Plang...scriu Si Plang...

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Plang...scriu Si Plang...

    Salut...
    Aseara eram pe la serviciu si ...cand ieseam cu spatele din parcare....o nenorocita de poarta s-a miscat datorita vantului puternic si mi-a lovit puternic portiera stanga fatza...
    Ce sa fac????
    Cum????
    Am asigurare CASCO la OMNIASIG...
    Dupa cum arata acum....eu cred ca vor schimba portiera....voi ce parere aveti??
    (Ce parere aveti de cei de la OMNIASIG?? Sunt seriosi??)
    Sunt din Craiova si.....ma gandesc s-o duc la REDAC.....lucreaza bine???DSC04720.JPG

    DSC04722 copy.jpg

    DSC04721.JPG

    DSC04723.JPG

  • #2
    Lasa man ca se rezolva pe Casco. Bine ca ai facut poze (ai putea sa faci si poza la poarta cu pricina, pt dosar).
    Iti vor pune o portiera noua.

    PS: si mie in prima luna, masina noua, vantu a trantit o poarta de fier forjat in poilerul spate (am ramas cu o zgarietura pe el si acum, dar nu e asa de nasol).

    Sigurat se rezolva pe Casco.

    Comment


    • #3
      Nu stiu ce Casco ai la Omniasig dar cel mai probabil iti vor baga pe gat fransiza de 750 de Ron / eveniment.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #4
        daca cei de la omniasig sunt seriosi o sa vezi pe pielea ta insa trebuie sa te linsitesc si sa-ti spun ca ptr inlocuirea usii si vopsitul acesteia nu prea am vazut firme de asigurari sa faca nazuri. Este o valoare mica si nu cred ca stau sa se certe cu clientul.
        Parcursul tau este : politie ( accidente usoare) in care iti declari accidentul , apoi la asigurare ptr ati deschide dosar de dauna , apoi in service.
        In privinta services-urilor nu baga nimeni mana in foc pentru nimeni insa trebuie sa stii ca daca nu-ti place cum a iesit , le zici s-o refaca pana vor reusi. ( ptr ca altfel nu iti vei scoate masina de la ei)
        In alta ordine de idei , tu ai o usa de inlocuit si acest lucru poate sa-l aca orice service. Daca era de reparat trebuia sa te gandesti la profesionalismul celor de acolo..
        Bafta multa !

        PS. Sa nu ai fransiza ca..e cam nasol..
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • #5
          Pacat dar bine ca a scapat usa din spate si nu le-a indoit pe amandoua sa sti ca nu am auzit auzit de bine despre omniasig(de pe forum) ca a venit si la ei criza!

          Comment


          • #6
            din cate stiu eu...mai nou societatile de asigurari se ocupa de tot...nu mia trebuie sa mergi la politie ptr toate maruntisurile....asa e legea.
            intereseaza-te la firma de asigurari mai intai..sa nu mergi si sa stai la cozi la politie degeaba
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #7
              mama, dar ce poarta te-a lovit? poarta Iadului?

              nu se pune problema, CASCO acopera toata lucrarea.

              Comment


              • #8
                Originally posted by darksid3 View Post
                Nu stiu ce Casco ai la Omniasig dar cel mai probabil iti vor baga pe gat fransiza de 750 de Ron / eveniment.
                daca are casco cu contract brd .

                Originally posted by Thejock3r View Post
                daca cei de la omniasig sunt seriosi o sa vezi pe pielea ta insa trebuie sa te linsitesc si sa-ti spun ca ptr inlocuirea usii si vopsitul acesteia nu prea am vazut firme de asigurari sa faca nazuri. Este o valoare mica si nu cred ca stau sa se certe cu clientul.
                si daca e o suma minca, nu cred ca vrei sa sti de venerabilul sonykel, care a pierdut contractul pentru un cauciuc taiat.

                @fulgerica71: ai leasing la masina? tu dadeai cu spatele si aveai usa deschisa nu? ca cea din spate nu are nimic din cate se vede
                Last edited by B 83 RMJ; 13 June 2009, 10:42.
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #9
                  nu mai speria lumea cu titlul asta la topic zi mersi ca nu ai patit nimic si ca nu a fost altceva[gen sa fi lovit pe cineva tu]; abia astea sunt tragedii; restul e multa umblatura, birocratie..dar se rezolva
                  Pieptu sus
                  "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                  Comment


                  • #10
                    Usa se va schimba, la fel si ornamentul central, manerul si stripping-ul de pe stalp. Ar fi bine sa mergi la un service care are decontare directa cu Omniasig, daca Redac nu are.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      Acum am venit de la Omniasig. Pentru masini lovite in parcare toate actele se fac la CASCO. Daca nu ai CASCO parcursul este Politie - Service.
                      Inca nu stiu daca imi baga fransiza pentru ca trebuie sa merg din nou luni sa semnez un act aditional la contractul de CASCO.
                      @fulgerica 71 - Vezi daca au centru de daune care sa lucreze si sambata ca in Bucuresti au si sambata si duminica intre 9 si 17
                      sigpic
                      Ambition 1.5 dc

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by darksid3 View Post
                        Nu stiu ce Casco ai la Omniasig dar cel mai probabil iti vor baga pe gat fransiza de 750 de Ron / eveniment.
                        Stiam ca pt Logan e 100 €

                        Comment


                        • #13
                          Acum te obliga la semnarea unui act aditional cu o fransiza de 750 Ron...mai ales cei care au prin BRD. E un thread (nu mai retin cum se numeste) in care multi useri se plang de faza asta cu Omniasig-ul...userul Sonykel a patit-o cel mai recent si a renuntat la Omniasig
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • #14
                            Dar toate firmele de casco te pun sa semnezi asa ceva ?

                            Comment


                            • #15
                              M-am interesat cam ce este aceasta "fransiza" si......mie mi se pare o "MAGARIE DE PROPORTII" din partea societatii de asigurari OMNIASIG.......
                              pt ca.....mai nou te obliga sa semnezi cu ei niste acte aditionale prin care se accepta schimbarea termenilor contractuali,respectiv o fransiza de 150 Euro.
                              Pentru mai multe detalii cititi aici.. http://www.newsiasi.ro/eveniment/act...proportii.html

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google