Time Attack By Legal Racing

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am o sugestie, participantii sa aiba si o hartie, doc din partea familiei ca au luat la cunostinta de toate implicatiile , cunosc riscuriile si sunt de acord ca membrul lor sa participe (sot, copil, etc). Pot fi surprize .....chiar psihologice.

    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk

    Felicitari pentru initiativa, in 2-3 ani poate reusesc sa formez o echipa si sa participam la astfel de evenimente.

    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk

    In cererea de inscriere sunt obligatorii toate campurile? este voie cu masina neinmatriculata, fara permis de conducere? Chiar daca nu voi participa intreb, poate ajuta pe altii.

    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
    Last edited by Oti; 6 October 2015, 07:15. Reason: Automerged Doublepost
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • #17
      Originally posted by dsign View Post
      Sebi, știi ca nu sunt străin de sportul ăsta. Am și zis ca știu care sunt implicațiile. După data de 18 oct voi ști dacă sunt pregătit. Nu îmi doresc să primesc tratament t preferențial, însă momentan este dificil să mă ocup de o troacă ruginiță ce n-a mai mers de 1an să o fac să meargă repede la curse, și să fie și ieftin.
      Sigur ca stiu de aia as vrea sa nu lipsesti de la start. Asa ca ma poti contacta, cu siguranta ai sa primesti acelasi tratament ai sa fi arbitrat lafel.

      Originally posted by Oti View Post
      Am o sugestie, participantii sa aiba si o hartie, doc din partea familiei ca au luat la cunostinta de toate implicatiile , cunosc riscuriile si sunt de acord ca membrul lor sa participe (sot, copil, etc). Pot fi surprize .....chiar psihologice.

      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk

      Felicitari pentru initiativa, in 2-3 ani poate reusesc sa formez o echipa si sa participam la astfel de evenimente.

      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk

      In cererea de inscriere sunt obligatorii toate campurile? este voie cu masina neinmatriculata, fara permis de conducere? Chiar daca nu voi participa intreb, poate ajuta pe altii.

      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
      Atat timp cat participantul isi asuma raspunderea, major fiind e treaba lui restul.
      Nu pot participa cei care nu au permis decat daca prezinta licenta de pilot valabila de la FRAS, altfel ar fi legal insa nu vrem sa ne incurcam.
      Da masinile pot sa fie neinmatriculate, construite artizanal, bricolate atat timp cat sunt decente iar frana si directia sunt in regula. In principiu starea tehnica a masinii cade in sarcina participantului.
      Ar fi frumos sa existe o echipa si cu siguranta pentru o echipa de 10 am putea discuta serios despre taxa, iar daca ar fi mai multe Loganuri am putea avea chiar o cupa Logan sau Dacia.

      La capitolul demo vom avea un Lambo model nou pilotat de un pilot Legal Racing cu licenta FRAS. V-a merge tare dar inafara concursului deoarece nu vrem sa inhibam concurentii desi sunt 5 clase de participare.
      Attached Files
      Last edited by RACINGCODE; 6 October 2015, 09:31.

      Comment


      • #18
        Dupa data de 18 oct te contactez. Multumesc pt intelegere.
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • #19
          Succes si la cati mai multi concurenti pe pista.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • #20
            Multumesc pt info, bine ca se poate cu masini artizanal si bricolate. Am sa ma informez in legatura cu licenta.....si dau bataie...

            Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • #21
              Originally posted by dsign View Post
              Dupa data de 18 oct te contactez. Multumesc pt intelegere.
              Oricand cu mare placere si se stie ca am o slabiciune pentru Dacia.

              Originally posted by einstein1984 View Post
              Succes si la cati mai multi concurenti pe pista.
              Sa fie! Te asteptam sa ne spui cum a fost si sa ne ajuti cu critici unde este cazul, doar asa putem sa imbunatatim.

              Originally posted by Oti View Post
              Multumesc pt info, bine ca se poate cu masini artizanal si bricolate. Am sa ma informez in legatura cu licenta.....si dau bataie...



              Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
              Cu placere!

              Comment


              • #22
                Afisul etapei!

                Am vazut ca in alte competitii sunt mai multe Loganuri, la noi cam subtire.
                Attached Files

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google