NPoWer Photography

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NPoWer Photography

    Buna ziua am decis sa imi prezint si eu pozele facute cu al meu Canon S5IS cu soft de DSLR pe el ... ;) .... pana o sa cumpar DSLR e bun si aparatu asta ;) ...
    Attached Files
    Last edited by NPoWer; 20 November 2009, 15:25.

  • #2
    Inca niste poze putin mai vechi ;) .....

    Bicicleta aia e bestiala ) casetofon pe ea , boxe , clima ) full options :> .... era a unuia la un concert ) si eu cu aparatu am decis sa o "trag" in poze ) ca eram cu 5 gorile si nu avea cine ce sa imi faca )
    Attached Files

    Comment


    • #3
      Atentie la focalizare si la expunere

      Eu personal sunt pro contraste foarte puternice, dar de multe ori poate fi un mare minus pierdera detaliilor din partile sub-/supraexpuse ale cadrelor.

      Nu va mai lasati descurajati de aparatele foto, nu conteaza asta, nu aici cel putin
      Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

      Comment


      • #4
        Dragut cerul, atat!
        Nu imi place ca nu tine nimeni cont de cea mai esentiala regula de incadrare - zona de interes.
        Canon S5IS cu soft de DSLR pe el - nu are soft de DSLR, are un soft care se foloseste si la DSLR-uri, asta nu inseamna ca se apropie.
        Oricum, spor la treaba si lumina faina. Mai suie poze.
        Ca un mic sfat, daca imi e permis:
        Nu mai pune orizontul pe mijloc si tine cont de zonele negre/arse - scapa de ele.
        Numai bine!
        sigpic

        Comment


        • #5
          Inca cateva poze ... sper sa le considerati mai reusite decat celelalte ...

          L.E pozele 1 si 3 sunt facute pe zoom digital :|
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Mi-am tot batut capul... ce e aia? Adica turturi de gheata si in spate ai un bec? Ai luna?
            DPDV al coloristicii al doilea exemplu mi se pare ok, dar pana nu stiu exact ce e...

            PS - oricum, e frumos!
            sigpic

            Comment


            • #7
              este un stalp de iluminat cu niste turturi pe el ...

              Comment


              • #8
                Inca o poza ... sper sa va placa ;)
                Attached Files

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google