Galeria Lu' Sorinj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Galeria Lu' Sorinj

    Daca tot detin si eu cateva fotografii interesante, m-am gandit in final sa imi deschid un coltisor in galerie.
    Urez bun venit vizitatorilor, comentatorilor, carcotasilor, si tuturor forumistilor care vor trece pragul "galeriei lu' sorinj".


    Ce legatura este intre o ceasca de cafea, o banana si o verigheta?... galeria lu' sorinj

    Pentru inceput va prezint o suita de trei fotografii inrudite. Inrudite doar ca mesaj, in rest total diferite. Toate trei sunt realizate in studio, cu lumina artificiala, toate transmit acelasi mesaj, pentru inceput sper sa va placa.

    Ca si o completare la cele 3 fotografii mai apare una, ceva mai inrudita cu forumul realizata in lumina naturala... in parcarea LCArad.
    Attached Files
    sigpic

    207 noir obsidien

  • #2
    Eu de fapt te stiam ca un adevarat fotograf, dar acum chiar vad artistul din tine. Imi place asa ca te rog sa continui.
    Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

    Comment


    • #3
      Fotografiile sunt superbe! Imi plac foarte mult 1 si 3. As numi asta "aparenta din spatele aparentei".
      Carry on, man! U r good!

      Comment


      • #4
        Interesant avem un artist printre noi.
        sigpic #

        Comment


        • #5
          felicitari...daca nu a fost un gen de copy paste...sincere felicitari...bravo
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #6
            @mumus: 100% NU a fost copy-paste. Sorin face niste poze uimitoare, iti spun eu...

            Super pozele, Sorin !!! Asteptam si altele.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Pentru cine nu crede, fac poza din alt unghi la ceasca de cafea (cred ca o mai am, ca poza e de prin 2007) si la verigheta si la carte (sper sa mai gasesc pagina respectiva ca e o carte groasaaa), din pacate insa nu mai pot sa ii fac poza bananei (e tot din 2007) ca deja e istorie (imediat dupa sedinta foto am mancat-o, iar a doua zi...)

              Multumesc tuturor pentru aprecieri... revin in curand.
              sigpic

              207 noir obsidien

              Comment


              • #8
                atunci sincere felicitari...si eu fac poze si filmez..la nunti...dar colegul meu ''tipul care are si aparatele si firma'' face colajele si tot..eu doar brutul...
                super idee..cea mai frumoasa e cea cu cartea... daca era si textul in legatura cu inima era si mai super...
                sunt curios de ideile tale in continuare...poate mai si folosesc din ele..daca imi dai voie
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • #9
                  Sunt extrem de frumoase ,cu o singura precizare(carcotas) si anume ca poza cu verigheta e copiata ideea.
                  Daca vrei iti arat o gramada pe deviant.
                  Defapt uite si dovada.
                  Probabil ai incercat tehnica,ca originalitate nu !
                  Sunt sigur ca esti un fotograf exceptional,cat despre artist....cred ca e Hennesey ;)
                  Attached Files
                  Last edited by ROAD EMPIRE; 24 June 2009, 22:32.
                  Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                  Comment


                  • #10
                    Treaba cu geniul sau cu inspiratia nu o comentez, dar aia cu modestia... Cum sa incepi ma cu: "Daca tot detin si eu cateva fotografii interesante..."
                    Felicitari sorine si bine ai venit pe tarlaua asta
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Bravo Sorine!Un adevarat meserias.

                      Comment


                      • #12
                        Carcotasu' @Road Empire are dreptate... doar partial.
                        Nici unde nu am spus ca sunt idei originale, ci doar ca sunt facute de mine, inspirate, pozate, incercate, modificate, gandite in detaliu, si mai cred ca nici Hennesey asta nu a fost original intru totul!

                        Cu una dintre cele trei am participat la un concurs cu tema "inima din ceasca", asa ca imagineaza-ti cat de multi au adoptat ideea asta.
                        sigpic

                        207 noir obsidien

                        Comment


                        • #13
                          Sorine am inteles si scuze daca cumva te-am suparat.
                          Cum se zice lumina buna si hai cu alte fotografii.
                          Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                          Comment


                          • #14
                            Fii linistit, ca nu ma supar... suntem in "galeria lu' sorinj" un fel de "my ride" al fotografiilor personale (sper ca lucrurile sa fie mai constructive decat acolo) galerie unde doresc sa discutam (acolo unde e cazul) despre compozitie, tehnica, idee.
                            sigpic

                            207 noir obsidien

                            Comment


                            • #15
                              Asa dupa cum spuneam revin dar cu o poveste trista:

                              In preajma sarbatorii de Rusalii, pe Mures (dar si prin alte locuri) isi fac aparitia nori de ganganii. E vorba despre efemeride, denumite si rusalii. De ce e trista povestea? Dupa o viata acvatica de 1-3 ani plina de aventuri si peripetii (in fiecare moment te asteapta o gura infometata de peshte) efemerida se ridica din apa dobandind aripi adica libertate. Bucuria e de scurta durata, in urma penultimei naparliri nu se mai poate hrani, si zboara in asteptarea lepadarii ultimei haine, in urma careia incepe cursa imperecherii. Tot acest proces este efemer... dureaza o singura seara, finalul povestii triste fiind moartea.

                              Partea frumoasa a povestirii este ca pentru un fotograf amator sau profesionist vanarea unui cadru reusit cu efemeride poate dura si o saptamana - seara de seara printre ganganii, dar si cand reuseste sa imortalizeze ce si-a dorit, face EFEMERUL ETERN.

                              P.S. In prima fotografie puteti sesiza abdomenul translucid si frumusetea acestei insecte arhaice.
                              Attached Files
                              Last edited by sorinj; 25 June 2009, 15:09.
                              sigpic

                              207 noir obsidien

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google