ReBe's Gallery

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ReBe's Gallery

    Am hotarat sa-mi marturisesc si eu pacatele. Pedepsiti-ma, si abia apoi iertati-ma!

    Sunt aici pentru critici constructive, venite in cel mai brutal mod posibil, nu pt laude.

    Pun si eu cateva cadre aleatorii, mai vechi, mai noi, fiecare cu o valoare sentimentala care imi orbeste latura artistica


    Sa curga sangeee!
    Attached Files
    Last edited by ReBe; 21 October 2009, 22:34.
    Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

  • #2
    Bine ai venit pe aici...

    Ai niste cadre reusite, iar pe cea cu artificiile as vrea sa o imprumut ptr o felicitare...place la mine

    Spor la fotografiat
    e-mail: office@stickere.info

    Comment


    • #3
      Bun venit ReBe pe sectiunea portofoliu...in principiu iti cam stiu pozele...si sunt super...iar cele de fata imi plac...o mica sugestie...la ultima poza...cred ca merita sa se vada perfect in oglinda...si aici ma refer la incadrare...parerea mea.Hai ca nu am "dat" asa tare ca sa curga sange...doar o vanataie mica
      sigpic

      Comment


      • #4
        Ultima e blindshot, aparatul pus pe masa si candva in timpul discutiei apasat butonul Nici macar nu am verificat incadrarea sau focalizarea. In principiu as putea sa tai putin din ea , din partea de sus, dar nu cred ca as face un bine...

        alexyno, imprumut-o fara griji... Dar ascunde si t un (C) ReBe intr-un colt ascuns Pt orgoliul meu Si trimite-mi-o si mie

        Mersi pt aprecieri! Ati fost blanzi si m-ati lasat sa supravietuiesc
        Last edited by ReBe; 22 October 2009, 10:40. Reason: Automerged Doublepost
        Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

        Comment


        • #5
          Cateva poze de vacanta. Traseul a fost ceva de genul Medias - Brasov - Buzau - Braila - Focsani - Bacau - Toplita. Cam p-acolo. Oricum, foarte frumos.
          Attached Files
          Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

          Comment


          • #6
            O mica colectie de instantanee (nimic de care sa fiu mandra dpdv tehnic, dar zic ca surprind fiecare viata, cu toate aspectele ei), nu tocmai arta fotografica, pe care am tinut eu sa le fac mai patratoase. Am avut un fix pe creer de vreo 2 zile...
            Attached Files
            Last edited by ReBe; 27 October 2009, 11:00.
            Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

            Comment


            • #7
              aia cu bolo si cu cainele e chiar geniala
              sigpic
              Logan 1.4 Dynamic Blue

              Comment


              • #8
                Si inc-o tura de amintiri placute. Criticati
                Attached Files
                Last edited by andy_x3m; 17 December 2009, 09:13.
                Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

                Comment


                • #9
                  Imi plac...felicitari...exceptie ultima...nu imi place ce vad...si nu ma refer la arta fotografica
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Rebe, ai inceput bine si ai sfarsit mai putin bine (e opinia mea, si e subiectiva, chiar daca am fost avertizat sa nu mai fiu subiectiv!).
                    Sa le luam pe rand...

                    Din prima serie:
                    -Nota 8 pentru cea cu cainele. Un pic mai multa prelucrare in PS si iesea mult mai bine (autolevels si umblat un pic la curbe ar fi rezolvat problema)
                    -Nota 9 pentru cea focul de tabara.
                    -Pacat ca nu e focalizata poza cu coridorul ala, ar fi avut potential... o alta observatie ar fi ca nu ai fost pozitionat corect cand ai fotografiat
                    -Poza cucopilul mi se cam incarcata, subiectul e mult prea aproape de camera
                    - De ce naiba n-ai exploatat mai mult pictorul?

                    Din ultima serie imi place ultima fotografie. Se vede ca ai gandit inainte de a declansa...
                    Daca ai fi reusit sa focalizezi pe unul dintre baloanele de sapun din a doua poza... ar fi iesit ceva!...

