Singurul si omniprezentul Caremil Iasi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ar fii o treaba buna daca si Brasul ar devenii reprezentant autorizat Dacia...

    Comment


    • Adio Caremil!!!! Dupa mult timp in sfirsit Caremil Iasi a pierdut suprematia. Bras Renault a devenit in sfirsit partener autorizat Dacia. Pentru mai multe detalii cititi aici.

      Comment


      • SALUTARE!Am dus si eu golanu' la caremil,pt schimbat bara spate.am 6 ZILE LUCRATOARE de cand astept.imi vine sa le dau foc(dupa ce scot bolidul de acolo;)) )

        Comment


        • Da..am vrut si eu sa imi schimb 2 amortizoare spate, ca la curbe ziceam ca ma duc pe cupola...
          Le-am schimbat la BRAS.La fel face masina.La denivelari zici ca intra cu spatele in pamant.Pana si o caruta cred ca are mai multa stabilitate..
          Ma duc luni si pe la Caremil, ca la Vaslui nu mai merg de cand m-am trezit cu zgarieturi pe bara spate(am facut imprudenta sa nu stau langa masina).
          Am ajuns la concluzia ca toti sunt o apa si un pamant....

          Comment


          • Incercati Barlad,au preturi decente,se poarta frumos, te lasa langa masina,etc doar timpul de asteptare e mare pt ca au clienti la greu

            Comment


            • la roman voi face toate reviziile la loganitza mea,......si stiu ce spun.
              Baietei !
              Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

              Comment


              • Esti, Jme... de Jme ... Km fara probleme, si sa demonstrezi ca Loganul e masina .;)

                Comment


                • Caremil Iasi

                  Recent am facut revizia anuala la Bras service autorizat Dacia – au reducere pentru membrii Logan Club, dar in rest nu vreau sa-i laud.
                  La 1 zi, m-au sunat cei de la Bras sa ma intrebe daca-s multumit dupa revizie, le-am zis ca da.
                  Evident ca abia apoi am gasit unele motive sa nu fiu asa de multumit (au schimbat cablul de acceleratie, dar au strans cam tare un soricel ce tinea cablul legat de soclul acumulatorului - rezultat ? mergea cam greu acceleratia). Apoi am fost iar la ei dupa vreo saptamana, ca mi se misca burduful de la schimbatorul de viteza, nu stiam eu cum sa-l montez inapoi  … dar de fapt ii rupsese cel din service 2 bucatele de plastic dinspre maneta franei de mana – mi-au dat alt burduf (dar nu nou )… cica ii vor scadea din salarul mecanicului – mai bine ii faceau un training mai bun ! sa nu mai strice 

                  Dar nu pentru asta sunt aici ;)) Ci ca sa va povestesc pe scurt o convorbire telefonica de 5 minute cu cineva de la Caremil, la vreo 3 zile de la revizia la Bras – descrisa mai sus.

                  Suna telefonul, ii raspund rapid la o serie de intrebari (Da, Da, Da), masina cumparata de la Caremil, revizia 1 si 2 ani facuta la ei.. .totul OK. Voiam sa inchid, ca nu prea aveam ce sa mai fac la Caremil, revizia tocmai o facusem…
                  Am fost invitat sa fac si revizia de 3 ani la ei (precedenta revizie o facusem in August 2008 la Caremil).
                  ... mmm  , deja am facut revizia.
                  - Unde ? e curios interlocutorul meu.
                  - La Bras Dacia service. Stiti ca sunt si ei autorizati de Dacia?
                  - Interesant, cum ati auzit de ei? (isi noteaza ... pe parcurs mi-a spus ca mai noteaza una alta).
                  - De la Logan Club. Tot de la Logan Club am fost informat ca au si reducere de 20% manopera pentru memobrii clubului..
                  - Dar ... de ce totusi nu ati venit la Caremil. Ce nu v-a placut la noi cu alte ocazii?
                  - Pai ... reviziile s-au desfasurat OK, dar nu m-au lasat langa masina. Totusi am putut duce uleiul meu (Elf 5W40 de fiecare data)…. Inginerul de service mi-a si explicat si comentat la fiecare problema semnalata de mine … in rest a fost bine…
                  - S-au schimbat conditiile si la noi … de acum puteti intra in service, primiti un halat verde, puteti discuta cu mecanicul …
                  - Interesant  zic eu …
                  - Da.. poate veniti la anul la noi.
                  - Hm, va fi revizia de 4 ani – (probabil voi avea atunci 35mii km. Nu mai mult) … trebuie sa schimb distributia
                  - Da, asa e…
                  - … apropo, cam cat va costa la dvs ?
                  - imediat... 1100 RON cu toate piesele de la noi...
                  - oho,... mai bine vand masina 

                  [am mai discutat un pic ... eu eram mai mult amuzat, i-am raspuns tipului la toate intrebarile… m-am bucurat ca s-a schimbat in bine Caremil-ul … uf criza asta]

                  Comment


                  • Originally posted by cconstantin View Post
                    Recent am facut revizia anuala la Bras service autorizat Dacia – au reducere pentru membrii Logan Club, dar in rest nu vreau sa-i laud.
                    [...................]
                    [am mai discutat un pic ... eu eram mai mult amuzat, i-am raspuns tipului la toate intrebarile… m-am bucurat ca s-a schimbat in bine Caremil-ul … uf criza asta]
                    constantin din cate stiu eu esti primul care este nemultumit de BRAS...
                    de ce nu mi-ai dat un telefon ? daca ti-au strans prea tare colierul ala de la cablul de acceleratie, banuiesc ca il puteau si largi nu ? deci nu era o gaura in cer.

