Curentul "emo" Printre Noi :-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar ei chiar sufera sau isi impun numai?

    Comment


    • Unii sufera, altii isi impun....Tot un fel de victime colaterale sunt toti!
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • pai si daca mie mi-e bien trebuie sa-mi sugerez ca e naspa si sa dau in lacrimi?
        Frate astia sunt nebuni!

        Comment


        • Daca nu iti dau lacrimi, iti dau eu o lama si o rezolvi

          Comment


          • Depinde ce intelege fiecare prin "a-i fi bine"!Gradul de intelegere difera iar imaginea de ansamblu este mai ingusta ori mai panoramica la fiecare om!Fiecare are propriul sistem de valori iar prioritatile sunt altele de la individ la individ!Nu exista NORMAL in sine, este doar "ceva" care daca il depasesti esti considerat nebun, emo, psihopat, sociopat, deviat mental, homosexual, etc!Cam greu cu genul asta de subiecte si imposibil de abordat prin prisma psihologiei si psihiatriei care foloseste doar un sistem statistic de definire!
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Uauuuu!
              Ce naiba lucrezi tu darkule?

              Comment


              • Orice dar nu homosexual

                Trebuie s-o luam in gluma. Treaba lor ce fac si cum fac. Atata timp cat pe mine nu ma deranjeaza niciunul, sa fie sanatosi (ma rog, mai putin taiati cu lama)

                Ionut, langa folia ta mai pune si 2,3 lame ca poate iti gasesti clienti si printre EMO automobilisti. (chiar, oare poarta centura astia? )

                Comment


                • "Profesorul unei universitati importante si-a provocat studentii sa raspunda la urmatoarea intrebare: "Dumnezeu a creat tot ceea ce exista?"
                  Un student a raspuns ferm: "Da!"
                  Profesorul a pus o noua intrebare: "Daca Dumnezeu a creat totul inseamna ca el l-a creat si pe diavol. Si de vreme ce acesta exista (asa cum putem observa in propriile noastre actiuni), inseamna ca Dumnezeu e cel rau?
                  Studentul nu a putut raspunde la acesta supozitie, lasand profesorul sa concluzioneze ca el a "demonstrat" ca "credinta in Dumnezeu" este o poveste pentru copii, deci prea putin credibila.
                  Un alt student a ridicat mana si a cerut sa puna o alta intrebare.
                  Studentul s-a ridicat in picioare si a intrebat: "D-le Profesor, starea de frig exista?"
                  "Bininteles!", i-a raspuns profesorul. "Ce fel de intrebare este aceasta?", a continuat profesorul... Cu siguranta ca exista, nu ti-a fost frig, n-ai tremurat niciodata?
                  Proaspatul student raspunse: "De fapt starea de rece nu exista. In concordanta cu legile fizicii, ceea ce noi consideram rece reprezinta de fapt absenta caldurii. Orice lucru poate fi obiect de studiu atata vreme cat transmite energie (caldura). Zero absolut reprezinta absenta totala a caldurii, dar starea de rece nu exista. Ce am facut noi este doar sa cream un termen care sa descrie ce simtim cand nu primim caldura in organism."
                  Si, continua studentul, "intunericul exista"? "Bineinteles!" raspunse profesorul. De aceasta data studentul zise: "Va inselati din nou, domnule Profesor. Nici intunericul nu exista. Ceea ce exista de fapt este doar absenta luminii. Lumina poate fi studiata, intunericul nu. Nici nu poate fi fractionat intunericul, lumina da. O simpla raza de lumina alunga intunericul pe suprafata pe care ajunge raza de lumina.
                  Intunericul este un termen inventat de oameni pentru a descrie ce se intampla cand nu avem lumina.
                  In sfarsit studentul il intreba pe profesor, Domnule Profesor, exista raul absolut?" profesorul ii raspunde "Bineinteles ca exista, dupa cum am mentionat la inceputul discutiei, vedem violuri, crime, violenta peste tot in lume, toate acestea sunt intruchiparea raului."
                  Studentul raspunse " Domnule profesor, raul absolut nu exista. La fel cum am demonstrat in celelalte doua cazuri, raul absolut este un termen creat de om pentru a descrie rezultatul absentei lui Dumnezeu in inima omului.
                  Dupa toate acestea, profesorul isi dadu jos palaria si nu mai spuse nimic."

                  Aceasta istorioara exemplifica cel mai bine ce a spus al 3-lea intunecat.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • Originally posted by darksid3 View Post
                    Depinde ce intelege fiecare prin "a-i fi bine"!Gradul de intelegere difera iar imaginea de ansamblu este mai ingusta ori mai panoramica la fiecare om!Fiecare are propriul sistem de valori iar prioritatile sunt altele de la individ la individ!Nu exista NORMAL in sine, este doar "ceva" care daca il depasesti esti considerat nebun, emo, psihopat, sociopat, deviat mental, homosexual, etc!Cam greu cu genul asta de subiecte si imposibil de abordat prin prisma psihologiei si psihiatriei care foloseste doar un sistem statistic de definire!
                    Let's face it! De obicei in 98% din cazuri cei care erau/sunt "ANORMALI" aveau /au anumite probleme. Acum un om care ucide din placere nu poti spune ca e normal. Poate in lumea lui el este perfect dar ne raportam la societatea in care traieste.

