probleme cu amortizoarele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • probleme cu amortizoarele

    am un 1,5 dci,cu 25000 km.amortizoarele fata sunt praf.masina se leagana ca o barcuta.am fost la service-ul de unde am achizitionat-o,au facut diagnoza si mi-au pus o hartie in mana care nu are nimic din datele mele sau ale masinii cu mentiunea ca sunt beton amortizoarele.mai mult meseriasul de la garantii a afirmat ca nu se pot schimba amortizoarele decat atunci cand ajung la randament 16%.astept informatii.este o mare porcarie ceea ce s-a intamplat.am platit banii pentru o garantie extinsa si ma-am ales cu un mare rahat.

  • #2
    Toata chestia este sa o tii sus si tare ca sunt stricate...daca esti sigur ca sunt asa.Zgomot nu se aude deloc de la ele?Probabil ca oamenii asteptau ceva,totusi 25 mii km nu e cam putin sa fie deja duse amortizoarele?
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Originally posted by Cristi_Xp
      Toata chestia este sa o tii sus si tare ca sunt stricate...daca esti sigur ca sunt asa.Zgomot nu se aude deloc de la ele?Probabil ca oamenii asteptau ceva,totusi 25 mii km nu e cam putin sa fie deja duse amortizoarele?
      se aude un zgomot,ceva gen scartait.amortizoarele sunt praf,asta este sigur.
      nu mai ajutat prea mult.ce cai legale am pentru a obtine ce m-i se cuvine?multumesc pentru atentia acordata.

      Comment


      • #4
        incearca la alt service

        Comment


        • #5
          Eventual zi de unde esti ca sa-ti recomand un service.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Sau trimite un e-mail cu problema ta,unde specifici si service-ul care a facut constatarea aici la vocea.clientului@daciagroup.com

            Comment


            • #7
              daca se aude scartaitul e clar ca amortizoarele sunt duse.Cum a zis si colegul mai sus,mail la vocea clientului...si vei fi imediat contactat de ei...si tu si serviceul respectiv si ma indoiesc ca mai fac figuri.
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #8
                andrei,resita.am luat legatura telefonic cu cei de la vocea clientului.m-a ascultat o domnita cu foarte multa rabdare si multa amabilitate.nu am primit,insa nici un raspuns.ideea este ca nu vreau sa renunt la un drept castigat printr-un contract si plata acestuia.

                ce grad de uzura trebuie sa prezinte amortizoarele pentru a fi schimbate?16% mi se pare aberant.exista o uzura data de producator,sau este o povestioara compusa de fiecare service in parte.

                2fast4u: continua tu sa scrii posturi consecutive fara sa folosesti edit, si eu iti fac rost de cateva punctisoare...
                Last edited by 2fast4u; 6 May 2007, 11:27.

                Comment


                • #9
                  La resita,la Dacia Autogroup?Eu zic sa incerci sa-i explici la domnu acela care e shef de atelier situatia.In caz contrar..sincer eu iti recomand alt service...poate la timisoara undeva.Mie nu au mai stiut sa imi pune la loc cutia de viteze...
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #10
                    Sau incearca la Service Automobile Caransebeş.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      cei de la caransebes au facut porcaria asta.resita are un daciaservice mare si lat care nu este dotat cu aparat de diagnoza.cel putin cei de la resita stiu sa trateze clientii cu respect.cel care face pe tata masinilor la caransebes se pare ca a comandat telescoape dar nu le-a mai si montat pe masina mea.diagnoza care mi-a fost inmanata fiind de la alta masinuta.lucrurile sunt mai complicate decat pareau.multumesc pentru atentie si informatii.

                      Comment


                      • #12
                        Haha ,sa inteleg ca pe seama ta au comandat telescoape noi si tie ti-au zis ca nu iti pot rezolva problema???
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #13
                          Atunci poti sa te duci la Auto Europa, cei de pe Miresei, din Timisoara.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            Ba da sa mor ...ce spurcate is fazele astea ....in momente ca astea urasc faptu k traiesc in Romania. Platesti garantie extinsa si ei te tarasc p`acolo zile`n tregi zicandu`ti k nu se poate face nimic. Ce oameni ma... iti urez bafta mare giovani in rezolvarea problemei.

                            Comment


                            • #15
                              Bafta giovani, sa ne zici si noua dupa ce rezolvi problema.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google