Amintiri din copilarie ...by Seba,Tavi & cine mai vrea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Amintiri din copilarie ...by Seba,Tavi & cine mai vrea

    Bubule, pe Seba il mai (ne mai) loveam cand eram mici si nu picam de acord cine sa piloteze naveta catre luna (nu intru in detalii, aveam noi o naveta).
    Acum proiectul s-a abandonat din lipsa de fonduri, asa ca nu ne mai ciondanim.

  • #2
    Si tot din lipsa de fonduri pt naveta s-a incercat o pluta de mers pe dunare si cineva si-a taiat unghia de la degetul mare cu toporul incercand sa faca modelul la scara... mai tii minte cum ai stat acasa 2 saptamani ca nu puteai tine stiloul in mana? Daca nu ma insel, cu un an inainte parca am avut eu piciorul in ghips si ii puneam pe astia din clasa sa dea suturi sa vedem daca-i doare piciorul
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      INUMAN.
      Da, normal ca-mi aduc aminte. Cu o zi inainte de al pune in ghips pe al tau picior, ti l-ai scrantit rau de tot (de unde s-a tras ghipsu), trebuia sa mergem toata scoala (clasele I-IV) la cinema era film cu PIEDONE, eu desigur ca am ramas in urma cu tine si NU s-a dat drumu' la film pana ce n-am ajuns si noi.
      Amintiri amintiri...Cum naiba au trecut asa repede anii

      PS: si acum unghia de la dejtu mare e despartita in doua la mine ))) , asta e forever

      PPS: ce ma distra cum rezolvai problemele la matematica, nici doua trei calcule nu faceai si dadeai rezultatul final (care in 99,99% din cazuri era cel bun) de se criza ca naiba profa de mate :''unde e rezolvarea!!!!???!!!!'' )))
      Last edited by Octavian; 9 September 2008, 12:11.

      Comment


      • #4
        Bah ... Voi sunteti banateni ? Ca daca nu sunteti off-topic ... [ seba pregateste premiile ... ]

        S.
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • #5
          Pai banateni da, deci discutii... ))

          Comment


          • #6
            Da, mah, tavi, ce vremuri....Acu' mi-am adus aminte ca ieri de cum mergeam la filmul ala incolonati si au stat toti juma de ora dupa noi ce vremuri...
            si cum saream gardul scolii sa bem brifcor la aprozar...Cum ne fugareau tiganii prin gardini cand dadeam mingea peste gardul scolii...Frateeeee ce trece vremea...Cate prostii am mai facut noi doi si de care nu ne mai aducem aminte?
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              Deja ati ajuns 2 batrinei senili
              totusi e bine ca ati avut aprozar in acele vremuri de"glorie" apuse
              sigpic

              Comment


              • #8
                Tunie drasii'n cinie, boris...Doi prieteni depaneaza amintiri si tu faci misto
                normal c-am avut aprozar. Tu macar mai tii minte cico, brifcoru' si inghetata "polar"? Dar halvita si merele pe bat invelite in glazura de zahar? Ce vremuri, dom'le...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #9
                  Seba mai un pic si te aud ca-l regreti si pe nea nicu ....
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • #10
                    Seba, inghetata POLAR era cea mai BUNA, era impachetata ca un pachet de unt (mai stiu colegii ce inseamna un pachet de unt adevarat??), doamne cat de BUNA era...

                    Auzi...Sincer, iti mai aduci aminte cand tiganu ala mi-a furat caciula de pe cap?? (nou nouta, cu o zi inainte mi-a cumparat-o mama).

                    Comment


                    • #11
                      Astept cu nerabdare sa treceti de faza 7-12 ani si sa incepeti sa povestiti de cand erati la pubertate!..Impresii de DUPA Revolutie, etc !
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #12
                        Si ca sa fiu on topic ...Propun urmatorul video
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #13
                          Aia cu guma Turbo si revista Cutezatorii sunt grave rau!...Mi-am adus aminte tot!
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • #14
                            Darkside pana la pubertate crede-ma ca e o poveste frumoasa (de viata), unde cred ca ne regasim multi.

                            Comment


                            • #15
                              Mha octavian scrie o carte , macar scoti si un ban!
                              Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                              Magazin Piese de Schimb.
                              www.facebook.com/ElectroteknikPag

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google