Singurul si omniprezentul Caremil Iasi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Azi am trecut prin fata reprezentantei din Pacurari. Cum tot se apropie revizia, am zis sa intru si sa fac o intrebare in legatura cu : pot veni sau nu cu uleiul meu?. Am fost directionat catre receptie service, unde un domn foarte amabil mi-a zis ca pot sa vin cu toate consumabilele specifice primei revizii si uleiul meu fara nici o problema. Am crezut ca nu aud bine si am mai intrebat o data. ) La fel, acelasi raspuns. Sincer am cam ramas blocat pt ca stiam ca sunt destul de stricti in ceea ce priveste "politica de service". In momentul in care am zis ca prefer sa aduc doar uleiul, mi-a zis ca pe factura o sa-mi apara doar celelate consumabile (in cazul in care le pun ei) si undeva jos se va specifica intr-o nota ca s-a pus uleiul clientului si ca daca d-ne fereste se intampla ceva la motor se duce garantia sau ceva de genu'. De lucrul asta stiam, mi-a placut si raspunsul primit de Octavian 28 de la VC, nu-l stiam ca poate le-as fi dat replica. Ideea e ca am plecat destul de vesel de acolo pt ca ma asteptam sa primesc un raspuns negativ. Am intrebat si de purjarea filtrului de motorina si raspunsul a fost ca mi-l schimba. :| In fine...intrebarea mea e...si-au schimbat astia de la Caremil regulile, sau datorita faptului ca a aparut si reprezentanta din Bucium sunt mai "ingaduitori" cu clientii?
    Last edited by mouseinPAS; 10 April 2008, 16:47.
    I don't drive fast...I fly low !!!

    Comment


    • #62
      Eu cred ca ai avut doar noroc si ai dat de un baiat bun....daca ar fi fost altul mai "bulangiu" iti spunea altceva fii sigur de asta

      Comment


      • #63
        Ei accepta sa monteze tot ce aduci tu sau clientul vorbind la general, dar se absolva de orice defect aparut ulterior ca doar tiau pus piesele tale ...si garantiaaa...nui...pai asa mai bine imi fac singur reviziile nu are rost sa le platesc lor manopera doar ca sa le schimbe - deci fff amabili astia de la caremil dar mai vrei si garantie? Deja ceri prea mult..................(pai eu daca duc consumabile conform stasului de ce sa nu beneficiezi in continuare de garantie)

        Comment


        • #64
          Hmmm nu stiu ce ati patit voi la Caremil , dar eu sunt foarte multumit de servicile prestate de acestia ...revizia a fost revizie .... am avut cateva scartieturi in masina si nu stiam de unde vin ,la care baieti le-au depistat si le-au reparat si si Steel eu de fiecare data cand imi repar masina ...este adevarat ca sunt invitat sus la cafea ...dar totodata sunt invitat si la masina sa vad reparatiile ce se efectueaza.

          Comment


          • #65
            Si de cand esti angajat la Caremil?

            Comment


            • #66
              Originally posted by Luigelo View Post
              Hmmm nu stiu ce ati patit voi la Caremil , dar eu sunt foarte multumit de servicile prestate de acestia ...Revizia a fost revizie .... Am avut cateva scartieturi in masina si nu stiam de unde vin ,la care baieti le-au depistat si le-au reparat si si Steel eu de fiecare data cand imi repar masina ...Este adevarat ca sunt invitat sus la cafea ...Dar totodata sunt invitat si la masina sa vad reparatiile ce se efectueaza.
              Esti dubios..Mestere!!


              Merg azi la ei sa vedem ce fac...Revizie de 30000KM

              Comment


              • #67
                Chiar de cand lucrezi la ei)
                ym! dorinu2005@yahoo.com
                BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

                Comment


                • #68
                  Stie cineva un atelier auto in Iasi la care se poate merge cu Logan-ul pentru reparatii?
                  Eventual la care ati fost si a iesit treaba Ok.

                  Comment


                  • #69
                    Azi am facut revizia de 10 mii (la CAREMIL BUCIUM)si ma costat 347 ron mau lasat sa stau si langa masina sa vad cum lucreaza au pus ulei mobil 10w40
                    nota 10 din partea mea

                    Comment


                    • #70
                      Si la care service Caremil ai facut revizia? Bucium sau "Pacurari"?

                      Comment


                      • #71
                        Cine doreste poate merge la roman la auto-moldova. Sunt de le iasi 90km si soseaua e excelenta.

                        Comment


                        • #72
                          Esti obligat daca e in leasing sa faci revizia de unde ai achizitionat masina? Sau oriunde in tara?

                          Comment


                          • #73
                            Oriunde dar sa fie acreditat de fabrica

                            Comment


                            • #74
                              Ba fratilor scuze nu am stiut unde sa postez da care stie numarul de la Service Caremil din Bucium mai precis serviciul de tinichigerie ?

                              Comment


                              • #75
                                Ia incearca la 931 si sigur vei reusi nu?
                                sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google