Problema Rezervor Lichid Parbriz

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Rezervor Lichid Parbriz

    In ultimul timp am observat ca desi pun lichid de parbriz in rezervor, sprituiesc de cateva ori si parca s-a evaporat lichidul din rezervor. La o privire mai atenta am observat ca picura apa de la dopul din imaginea atasata. Astept niste sfaturi din partea celor mai experimentati in ale Loganului ca sa pot rezolva problema. Nu de alta nu este greu de desfacut grilele de plastic, si ce ar mai trebui, dar nu vreau sa distrug acele mecanisme atasate de rezervor. Please umpic de help. Imi cer scuze adminilor daca am deschis acest thread aiurea.
    Attached Files

  • #2
    Sincer nu stiu daca acolo e un dop. La mine cel putin e tot de plastic, si nu pot sa-l desfac. voiam sa ma leg de acolo sa fac sprituitoarele independente, dar nu am reusit.
    In cazul in care tu ai dup acolo, scoate dopul, pune putin silicon si pune dopul inapoi.

    Comment


    • #3
      Sau schimba pompa e 20 de lei.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • #4
        vezi ca pompa iese relativ usor din vas ca are o garnitura de cauciuc ce o tine acolo,din ce arati tu acolo se pare sa ai probleme cu bila aia ,apas-o si tu cu o surubelnita sa isi faca din nou mersu ala inainte inapoi ca banuiesc ca a prins ceva mizerie acolo si nu se mai duce inapoi,da si tu cu putin wd ca sa se curete acolo,daca nu reusesti , alta pompa ( vorba colegului de mai sus)

        Comment


        • #5
          Din pacate nu mai locuiesc in tara, deci nu prea am de unde sa iau alta pompa, doar cand dau o fuga in tara,poate. Am sa incerc varianta cu, curatatul bilei si a instalatiei de sprituire. Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Am sa revin zilele acestea cu un raspuns cum am rezolvat.

          Comment


          • #6
            cu 50 lei cumperi rezervorul, motorul si poate ai noroc sa fie si lichid in el
            aici vezi cum se demonteaza pompa, este chiar usor http://www.loganclub.ro/forum/tutori...re-t36363.html
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google