Care Service Sa Aleg?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Care Service Sa Aleg?

    Mi-a fost lovita masina in parcare(Logan 1,4 abs+,ac.,gri platine)si avea doar 2600 km la bord!Usa dreapta fata e infundata rau,usa dr spate lovita si zgariata,aripa dr spate la fel.M-am dus la Dacoserv Militari si m-au programat tocmai pe 12 mai,cu mentiunea ca dureaza 2-3 sapt.Cum am luat masina de la Adras,m-am gandit sa incerc si la service-ul lor,tot in Militari,desi nu prea am auzit lucruri bune despre ei.Am facut si acolo o programare,pe 3 aprilie.A venit meseriasul,s-a uitat si a zis ca mi-o face el peste vre-o saptamana-DUREAZA O ZI!?Am zis OK,sunati-ma cand stabiliti ziua...Ce ma sfatuiti sa fac?

  • #2
    Din cate am inteles, la tinichigerie se pricep binisor cei de la IPSO!Dar mai asteapta pareri pe aici!Capul sus si fi pozitiv ca fierul se repara!
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      Orice dar exclus emilian...Am fost azi la ei si am un gust atat de amar incat nici nu va pot povesti..Cred ca si in Bucuresti as fi fost tratat mai omeneste si nu cred ca era pur si simplu FURAT de fata..Nu mai calc in viata mea la ei..Si le-am facut si reclamatie la VC. Poate am eu numere din BZ si nu SB sau nu le-am placut armata cand erau mici..Dar au fost sub orice critica! NU recomand emilian sub nici o forma! Imi pare rau pentru cei care credeau ca sunt seriosi si nu le port pica celor care m-au indrumat aici..Am fost cu 2 probleme- una zgomot punte spate si s-a dovedit a fi repartitorul de franare si a 2a trage dreapta!
      Rapid baietii dandu-si cu parerea-ochiometric ca altfel nu am vazut ce testare au facut ei acolo- au gasit ca de vina sunt cauciucurile mele Lassa impetus 2- ca ar resapate(nici vorba de asta am vorbit ulterior cu producatorul-adica importatorul)! Veselie imi dau cheile, factureaza o abureala cum ca mi-au schimbat rotile din spate pe fata si problema e gata! Ies eu cu masina..dar nici o schimbare! Intru iar in service..hai la test drive..sefu de acolo dai turatie de ma-m speriat..Las-o domnule ca imi strici masina..unde mergi cu a3a la 80kmh..un tampit cu mustata! Ma urc eu si ii arat ca trage dreapta!! Mergem in service o pune la verificat unghiuri... deja platisem 80 de lei pentru schimbat rotile..si asta de la 8.30 pana la 13.00..am ramas cu banii dati si problema nerezolvata! Am facut desigur reclamatie la VC si astept raspuns!

      Comment


      • #4
        Iata,au trecut mai bine de doua luni de la primul post cu care am deschis acest topic,si eu am reusit sa-mi iau masina din service...Cum spuneam,am avut programare pe 12 mai la Dacoserv Militari si nu am mai fost la Adras la data stabilita ca am avut niste probleme.Dupa doar 8 zile masina era gata si acceptul de plata deja trimis de Omniasig(s-au miscat foarte repede,doar o zi a durat).Cand am facut receptia masinii am fost multumit de calitatea reparatiilor,dar a doua zi am inceput sa observ diverse :la muchiile usilor a fost pus un scotch de hartie probabil,care a fost indepartat cand lacul nu era inca uscat,si a ramas o urma zdrentuita ca un mic fierastrau,care se si simte la mana;in zonele care nu sunt vizibile cu usile inchise,baietii nu s-au mai obosit sa finiseze urmele de smirghel si au vopsit direct;solutia decapanta folosita inainte de grunduire,sau dupa-nu stiu exact cum se face,a aterizat si in alte parti si fie a afectat zonele care nu s-au vopsit fie s-a impregnat in vinilinul de pe spatele scaunelor sau in covorasele de cauciuc...De chedere nu mai vorbesc si aici ma refer la TOATE chederele,nici unul n-a scapat neatins ba de grund ba de vopsea sau lac.Cel mai grav mi s-a parut insa faptul ca ABOLUT TOT ce inseamna geam la Loganul meu a fost compromis de milioane de picaturi fine,foarte mici rezultate in urma vopsirii sau grunduirii,ceea ce ma face sa ajung la o singura concluzie:masina nu a fost pregatita pentru vopsire,conform devizului!
        Tinichigeria este foarte bine facuta,dar la montaj iar am gasit nereguli:la interior,fetele de usi din plastic au fost montate si izolate cu un fel de mastic negru cu aspect si consistenta de smoala,care a gasit de cuviinta sa se transfere de pe degetele minunatilor montatori pe plasticul respectiv.Evident ca nu se mai curata cu nimic!
        Ca sa nu mai spun de praful de pe scaune,care din cate stiu trebuiau protejate cu huse de celofan...In fine ,Dacoservul mi-a lasat un gust amar.Promit sa nu-i mai vizitez!
        Daca am uitat sa precizez ceva,intrebati-ma.

