Sfaturi Privind Achizitionarea Unei Camere Digitale.......

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by 77sky View Post
    .................
    Nu am spus nimic de rau de Sony, doar ca acumulatorii atipici uneori sunt cu problema.
    ..........................
    Pai zi acum pana la capat.
    Ce probleme sunt la Sony cu acumulatorul (stind ca e printre putinele acumulatoare care tin foarte mult).

    Comment


    • #47
      Eu am un Sony de 4 ani, iar acumulatorii (desi sunt dedicati) se comporta excelent, ca in prima zi. N-as schimba-o pe chinezariile care se gasesc in supermarketuri.
      Un mare avantaj este ca imi afiseaza cat timp de functionare mai am.
      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

      Comment


      • #48
        Avantajele unei baterii dedicate sunt: numarul ridicat de cicluri incarcare/descarcare, durata de viata si autonomia. Dezavantajele sunt: pretul si necesesitatea unei prize pentru a o incarca.
        Bateriile mignon: avantajos e pretul si posibilitatea de achizitionare de oriunde, dezavantaj ar fi durata de viata si autonomia.
        sigpic

        Comment


        • #49
          Salut.Si eu sunt pasionat de fotografie(amator).Posed o camera panasonic lumix dmc-lz7.
          Personal sunt foarte multumit.
          VerificaÈ›i si Dvs ofertele magazinelor online de pe Compari.ro! Compararea preturilor, produselor, magazinelor si păreri de la cumparatori reali într-un loc.

          Numai bine.
          Un Logan----YNG-----
          Numai bine.

          Comment


          • #50
            Vreau sa imi schimb aparatul foto pentru ca Samsung-ul meu vad ca da semne de oboseala ( capacul de la baterie si card s-a crapat,aparatul nu se mai deschide din prima,nu pot comuta pe video decat foarte greu)...bani ioc...deci tot rata e de baza si parca m-as baga la o camera compacta pana in 1200 ron dar sa fie de formatul celor dslr sau chiar dslr...astept sugestii ...nu stiu parca imi inspira mai multa incredere acel format...corectati-ma daca gresesc...acum intrebarea intrebatoare e...se merita sa fac rata pe 5 ani la un aparat foto?Adica va tine macar 5 ani aparatul foto cumparat sau depinde de firma care l-a facut?
            Multumesc.
            sigpic

            Comment


            • #51
              Pentru bugetul de care spui iti recomand cu caldura Nikon P80
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #52
                Da...este o optiune demna de luat in seama...sper sa il gasesc in magazinele gen Domo Altex etc...la Nikon cam care e durata medie de utilizare?Garantie are 2 ani...si vad ca are acumulator nu baterii...
                Despre Nikon L100 imi poate da cineva detalii?Merita 1000 lei in care e inclus aparatul,cardul de 4 Gb si un binoclu Nikon?
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Pansonic HDD (40 sau 60GB, are si slot pentru card), sint oferte cu ea la supermrketuri. Super calitate pret. Recomnd.

                  Originally posted by valeriuciprian View Post
                  Vreau sa imi schimb aparatul foto pentru ca Samsung-ul meu vad ca da semne de oboseala ( capacul de la baterie si card s-a crapat,aparatul nu se mai deschide din prima,nu pot comuta pe video decat foarte greu)...bani ioc...deci tot rata e de baza si parca m-as baga la o camera compacta pana in 1200 ron dar sa fie de formatul celor dslr sau chiar dslr...astept sugestii ...nu stiu parca imi inspira mai multa incredere acel format...corectati-ma daca gresesc...acum intrebarea intrebatoare e...se merita sa fac rata pe 5 ani la un aparat foto?Adica va tine macar 5 ani aparatul foto cumparat sau depinde de firma care l-a facut?
                  Multumesc.
                  Pe binoclu iti dau eu ceva bani. Fa-mi un pret.
                  Last edited by Lucus; 12 August 2009, 03:23. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by darksid3 View Post
                    Pentru bugetul de care spui iti recomand cu caldura Nikon P80
                    mai bine D40
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Nu cred ca valeriu vrea Dslr low end pentru uzul "casnic"
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by bogdan_1984 View Post
                        mai bine D40
                        Am spus ca bugetul e pana in 1200 ron...deci ...nu ma bagati in faliment...cred ca o sa merg pe Nikon L100...pe asta l-am vazut prin magazinele de electronice...deci pareri despre el?In primul rand...va tine 5 ani daca am cat de cat grija de el?
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          de ce nu iei o camera video...la bani astia deja gasesti...daca nu ma insel...fac si poze unele modele
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #58
                            la asta nu m-am gandit...dar mai mult ca sigur camera video nu e prea stralucita la facutul pozelor...si oricum camera video are cumnatul meu...si ce-i al lui e si al meu=)
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Vezi ca nikon-ul l100 nu are vizor, lucru care te dezavantajeaza atunci cand e soare puternic . Pe ecran nu vezi foarte bine toate detaliile .
                              Eu ti-as recomanda un Panasonic Lumix DMC-FZ28 , e undeva pe la 1300 lei . Dar e tare .

                              Comment


                              • #60
                                Valeriu: Nikon L100 e destul de ok la specificatii tehnice si ca oferta. Nu am vazut poze facute cu el dar e un fel de P80 mai usor. Poze cu P80 presupun ca ai vazut la mine pe thread-ul special...acum fa diferenta. Eu unu nu cred ca e prea mare diferenta intre ele.
                                Ca fiabilitate eu zic ca te tine 5 ani la o folosinta normala....adica nu faci poze la manchine dezbracate in studio, toata ziua :P
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google