                    E clar ca de multe ori se fac si abuzuri de "intelegere", unii devin anormali doar daca ies cu putin din tiparul creat de altii, ceea ce e absurd DAR in anumite cazuri, de ex. Homosexuali, vorbim de anormalitate ... Ideea sexelor a fost gandita pentru procreare iar doua sexe de acelasi fel nu pot procea atunci la ce rost? De ce sa fie normal, daca nu atingi scopul final? :-) (asta discutand-o prin prisma sistemului natural de perpetuare al speciei existent oriunde in natura)

                    Emo sunt probabil niste copii cu un anume background care ii face sa ajunga aici. Probabil cu un mic ajutor (asta depinde mult de parinti) poti sa ii faci sa revina la sentimente mai bune fata de propria existenta.

                    Eu cunosc un caz in care un copil de mic, se trezea noaptea, plangea intr-una , si acum are cam acelasi stil de a se imbraca ca un emo, in negru tot timpul, este mai retras (nu are probleme in a se sinucide!) dar eu il consider un om normal. Are el o alta stare, nu vad o problema deranjanta pentru noi.

                    Toti sarim pe ei aici pe thread, dar nu stam sa ne gandim ca fiind niste tineri, poate ca parintii ar trebuii luati in suturi ? Ca nu fac nimic ...

                    S.
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Ai perfecta dreptate, chiar am scris cateva posturi mai sus despre "victimele colaterale"!Iar cu cateva pagini mai devreme am specificat cam aceleasi treburi ca si tine de era sa-mi sara lumea in cap!Eu zic ca problema cea mai generala pe care o putem pune este: Sa cautam cauza nu sa judecam efectul!Despre homosexualitate nu mai comentez ca thread-ul este altul!I-am dat ca exemplu pentru ca fac parte din afara sistemului logic social in primul rand!Restul e alta poveste!
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Lasa-i sa sara :-) dar cu argumente nu cu vorbe-n vant :P
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • Curiozitatea naturala, dorinta de a fi altfel, problemele psihologice sunt premisele care ii fac pe oameni sa aleaga anumite cai. Pe acest teren daca apare un lider de opinie cu o mare putere de convingere este de ajuns pentru a apare o noua secta, un nou curent, etc care cresc datorita dorintei oamenilor de a apartine unui grup.
                          By the way o parte din existenta Logan Club se datoreaza tot dorintei oamenilor de a apartine unui grup. Si cred ca stiti ca si noi nu suntem priviti de altii ca fiind "normali" pentru ca suntem fani Logan.
                          Referitor la homosexualitate: inca nu exista o cauza clara a homosexualitatii.
                          Last edited by Cristi_LCD; 19 June 2008, 13:21.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • Originally posted by Cristi_LCD View Post
                            Referitor la homosexualitate: inca nu exista o cauza clara a homosexualitatii.
                            exista: este o cauza medicala. Am vazut un documentar acum ceva vreme in care explicau ca exista niste disfunctionalitati la nivel genetic ce inclina un individ spre homosexualitate.

                            S.
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Sunt multe cauze care nu pot fi explicate cu ajutorul stiintei si asta pentru ca stiinta este redusa la cele 5 simturi si la prea multe prejudecati!Nu te poti astepta la un peste sa-ti explice apa in care traieste ipotetic vorbind!Mereu trebuie sa privim din "afara" iar ca sa privesti din afara trebuie sa lasi logica 3D si sa-ti deschizi mintea!Sa nu uitam ca si societatea este tot un fel de secta dar la nivel mare si daca privesti ce se intampla cu un copil de cand se naste si pana devine adult o sa vezi ca e defapt produsul unui sistem!Cam pe aici bate normalitatea....Nu esti un produs care sa se incadreze in baremul sistemului, esti considerat anormal!De aici apar tot felul de motivatii ciudate, comportament deviat, functie cum cum gandeste subiectul respectiv!
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • @ Silviu: Fara suparare dar un documentar crezi ca este totul. Intradevar disfunctionalitatile genetice(mosteniri genetice de pe vremea cand eram nevertebrate si unisexuali cred eu ) sunt cauza nr. 1 a homosexualitatii dar nu sunt singura. De exemplu: traumele din copilarie mai sunt o cauza, sau un libido exagerat(astia in general sunt bisexuali). De aceea am spus ca nu este o cauza clara.
                                Last edited by Cristi_LCD; 19 June 2008, 13:44.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google