Singurul si omniprezentul Caremil Iasi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Www.Autocaremil.Ro Aici ai numerele de la ambele unitati Caremil de pe Iasi. Cei din Bucium au nr de RDS.
    Intrebare: Am fost informat insa nu sunt sigur, ca masinile achizitionate din luna Februarie 2008 prima revizie se face la 20.000 km si nu 15.000 (1.4 mpi). Se poate confirma daca este cineva in cunostinta de cauza?
    Numai bine.

    Comment


    • #77
      SCUZE www.Caremilauto.Ro

      Comment


      • #78
        Lordwolf vezi ca iti scrie in carnetul de intretinere sau in carnetul de garantie la cat trebuie sa faci reviziile.
        sigpic
        Play ManagerLeague

        Comment


        • #79
          Masinile achizitionate dupa data de 15 februarie 2008 au perioada de revizie prelungita cu 5000km.

          Comment


          • #80
            Si daca a mea a fost pregatita pe 11.02.2008? In ce situatie se incadreaza. In carnetul de intretinere este mentionat 15000 km dar este varianta de carnet tiparita in 2007. Am inteles ca prima revizie e undeva la 380?

            Comment


            • #81
              Am fost cu masina si prin service-ul din Bucium. Parca e altfel... Poti sa-ti vezi masina fara sa cumosti pe cineva din interor. Pacat ca garantiile se rezolva doar la cel din Pacurari. Zdrangane usa din dreapta tare nasol.

              Comment


              • #82
                Daca e asa nu s-a rezolvat mare lucru ptr. Cei cu masini in garantie(inclusiv eu)si apropo:in luna martie, logan 1.5 diesel,prima revizie=460 ron... in momentul in care am primit certificatul respectivul m-a avertizat ca urmatoarea revizie va trece de 600 ron
                Last edited by putyn; 12 October 2008, 08:37.

                Comment


                • #83
                  Nu are de ce sa treaca de 6 mil. Prima m-a costat 3,1 mil la Vaslui, a doua 4,2 cu tot cu uleiul meu la Roman AutoMoldova - aici recomand pe toti sa mearga. Va puteti scoate banii de benzina prin simplul fapt ca dupa revizie masina este spalata frumusel
                  Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

                  Comment


                  • #84
                    Sal!Eu am masina din iunie 2005 si am fost la o singura revizie la Caremil, prima dupa acare am dat skip, din cauza ca nu m-au lasat sa aduc eu uleiul ,ei vroiau sa pun Dacia oil, si eu Castrol.
                    Dupa m-ai bine de 2 ani am revenit la ei cu programul ''rugina'' cum imi place mie sa spun,in Bucium, si aveam rugina in dreapta spate si la busonul de alimentare.

                    Sincer nu ma asteptam sa vb asa de fruos cu mine sa imi explice ce o sa repare la masina si asa m-ai departe.

                    Mi au vopsit toata aripa.,plus mi au pus protectii din plastic pe toate cele 4 aripi.

                    De obicei lupul isis chimba parul dar naravul ba.

                    Acu om traii si om vedea......

                    Comment


                    • #85
                      Caremil Iasi

                      Corecti? incorecti? am inteles ca au o greatza mareeee de tot pe ei...Mai ales atunci cand e masina cu probleme de fabrica...Si ca trebuie sa dai bani chiar daca este in garantie.
                      Este adevarat?
                      VC ce zice?
                      Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                      Comment


                      • #86
                        Ce pot sa-ti spun sigur e ca la ei manopera sa plateste chiar daca masina e in garantie. Cit masina e in service nu te lasa sa stai linga ea sa vezi ce-i fac. Un prieten imi zicea ca a fost la prima revizie la un an si a trebuit sa dea citeva milioane bune.

                        Daca ai probleme cu masina si ti-o pun pe tester, verificarea se plateste.

                        Eu am fost la ei sa o resofteze doar cind mau sunat cei de la dacia si mi-au facut programare la service; mi-au comunicat la tel ca nu o sa platesc nimic.

                        Cam asta ar fi experienta mea cu cei de la caremil, daca mai are cineva de adaugat ceva e invitat sa posteze in acest topic.

                        Comment


                        • #87
                          @juann----ti-ai facut resoftare la caremil????? Cat te-a ajuns????
                          0.9 tce SL plus

                          Comment


                          • #88
                            Da si cei de la VC stiu despre treaba asta? De ce in alte locuri din tara nu se plateste nimic si la noi la caremil se plateste? De cand si pana cand asemenea magarie?
                            Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                            Comment


                            • #89
                              @iooon_cug resoftarea a fost facuta de cei de la dacia, la caremil mi-au zis ca au conectat masina la net si ei nu au mai facut nimic, de durat a durat cam 4 ore.

                              Pentru resoftare nu am platit nimic; oricum daca ma trezeam cu o factura pentru manopera chiar ca nu le-o plateam din moment ce de la dacia mi-au zis ca e absolut gratuit.

                              Comment


                              • #90
                                Scuze iar de off-topic...

                                @juann --- tu spui ca cei de la caremil au facut treba asta..Adica remaparea, gratis???
                                adica daca ma duc si eu si le spun ca vreau sa fac remapare o fac gratuit?????
                                cati cai putere ti-au spus ca o sa castigi dupa remapare???Ai simtit diferenta dupa ce a avut loc schimbarea????
                                0.9 tce SL plus

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google