Raliul Brasovului Tess Rally 16-18 Aprilie 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Raliul Brasovului Tess Rally 16-18 Aprilie 2010

    La sfarsitul saptamanii viitoare va avea loc,la Brasov,prima etapa din Campionatul de Raliuri al Romaniei 2010.
    Si in acest an,in CRR,vom avea Cupa Dacia la care s-au inscris oficial,pana acum,7 echipaje:

    Nr. conc. / Pilot / Copilot

    36 Usurelu Bogdan / Esnault Marc
    40 Chiss Ovidiu Daniel/ Chiss Lucica
    47 Ivan Viorel / Dumitru Gheorghe
    70 Grigore Adrian / Paunescu Marius
    78 Tanase Marius / Bancescu Razvan
    93 Nastase Bogdan / Popidan Alexandru
    415 Krepelka Alexandru / Stanciu Doru



    Pe lista de asteptare mai sunt Mihai Lacatus si Raul Olesch care s-au dat si anul trecut la Cupa Dacia si speram sa-i vedem si in acest an pe probe.
    Attached Files

  • #2
    93 Nastase Bogdan / Popidan Alexandru, voi tine cu acest echipaj, in conditiile in care la slalomul paralel de la Sibiu, ne-au facut niste demonstratii de profesionisti!
    As vrea sa stiu impresiile celor care s-au dat cu POPIDAN ALEX in demonstrativele de la Sibiu!
    Last edited by sibianul; 11 April 2010, 23:24.
    aham......Restul e LOGAN


    http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

    Comment


    • #3
      Cred ca va fi un moment numai bun sa facem o intalnire Logan Club la Brasov.
      Eu n-am apucat sa ma dau cu el la Sibiu dar a fost,intradevar,spectaculos.Cauciucurile si suspensia fac diferenta!

      Pe viitor vom avea ceva surprize pentru cei care vor fi activi pe acest thread si pentru cei care vor veni,ca si spectatori,la fiecare etapa de raliu.
      Last edited by addyionut; 11 April 2010, 23:24.

      Comment


      • #4
        daca-mi iese pasenta la servici, voi fi la brasov de vineri pana duminica. daca nu pot sa-mi iau liber de vineri, nu vin, ca n-are sens...
        lui krepelka si adi "minciuna" (sau adi izometal, mitsuba), fiind din timisoara, le doresc succesuri. daca nu ma insel, adi, ai avut ocazia sa-l cunosti pe krepelka la vss
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          Eu vineri lucrez...sambata lucrez...dar duminica putem face o intalnire cu cea mai mare placere.

          Daca nu... poate sambata mai merge vreun loganist brasovean pe acolo.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #6
            Cu siguranta o sa fie un raliu frumos. 48 echipaje inscrise

            Comment


            • #7
              frumos...ce fel de raliu va fii?
              http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

              Comment


              • #8
                raliu pe asfalt combinat cu un pic de vtm pe babarunca; balamuc, cu alte cuvinte
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #9
                  @ seba am mai auzit vorbindu se pe acest forum si am vazut si filmulete cu dsign cand coxeaza pe babarunca.

                  ce este babarunca ?

                  Comment


                  • #10
                    Acu vin de la raliu... in prima proba Brasovenii sunt tatal lor
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by marx View Post
                      ce este babarunca ?
                      babarunca e o localitate, la cativa km de brasov pe DN1A spre Cheia.

                      vine cineva duminica?
                      Last edited by B 83 RMJ; 16 April 2010, 21:35.
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #12
                        Dupa 6 probe speciale,clasamentul la Cupa Dacia este urmatorul:

                        Loc/nr concurs/pilot/copilot/timp total

                        1/47/ Viorel IVAN / Gheorghe DUMITRU / 00:27:39.0
                        2/93/ Bogdan NASTASE /Alex POPIDAN / 00:28:24.3
                        3/36 / Bogdan USURELU /Marc ESNAULT / 00:28:50.8
                        4/415 / Alex KREPELKA /Doru STANCIU / 00:29:04.9
                        5/427 /Raul OLESCH / Carmen POENARU / 00:29:06.2
                        6/70 /Adrian GRIGORE / Marius PAUNESCU / 00:29:07.8
                        7/40 / Ovidiu Daniel CHISS /Lucica CHISS / 00:29:17.5
                        8/78 /Marius TANASE / Razvan BANCESCU /00:29:22.7


                        Dupa cum se vede,lupta pt podium se da intre IVAN,NASTASE si USURELU.
                        In rest,timpii sunt destul de apropiati.Vom vedea maine daca se va schimba clasamentul pe cele 2 probe lungi.

                        Maine am sa ajung si eu la Brasov.
                        Ar fi interesant sa ne strangem toti de la Logan Club(cei care pot veni maine) undeva pe Babarunca.Eu as vrea sa merg pe acele de par dinspre Cheia.Cine nu poate veni pana acolo poate sta la start in Bradet(dupa Sacele).E un ac de par foarte interesant acolo,va fi spectacol si daca e vremea buna vor fi f multi spectatori.
                        Last edited by addyionut; 17 April 2010, 20:06. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #13
                          eu merg maine ...merg pana aproape de cheia...daca vrei ne intalnim undeva la iesire din brasov.
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #14
                            Pentru cine vrea sa intre pe proba cu masina,spre Cheia,trebuie avut in vedere ca circulatia se inchide inainte cu 1 ora de startul primei masini,adica la ora 8 aprox se va inchide circulatia.

                            Comment


                            • #15
                              circulatia se inchide la 8:30 pana la 14:30. ne intalnim sau mergem fiecare separat?
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google