        Comment


        • #5
          Darkside3 ti-a recomandat Ipso . E adevarat ca nici altcineva nu ti-a mai raspuns . Trebuia sa mai cauti pe forum si geseai raspunsuri . Imi pare rau pt tine , alta data gandestete la Ipso cu incredere , eu am fost super multumit de ce mi-au facut la masina . Meridian , iarasi , vax .
          B -X X - DDF x 2

          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

          Comment


          • #6
            Daca vrei sa o faci pe casco cunosc eu un service si iti dau nr sefului de acolo recomandat de un loganist :P

            Eu azi ma duc sa iau masina de la un service care prima data mia pus far zgariat si bara zgariata ,cat de vopsit zici ca era bara bolnava de pojar avea numai bubite buline , daca nu iese nici azi o mai fac o data pe casco la alt service insa o sa-i rup ochelarii celuia care s-a ocupat de masina ca nu sunt buni el nu vedea ce vedeam eu, o sa-i fac un bine
            Last edited by Seba; 23 May 2008, 10:59.

            Comment


            • #7
              In nici un caz meridian. Vezi patania mea pe : va salut by cristi martin. Am stat 5 luni pe dreapta la ei. Acum depinde si de cit e lovita masina

              Comment


              • #8
                Eu am avut masina la IPSO...A durat f mult pt o simpla aripa, far, si bara fata, armatura, proiector. Programare in 2 luni, masina tinuta in service o luna juma. Treaba destul de bine facuta, cu exceptia mizeriei lasate in urma: tapiterie murdara de ulei, fete usi la fel murdare. Tot atunci nu mi-au pus capac la roata( desi era in deviz)...Dar nu am mai asteptat...Am luat-o si am plecat...Deci toata treaba e cu dus intors.

                Comment


                • #9
                  Iancu , la IPSO intradevar dureaza mai mult programarea dar si pentru ca sunt mai aglomerati decat altii si crede-ma ca lucreaza si mai bine . Cand am avut prima reparatie la ei am avut si armatura barii fata lovita ( nu ma asteptam dar au vopsit si chituit si acolo ) . Pot sa zic ca masina a iesit impecabil . Reparatie : inlocuit bara fata , far dreapta , reparat bara dreapta , reparat armatura fata , inlocuit proiector , a durat aprox 10 zile .
                  La Meridian , aceeasi reparatie fara proiector + vopsit capota motor + vopsit bara spate+capota portbagaj a durat 5 zile pana am luat-o din service . Probleme : bara fata cu cateva zgarieturi fine , stropi de vopsea pe partea neagra a barii in colturi , protectia aripa + o roata fata stropite cu vopsea , bara fata nedelimitata bine intre zona vopsita si cea nevopsita .
                  Acum , a reusit nevasta-mea sa o loveasca : inlocuit bara fata , far dreapta , aripa dreapta ( ce bine ) si bara spate eu vroiam sa o inlocuiesc pt ca aveam niste urme de anul trecut ( m-a lovit din spate unul din Ct ) si i-am facut intentionat cateva zgarieturi mi-a dat-o la reparat . Nu se va putea repara , pana la urma va fi schimbata . M-am programat ieri la Ipso pt data de 01.07 .
                  Intr-un top intre Ipso , Meridian si Auto Marcu's pe primul loc eu pun Ipso . Pt altii nu vreau sa ma pronunt . Casco al meu lucreaza si cu Auto Cobalcescu dar nu m-am dus la ei pt ca mi-e frica sa nu fie multi taximetristi ( da fapt sa nu fie acelasi service precum firma de taxi )_ .
                  Last edited by FLORIN77; 5 June 2008, 08:40.
                  B -X X - DDF x 2

                  :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                  Comment


                  • #10
                    Salut. Nu am mai postat de mult.Zilele trecute am gasit masina lovita in parcare.Am casco la omniasig si am fost la flamicom concesionar dacia la noi in valcea.Si surpriza(la care nu ma asteptam)au facut-o si repede au reparat si un punct de rugina sub cheder la o usa si aici e surpriza mi-ai pus si autocolant tip prestige pe care abia il pusesem de doua zile.Ca atit de timpit am fost de am si facut reclamatie si sa va spun cinstit dupa de mi-au aratat usa nu ca as fi intrat in pamint dar ma asteptam sa-mi dea cu ea in cap.La cu s-au comportat si au vorbit cei de aciolo ii recomanda first class" bravo lor.Eram obisnuit cu vechile service_uri(flamicom e nou in valcea)unde trebuia sa stai paznic la masina.Cand am vazut masina cu autocolant am si zis gata nu mi-ai schimbat usa.Mi-am cerut scuze si sper sa nu-mu poarte "dusmanine"pentru ca vreau sa mai apelez la ei.Si apropo daca vreti sa vedeti exemplu de comportament si vorbire cu clientii mereti la acest service

                    Comment


                    • #11
                      Duceti-va cu toata increderea la Ipso Baneasa . Am dus masina pe 01.07 , pe 07.07 asteptau acordul de la casco pt inlocuit bara spate + armatura bara fata ( facusera reconstatare ) . Ieri in 10.07 am luat masina , dimineata mi-au zis ca este la echipat , la 13.30 ca pot sa o iau . Ce i-au facut: inlocuit far dreapta , bara fata , inlocuit aripa dreapta , inlocuit bara spate ( o zgariatura mai veche , acum cateva luni mi-au dat-o la revopsit , acum i-am facut eu alta sa o schimb si au trecut-o de la casco pt reparat ) , inlocuit armatura bara fata , montat suport numar pe spate ( nu il aveam dar l-au pus degeaba pt ca mi-am pus cu LOGAN CLUB ) gratis + spalat masina interior si exterior .. Cum a iesit masina ? Superb , nici o urma de lovitura , parca a iesit ieri din fabrica , culoarea a iesit perfect . Maine am sa pun si poze pe topicul ei sa vedeti cum a iesit . Programarea am facut-o cu 3 saptamani inainte ( la Meridian dura maxim una ) dar calitatea lucrarii merita asteptarea .
                      B -X X - DDF x 2

                      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                      Comment


                      • #12
                        Eu chiar am fost multumit de Meridianul din Militari.Am fost la ei pt revizia de intretinere si am fost foarte incantat de ei.Chiar s-au comportat super-ok

                        Comment


                        • #13
                          Eu m-am referit la Berceni . Si oricum pt o revizie uzuala nu prea au ce face daca masina nu are probleme .
                          B -X X - DDF x 2

                          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                          Comment


                          • #14
                            Cred ca este o loterie a zilei in toate service-urile,depinde doar de noroc si dupa caz.Acum 2 luni IPSO Otopeni aproape ca m-a adus in prag de infarct spre exemplu,probabil am ajuns acolo intr-un timp nefast pentru angajatii lor.Nu intru in amanunte,exemplific doar...Si alte locatii asemanatoare poarta inca povara obisnuintei vechilor mecanici soiosi,inarmati cu ciocan si levier,pe care le folosesc ca si cum atat ar cunoaste. Te citesc de la inceput daca esti un bun cotizant de ciubuc si te trateaza ca atare. Ar fi bun un Nea Cutare particular de incredere,dar ce facem cu garantia? Deci,nici macar dupa recomandari nu as alege,merg acolo de unde am achizitionat-o,cotizez si i-mi permit sa ma impun,daca este nevoie,cum spuneam,este o loterie de moment...

                            Comment


                            • #15
                              Dupa parerea mea cei de la Iatsa Campina fac treaba buna , am fost la ei m-au tratat cu respect , seriozitate si in cel mai scurt timp.Acum nu stiu in alte cazuri cum o fi.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google