa vedeti cum va lasa in pace fara spaga....va spun din proprie experienta...am luat radar (am detector dar aveam bricheta bagata) si nu am apucat sa le cer decat autorizatia prin care dovedeste ca cel de pe masina radar are dreptul sa lucreze.....ce credeti ....mi-a dat avertisment....si nu sunt singurul caz.....daca ati inceta cu spaga nu ar mai fi gaborii asa infumurati...nu uitati ca tot noi ii platim,e cea mai mare prostie sa mai dam si spaga.....chiar sunt curios ce neamt a dat spaga la politie....majoritatea dintre voi cand va opreste o dati cu spaga in loc sa va cautati drepturile.....noi suntem singurii vinovati pentru ceea ce patim
    Last edited by dannyel87; 19 May 2008, 08:55.

    Comment


    • #17
      Daniel , neamtul e neamt da-l in masa . Tu crezi ca gaborii lor iti cauta nod in papura ca ai nostri ?
      B -X X - DDF x 2

      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

      Comment


      • #18
        @florin77 ai nostri cauta nod in papura din cauza celor care dau spaga...un prieten de-al meu lucreaza la o pizzerie ca sofer si a prefereat sai ia permisu decat sa dea spaga....si era vina lui ...gaborii iau zis ca le e foame si el a zis sa mearga sa si cumpere de mancare ....daca ar proceda toti la fel ca el gaborii nu ar mai abuza ....repet e vina noastra

        Comment


        • #19
          Super corect . Pentru ca traim in Fomania . Dar gandeste si din prisma unui om care abia daca ii ajung banii pentru mancare si intretinere si haine din cand in cand si care vede un gratar la cateva luni si concediu ioc si sa nu mai zic ce , el ce face pai daca da o amenda de 100 -150 lei in loc de 30-50 spaga cate zile nu mai mananca sau ajunge dator la intretinere si cand isi plateste datoria . Cum sa nu dea saracul spaga . Poate are o Dacie din '80 cumparata cand iti dadea statul casa moca .
          B -X X - DDF x 2

          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

          Comment


          • #20
            @florin77 90% dintre amenzile pe care le luam sunt ilegale....pur si simplu o contesti si esti aproape sigur ca vei castiga....Gaborii nu au voie sa te opreasca si dupaia sati caute motiv....si daca esti oprit trebuie sa iti zica de ce ai fost oprit si sa te sanctioneze doar pentru acel lucru nu pentru altceva....va spun sigur asta am 2 procese cu ei ;)

            Comment


            • #21
              Sunt de acord cu dannyel87: n-am fost oprit niciodata de politie, dar daca as fi si as sti ca n-am gresit cu nimic n-as da nimic-mi-as sustine drepturile; daca as sti ca am gresit, cu exceptia cazului in care mi-ar lua permisul n-as da spaga, as plati amenda
              If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

              Comment


              • #22
                Eu ce zic ? Cu contestatia stii de ce castigi ? Ca si mie acum 7/8 ani imi dadusera amenda ca nu am licenta pt un papuc . Pentru ca un gabor nu se poate reprezenta in instanta iar Politia Romana nu are un avocat care sa-i reprezinte .Astfel ca din partea lor nu se prezinta nimeni sau se prezinta la chestii mai grave .

                Nu mai fi asa vehement la adresa mea . Daca citesti mai atent observi ca te sustin dar iti si expun de ce x % dintre noi dam spaga .
                B -X X - DDF x 2

                :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                Comment


                • #23
                  Un Post Scriptum pt cel care m-a dat "-" la reputatie,admonestandu-ma "pentru gandirea mea" fata de cele relatate mai sus:
                  Prietene drag,oricine ai fi tu,"gandirea"asta de care spui tu,vine dupa o lunga experienta in conducere auto.Problema nu e ca poitistii iau spaga,ci ca noi favorizam lucrul asta prin felul nostru de-a ne comporta in trafic.Ia sa nu mai gresim si sa vezi ca nu o sa mai fim nevoiti sa dam spaga.Intelegi?Crezi ca "minunea"aceea de femeie a dat spaga de dragul politiei?Nu.Ci pentru vreo "prostioara"facuta in trafic.Si la o adica,cine a pus-o sa dea spaga?De ce nu a preferat sa ramana fara permis,sau sa plateasca amenda???De ce a dat spaga??Iar daca cumva a obligat-o politistul la asa ceva,exista organe competente si masuri care fiecare cetatean poate sa faca uz de ele.Asa ca hai sa nu ne mai miram si sa ne dam cocosi ca noi nu dam spaga si sa infieram fapta.Mai bine sa nu dam ocazia in a fi in postura de a da spaga.Atunci abia putem vorbi de civilizatie.Si mai e o vorba:Prostia se plateste.Ori prin spaga,ori prin amenda.Asa ca...Sper ca ai inteles sensul problemei.

                  Comment


                  • #24
                    Deci eu zic sa nu o mai lungim atata!

                    Aici o vorba de pricipii si de nimic altceva, SPAGA inseamna MITA = CORUPTIE si din pacate exista de cand lumea.Problema este cat de mare ca proportie?!
                    Ma repet inca odata si spun daca incalci legea trebuie sa fii constient de riscuri si sa ti-le asumi.
                    Daca considerati ca sunteti oameni fara coloana vertebrrala si fara principii atunci nu aveti decat sa da-ti spaga mai departe. PUNCT
                    Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                    Comment


                    • #25
                      Procentajul este cred eu foarte mare , peste 80 % la noi in tara . De ce ? Deoarece foarte multi oameni au un pret pentru care se vand . Si cred ca si pretul este dupa cultura , uitati-va la gabori si la sumele pt care se vand .
                      B -X X - DDF x 2

                      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                      Comment


                      • #26
                        Problema este de ambele parti,NOI ca dam si EI ca iau.Daca s-ar lua masuri de ambele parti atunci am avea o sansa sa mergem pe drumul cel bun.
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #27
                          D FENS ma faci sa rad . Pai cum sa ia gaborii masuri , doar sa fie panditi de superiori , filati si alte alea ca sa nu mai ia spaga . Astfel vor fi fortati nu o vor face de bunavoie .

                          Off topic . Daca Doamne fereste iti fura masina si o gasesc in Brasov sau Satu Mare nu te duci tu dupa ea . Se duc cei de la furturi auto unde ai declarat dar nu pleaca fara bani de drum , hotel , masa ( bineintees ca incluzi si o atentie ) . Si tu vrei sa renunte de bunavoie la venituri constante ?
                          B -X X - DDF x 2

                          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by florin77 View Post
                            ... doar sa fie panditi de superiori , filati si alte alea ca sa nu mai ia spaga . Astfel vor fi fortati nu o vor face de bunavoie .
                            Vezi ca stii?La ce te asteptai?Ca o sa vina toti coruptii si o sa-si cedeze averile saracilor?Sau o sa intre la cerere in puscarie pt luat mita?
                            Last edited by D-FENS; 19 May 2008, 14:20.
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #29
                              Parerea mea este ca si noi ceilalti suntem la fel de corupti ca ei...gaborii.
                              Si noi am luat spaga, si noi am dat spaga si asta o sa mai continue cativa ani buni...

                              Comment


                              • #30
                                Dupa parerea mea un gabor incalca legea de mai multe ori decat un om care practica alta meserie.
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google