Incepem Si Noi Ca-n Rusia ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Incepem Si Noi Ca-n Rusia ?

    https://www.youtube.com/watch?v=TzTwwIr2K20
    Si-a cam luat-o pietonul
    Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

  • #2
    Sunt perfect de acord cu taximetristul, cateodata pietoni se cred regii strazilor.
    Exact pt asta umblu eu cu bara de aluminiu sub scaun.

    Comment


    • #3
      Eu as rade si cu curul ca dintr-o astfel de situatie sa se ajunga la pierderea slujbei si ratarea oricarui posibil viitor pt cei gata pregatiti de lupta

      Comment


      • #4
        Bine a patit-o pietonul. Cat sa primeasca si taximetristul...
        Intr-adevar, n-a avut timp/distanta/dispozitie sa franeze dar nici sa inceapa ala sa se ia la bataie.
        Sunt multi oameni care ar bate taximetristi, ca abia asteapta sa prinda ei ocazii... pana dau de unul mai tare ca ei.

        Ideala este evitarea violentei.
        Last edited by aleXpeed; 27 July 2014, 01:28.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • #5
          La final di ce a fugit dupa taxi, mai vroia o portie de pumni, sau vroia sa-l duca undeva?

          Ce zic...nu-i buna violenta, dar la pumni a raspuns cu pumni si taximetristu, adica dati Cezarului ce-i al Cezarului

          Comment


          • #6
            Era trecere de pietoni la colt acolo ?
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #7
              Da acolo era zebra.
              Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

              Comment


              • #8
                Originally posted by mumus View Post
                Era trecere de pietoni la colt acolo ?
                Si sa zic asa, pe cuvantu tau ca n-ai fost niciodata surprins in toti anii de conducere de un pieton pe zebra...

                Comment


                • #9
                  Fiecare dintre noi am fost surprinși de pietoni pe zebra, cine zice nu minte cu desăvârșire.
                  Chestia e ca trebuie sa fim atenți mereu.

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Am vazut reportaj la stiri; martorii spuneau ca taximetristul a oprit sa-i acorde prioritate pietonului, pietonul i-a zis ca nu vrea sa treaca, ca asteapta pe cineva, iar taximetristul i-a zis sa astepte in alta parte, nu pe trecerea de pietoni. Evident ca taximetristul n-a fost prea elegant in exprimare, dar il inteleg pentu ca asa le fac si eu astora care asteapta autobuzul pe trecerea de pietoni si politia asteapta la 100m mai incolo.
                    Last edited by vitriol; 27 July 2014, 15:47.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • #11
                      Da...sau se pun la vorba exact la trecere !!
                      La faze d-astea sunt civilizat, le fac niste observatii pertinente, carnea fiind ingredientu principal.

                      Comment


                      • #12
                        Oricum nu se procedeaza asa(parerea mea) in astfel de situatii,pentru ca din cauza unui personaj cum este pietonul poti plati amenzi,daca nu cumva chiar sa ajungi mai rau. Cel mai bine este sa ai un spray paralizant la indemana .
                        Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                        Comment


                        • #13
                          Concluzia e simpla, tara de PRIMITIVI.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by PCH View Post
                            Concluzia e simpla, tara de PRIMITIVI.


                            din pacate
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • #15
                              Pietonul a dat primul, iar taximetristul nu facut decat sa se apere.

                              Sa zica sarumana pietonul ca a scapat numai cu atat. Daca era un adversar mai slab cu nervii il lasa lat in mijlocul drumului de il plangea maicasa la ora 5.
                              Logan GPL 1.4

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google