En Vogue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by dr_mke View Post
    Octaviane, ți-or trebuit poze cu musiu Cocomârlă !

    Să știi că te pun la plată pentru pagube !
    Se plateste integral, merita din plin ! )

    Comment


    • #47
      Superbe pozele, nu te-ai gandit sa faci si cursuri? Cred ca as fi primul pe lista?
      App... tot la Canon ai ramas ?

      Comment


      • #48
        După cum vezi
        Attached Files
        sigpic

        Comment


        • #49
          Cred că voi închide mustăria aici. Cine vrea să mai dea un ochi, o poate face la următorul link

          http://www.flickr.com/photos/104397464@N07/with/10195552266
          sigpic

          Comment


          • #50
            De ce vrei sa inchizi pravalia aici? