Temperatura Apei 4 Liniute

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Temperatura Apei 4 Liniute

    Salut.
    Abia mi-am luat Logan de 1.6 mpi second cu 36000 km. Am citit pe forum unii care ziceau ca li sa ridicat apa la 4 liniute. Asta este o problema ? Pentru ca mie asa mi se ridica in general. Cei drept cred ca am 150 km cu ea dar asa tineam minte ca se ridica si la alte loganuri pe care le-am condus mii de km.
    Este o problema ? Macar sa stiu daca mi-am aruncat banii .
    Ca si o informatie utila, conduc sportiv, schimb la 3000-3500 rpm foarte des, iar motorul in mers il tin pe la 2000-2500 rpm. God damn it are 7000 de turatii deci este de turatie.

  • #2
    Vad ca esti nou pe forum...nu mi-o lua in nume de rau dar...in manualul de exploatare scrie la cate liniute trebuie sa fie apa...la 4 nu e nici o problema...asa trebuie sa fie...daca sare la 6 e problema...inca o data bun venit pe forum
    sigpic

    Comment


    • #3
      Apa e normal sa stea la 4 liniute, daca sta la 2 inseamna ca ai probleme ori cu sonda de temperatura, ori cu termostatul. Si daca sare la 6 liniute si daca ai A\C, opresti imediat toti consumatorii de curent(lasi strictul necesar) si o sa scada imediat la 4 liniute. Numai bine
      zoom-zoom

      Comment


      • #4
        Rapsunsurile fiind date, desi mai intai trebuia sa citesti manualul, threadul fiind pus in sectiunea gresita, se inchide.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google