                    Restul mi se par simple snapshoot-uri.

                    Comment


                    • #11
                      Fara sa vreau...postez aceeasi afirmatie ca si pe portofoliul lui valeriu... Cu teoria, adica, cu munca altora, ideile altora, stai foarte bine... Dar munca ta?

                      De ce te bazezi pe niste reguli, care au devenit stereotipuri...

                      Snapshot-urile...sunt si ele bune la ceva...captureaza momentul !!!
                      Restul...unde aplici reguli si alte alea...Regie...Nu mai este natural...

                      Continuam aici :

                      e-mail: office@stickere.info

                      Comment


                      • #12
                        Sunt faine toate , mai ales Octa
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          yo.steph, tu iti dai seama ca tocmai mi-ai zis ca n-am gandit inainte sa apas pe declansator? N-o s-o iau ca pe-o insulta.
                          Unu la mana, am zis de la inceput ca nu am decat instantanee. E pur si simplu noroc ca a iesit mai mult de atat din cateva. Adica din crap-ul care l-am avut, am facut tot ce-am putut mai bine. O sa-ti arat din ce a iesit bebele din primul post.
                          Majoritatea pozelor sunt facute pe fuga. Inclusiv cea cu pictorul. Nu era tocmai o sedinta foto. Intreaba-l pe bolo, mai avea putin si ma lua pe sus sa ma misc odata.
                          Apoi, nu stiu ce ai inteles tu, dat eu am cerut critici constructive, nu evaluari.
                          In final, imi pare rau sa te "dezamagesc", dar ultimul cadru a fost un blindshot

                          alexyno, nu stiu exact daca te referi la mine sau la yo.steph cu a doua jumatate a postului, dar ma regasesc si eu. Am obsesiile mele si tind sa fac fiecare poza sa para o copie a celei de dinainte. Inca muncesc la asta Si daca am reusit sa suprind momente si sentimente in pozele astea amarate, sunt mandra de mine!

                          Bad_Wolf, stiu ca-ti place Octa )
                          Last edited by ReBe; 21 November 2009, 15:31.
                          Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

                          Comment


                          • #14
                            Rebe, din cate vad yo.stef s-a lipit de un ban. Eu l-am invitat sa sustina cu imagini vastele sale cunostinte, dar a preferat sa iste un mic flame.
                            Imi place ce faci, imi plac cadrele, dar si mie imi par snapsotice, de amintire, de vacanta.
                            Am mai zis cuiva, incearca sa te autolimitezi. Pleaca sa pozezi frunze, doar e toamna, insa impune-ti sa faci maxim 32 - 36 de cadre (iti inchipui ca tragi pe film). Dupa meri acasa si vezi ce ai facut. Exercitiul asta o sa te oblige sa faci poze bune din prima!
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Am mai citit staful asta al tau pe undeva N-am avut timp sa-l pun in apilcare, din pacate. As vrea sa-mi pot face timp sa ma plimb, sa imi golesc mintea. Nu cred ca ar iesi ceva demn de observat daca nu. Pentru moment privesc inapoi si incerc sa analizez ce am facut bine si ce nu. Sa nu repet greselile, avand in vedere ca nu am acordat atentia cuvenita calitatii.
                              S-a ivit o chestie de curand care ma provoaca sa incerc si cateva "stock photos" (habar n-am cum ar trebui sa se numeasca pe romaneste), si cred ca asta as reusi, plus ca ar fi total diferit fata de ce am "trait" pana acum. Cred ca m-ar ajuta sa privesc fotografia putin altfel. Oricum, de putin studiu mai e nevoie ca sa nu mai fie reusitele la voia intamplarii.

                              Promisesem si originalul la poza cu bebele. Photoshop-ul face minuni...
                              Attached Files
                              Last edited by ReBe; 22 November 2009, 22:13.
                              Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google