...drifting La Baia Mare

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...drifting La Baia Mare

    ...azi si maine Finala Campionatului Naţional de Drift în Baia Mare.
    ...motoare cu multi cai , mai precis intre 300 si 800
    ...participanti din România, Ungaria, Bulgaria, Serbia şi Italia
    ...concursul se desfasoara pe traseu stradal in oras
    ...azi in sesiunea de antrenamente si calificari , spectacol TOTAL !
    ...pacat de unele accidente , dar speram ca pana maine "fierul" sa fie in bune conditii de concurs
    ...interesant , taxi-drift: "Participanţii la eveniment au ocazia să ocupe locul copilotului, contra cost, urmând să înveţe tainele acestui sport de la cei mai iscusiţi piloţi de drift din Europa."

    ...cateva poze de ieri pentru cei mai putin (sau mai mult) familiarizati cu fenomenul "drifting"






    ...scuze pt. calitatea pozelor , de vina o fi fost mirosul de guma arsa , adrenalina sau poate gazele de esapament...
    ...azi finala.

    ...Scuze !
    ...nu stiu cum am reusit sa postez in completarea postului de ieri
    ...normal trebuia sa apara ca un post nou , cu data de azi
    Last edited by old_radu; 23 November 2014, 15:39. Reason: Automerged Doublepost

  • #2

    Comment


    • #3
      Faină sesiune, mulţumim pentru poze!

      Comment


      • #4
        ...Campionul national la drifting Romania 2014 este Istvan Szabo , ocupantul locului 3 in etapa Baia Mare si a pilotat masina din foto:



        ...el a declarat :"Trebuie să te naşti cu asta, să ai în sânge şi poţi să şi înveti foarte mult. Maşina mea este foarte ieftină, cred că cea mai ieftină şi cea mai slabă din campionat şi am reuşit şi aşa să fac performanţă"

        ...ca si idee , cam asa arata un motor de aprox. 800 CP si apartine ocupantului locului 2 in aceasta etapa.:


        ...scuze pt. calitate , dar lumina proasta si toti se inghesuiau sa faca poze.

        ...imbucurator este faptul ca la finele anului 2015 avem sanse sa vedem la Baia Mare , Finala Campionatului European.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google