                    cu burduful ala care ti l-au rupt ei.... cum de s-a intamplat pentru ca din cate stiu eu ai fost la revizie la ei si nu au ce cauta acolo.... nu imi zi ca l-au rupt cat au intrat cu masina in service si au dat-o afara...... faptul ca ti-au dat altul in loc este o fapta buna, ca nu l-au dat nou.... na.... al tau era nou ?

                    nu vreau sa iau apararea nimanuid dar.... te plangi de ei de niste banalitati....

                    oricum ma bucur sa vad ca ti-ai regasit vechii prieteni, caremil.... dupa cum spuneai acum te asteapta cu bratele deschise.

                    eu tot la bras sau auto moldova am sa ma duc

                    apropo de patania cu BRAS va zic ce am patit eu cu o spalatorie: ma duce toni mie nu mi-o spala bine, ii arat, ii amintesc ca doar i-am spus eu ca asa o sa se intample si nu m-am mai dus acolo..... a dus toni pe un alt coleg si nu a fost nici o problema si de 3 luni isi spala masina acolo
                    IS 10 LNC Facebook

                    Comment


                    • Am zis ca nu vreau sa-i laud pe cei de la Bras - dar sunt multumit de revizie, pacat ca au fost acele 2 aspecte care m-au facut sa ma duc inapoi la ei in service ... la Caremil n-a fost nevoie de asa ceva vreodata - dar nu-i consider "prietenii" mei .

                      Burduful - nu era nevoie sa mi-l dea ... eu nu am fost atent cand am plecat din service dupa revizie - poate daca vedeam atunci nu era nici o problema.. au umblat acolo ca i-am rugat eu sa faca ceva sa alunece schimbatorul mai usor (la Caremil mi-au zis dupa o revizie ca mi-au aliniat timoneria + uns schimbatorul) - aici la Bras s-a repezit mecanicul ala (incepator?) sa scoata burduful cu o surubelnita (nici eu nu stiam cum se scoate - ca-i ziceam si il opream inainte sa strice ceva).
                      Dar nici el nu a spus ca l-a stricat - apoi a dat cu un spray (cred ca WD40) un pic asa pe acolo si gata, cica l-a uns - evident ca mai bine il lasa - nu a imbunatatit nimic.

                      Colierul de la acceleratie - nu se putea largi - cand am revenit in service l-au taiat si gata (dar asta dupa 5 minute in care au facut niste incercari: bagat ulei pe noul cablu de acceleratie etc.) - eu le tot ziceam ca ceva agata, ca am gasit o bucatica de plastic pe langa pedale - poate s-a rupt ceva ... (era una din urechile de la burduful schimbatorului - dar asta aveam sa aflu peste inca o saptamana).

                      Cat despre partea cu spalatoria auto, ca si la service-ul auto pot afirma ca exista profesionisti sau amatori.

                      Si eu cred ca tot la Bras ma voi duce la anul - accepta piesele clientilor + manopera are cost redus pentru membrii LoganClub.
                      Cam 56 RON cu TVA fata de 60 RON la AutoMayer (Bosch service).
                      Dar fara reducerea de LoganClub ar fi ~ 65 RON la BRAS
                      Last edited by cconstantin; 10 October 2009, 20:21.

                      Comment


                      • A mai fost cineva la service la Caremil? Mai sunt de actualitate plangerile din 2008?

                        Comment


                        • eu am facut revizia la un an, si nu ma pot plange! au facut ce trebuia facut,bine am avut si ceva sesizari de facut ...dar astea tineu de fabrica Dacia (doar niste imperfectiuni lavopsire la pragurile din spate, care au zis ei ca e din cauzapietricelelor...prostii) in rest sincer nu prea am de ce sa ma plang...dar nici in barate sa nu te astepti sa te tina ) per tottal multumit, am platit pt prima revizie 330 ..zic eu "relativ decent " pt motorizarea mea
                          http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
                          жалюзи плиссе

                          Comment


                          • apropos de Bras, vedeti ca este o promotie cu verificare pentru iarna gratuita. Mai exact: se ridica masina pe elevator (sau cum se mai cheama) si se verifica jocuri la roti, placute frana; se verifica concentratia antigelului, bateria (daca e cazul), si cam atat. Poti sa intri in service langa masina, stai de vorba cu mecanicul daca mai ai alte probleme. Si e gratis ca am fost eu. In plus iti schimba uleiul gratis daca il cumperi de la ei de la magazin plus filtrul. Iar preturile sunt ok la ei la magazin. Rog nu o luati ca reclama, nu am nici o legatura cu ei, doar ca e bine de stiut. Si eu am fugit de Caremil, prima revizie am facut-o la Vaslui cat a fost garantia masinii.

                            Comment


                            • mi-am facut cont tocmai pentru a va povesti ca nesimtirea de la caremil inca e in floare. a trebuit sa-mi lasi masina in service pentru inlocurire spoiler si lampa iluminare spate . cost total lucrari : 19 mil 200 de mii . timp de lucru :5 zile . spoilerul nu a iesit bine la vopsit , are ceva striatii la colturi . mi s-a explicat ca nu e vina lor , ca e de vina plasticul , etc . in afara de faptul ca te trateaza ca pe un c*c*t de parca ai venit sa le furi ceva , eu am fost si chemat aiurea cu o zi mai devreme (din greseala) si cand am ajuns la service masina era dezmembrata , deci m-au facut sa bat drumuri degeaba. si la final aveam cu 4 km mai multi decat lasasem masina acolo . presupun ca cineva s-a dus sa-si ia tigari . drept raspuns la toate reclamatiile mele mi s-a zis sa completez in condica de "reclamatii si sugestii" , o foaie de hartie cu care ei se sterg la f*und

                              Comment


                              • Poti sa dai un telefon la vocea clientului de la dacia si sa le faci reclamatie. O sa fie arsi ei mai tarziu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google