Dupa 9 Ani, Raliul Argesului Revine Pe Transfagarasan!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dupa 9 Ani, Raliul Argesului Revine Pe Transfagarasan!

    Programat in perioada 7-9 mai, Raliul Argesului, etapa a doua a Campionatului National de Raliuri Dunlop 2010, le ofera competitorilor din intrecerea interna, dar si fanilor, o surpriza extrem de placuta. Astfel, pentru prima data din 2001 incoace, Raliul Argesului revine in configuratia de asfalt, pentru multi dintre pilotii din campionatul intern aceasta urmand sa fie prima infruntare din cariera pe Transfagarasan!


    Inscrierile echipajelor au drept termen limita ziua de miercuri 28 aprilie 2010, iar participantii vor putea efectua recunoasteri in zilele de 6 mai si in dimineata zilei de 7 mai. In dupa-amiaza zilei din urma, intre orele 16 si 19, este programat shakedown-ul.

    Sambata, 8 mai, se vor da duelurile pentru victorie, in program fiind incluse 11 probe speciale. Sectiunile Vidraru, Vidraru Lac, Piscu Negru si Capra (toate pe urcare) se vor parcurge de cate doua ori, in timp ce la coborare, in program sunt incluse toate probele cu exceptia celei denumite Vidraru. Startul este programat la ora 8:01, in Pitesti, in timp ce prima masina va pleca pe sectiunea competitiva Vidraru la ora 9:54. Sosirea echipajelor va avea loc in Pitesti la orele 21:25, dupa parcurgerea a 335,60 kilometri, din care 93 de km pe sectiunile competitive. Seara de sambata se incheie cu „Rally Party”.

    Si duminica este o zi plina. „Pitesti Rally Show” va oferi fanilor nu doar prilejul de a-i vedea la lucru pe pilotii din Campionatul National de Raliuri Dunlop 2010, ci si sa asiste la o suita impresionanta de demonstratii, dar si la lansarea echipei UCM Resita care participa in Campionatul National de Viteza in Coasta Dunlop 2010. Ziua se va incheia cu Festivitatea de Premiere a Raliului Argesului, insa organizatorii ne promit si multe alte surprize.


    Sunt cateva paragrafe ce prezinta desfasurarea Raliului Agesului. Sper ca si colegii din club sa vina din toate locurile in numar mare ca spectatori , sa ne putem bucura impreuna de spectacolul oferit de participanti.
    Attached Files

  • #2
    foarte tare frateeee....tare mult as vrea sa vad live asa ceva!

    Comment


    • #3
      super smecher ;)

      si eu as vrea dar..... e departe raaaaaaaau
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • #4
        Cred ca-i o adevarata placere sa te dai blana indiferent ca-i ceva oficial sau nu.Cred ca va fi un spectacol automobilistic foarte fain pe Transfagarasan.

        Comment


        • #5
          din 3 site-uri de promovare, nu m-am prins CAND e superspeciala, desi harta ei am gasit-o pe fiecare dintre cele doua site-uri...hiba de organizare, cred
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #6
            poate strang o "masina" de oameni dornici sa vedem si noi spectacolul.

            Comment


            • #7
              fofule eu m as baga dar stii in ce hal e drumul pe transfagarasean ? ne rupem masina in doua. plecam cu pivotii in batista. eu ma bag si pun si masina la bataie daca vreti.
              cu vreti voi facem. o zi dus si intors nu ?

              Comment


              • #8
                Va asteptam. Transfagarasanul arata bine, au plombat gropile.

                Comment


                • #9
                  @ alin acum un an portiunea dintre vidraru si balea ziceai ca a fost bombardata de aliati. e ok acum ? cand le au plombat.

                  eu mai mult ca sigur vin ca imi doresc sa vad de mult o etapa. poate ne vedem pe acolo.

                  Comment


                  • #10
                    Au si turat covor pe unde era zob si pe unde erau cateva gropi le-au plombat. Eu l-am trecut in oct anul trecut si acum 2 sapt am fost pana la cab. Capra si e ok. Nu mai e ce a fost!

                    Comment


                    • #11
                      seba: dupa cate am aflat eu superspeciala se va tine duminica, DAR nu e oficial. drumul se prezinta bine (fata de cum era anul trecut).
                      cata: ar fi pacat sa pierzi spectacolul , asta ca totusi va aflati la o distanta cat de cat rezonabila fata de pitesti, da o strigare si sigur vei umple masina.
                      singurul lucru pe care mi-l doresc e sa avem parte de o organizare cat de cat buna... ar fi pacat de locatia probelor sa nu ne putem bucura intr-adevar de show.

                      Comment


                      • #12
                        ...and God said: "Sa fie rally-balamuc!" Si s-a facut rally-balamuc ...
                        dar sa anunte dracu' cand e speciala aia, sa stiu daca vin de vineri sau de sambata...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #13
                          uite seba aici ceva mai detaliat
                          Attached Files

                          Comment


                          • #14
                            da marx , mergem , sa aflam cand se tine si mergem

                            Comment


                            • #15
                              chiar imi doresc. nu am mai fost de cand eram mic.
                              presupun ca trebuie sa ajungem sus pe serpentine inainte cu mult sa inceapa probele ca se inchide drumul. hai ca ma documentez si eu. pe 7 8 9 mai se tine.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google