Service Acceptat De Omniasig

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Service Acceptat De Omniasig

    Ce service-uri lucreaza rapid cu omniasig?
    trebuie sa repar si sa schimb cate ceva pe casco, am luat hartiile de la omniasig acum trebuie numai sa ma duc la un service
    app, desi nu au nimic grav inspectorul de la omniasig a recomandat schimbarea farului si a spoilerului fata(care e doar julit) si as dori ca acestea(farul si spoilerul) sa-mi fie returnate, este posibil?

  • #2
    ADRAS din Militari. Mi-au reparat o infundatura intr-o zi, si mi-au dat imediat masina fara sa mai astepte primirea acceptului de plata de la asigurator.

    Comment


    • #3
      Cobalcescu in Valea Oltului 15 (Drumul Taberei). Am avut doua dosare de dauna, unul pe BCR (RCA) si un CASCO pe Omniasig cu regres pe ASTRA (RCA). Pentru dosarul pe Omniasig a fost gata in 3 zile (lucrarea) + 1/2 de ora acceptul de plata, iar pe BCR a durat 7 zile...
      PS. Ambele reparatii s-au facut in acelasi timp la Cobalcescu, numai ca n-am putut ridica masina din cauza ca BCR-ul sunt carcotasi...
      sigpic
      Ambition 1.5 dc

      Comment


      • #4
        Poti suna la Omniasig si sa intrebi service-urile Dacia cu care au decontare directa.

        Cat despre piese, da, sunt returnate clientului, daca se cere asta.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          recomand pentru cei din Bucuresti ONU Multitrade srl in spate la RIN Grand Hotel

          Comment


          • #6
            veverito, onu multitrade astia sunt aceiasi cu k9 auto service? ca au aceeasi adresa...

            Comment


            • #7
              Rsx si eu am schimbat bara din fata si era zgariata in rest nu avea nimica am cerut-o sa mi-o dea mie dar nu au vrut cei de la service ca au primit fax de la asigurare cazul meu unita bare se recupereaza de asigurator am vazut acel fax!

              Comment


              • #8
                Am patit-o si eu ieri...M-a lovit unu in spate si are asigurare de la OMNIASIG. Am fost si la politie si tot ce trebuie...Acum e intrebarea: Ce fac mai departe cu copia RCA si cu autorizatia de la politie? Trebuie sa ma duc la OMNIASIG sau direct la un service agreat?

                Comment


                • #9
                  Tu poti sa mergi la orice service ei sunt obligati sa plateasca indiferent la ce service mergi!

                  Comment


                  • #10
                    Deci ma duc direct la service. Si constatarea pentru OMNIASIG si ce-o mai trebui cine le face?

                    Comment


                    • #11
                      La RCA sa sti ca nu stiu care sunt procedurile la casco trebe sa te duci la asigurator ,poate te poate informa cineva mai bine de cat mine bafta!

                      Comment


                      • #12
                        Mda...O sa sun maine la Omniasig si vad exact care e treaba.
                        Multam' oricum!

                        Comment


                        • #13
                          Am fost la Omniasig. Dupa ce s-au purtat cu mine de parca le-as fi cerut de pomana, mi-a facut un nene poze si m-a trimis la service. Nu mi-au acceptat tot ce s-a stricat. Exemplu: "Cum sa se crape stopul cand e lovita bara si aripa"?!?!?!?! Nici nenea politai nu mi-l trecuse pe autoriztia de reparatie. Vina mea ca nu am cascat ochii...
                          M-am dus la AMG Pantelimon. "Avem toate piesele, in 10 zile e gata" Sun dupa 5 zile: "Am desfacut-o. Sunati peste o saptamana"
                          Deja au inceput sa ma plimbe...Mai nasol e ca am nevoie de masina...

                          Comment


                          • #14
                            Pe 03.07 a fost gata masina. Satisfacator...
                            Acum astept acordul de plata! De o saptamana!
                            Am sunat la OMNIASIG si mi sa dat un nr. de tel. la care nu raspunde nimeni.....

                            Comment


                            • #15
                              Merita sa le dai pumni in cap!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google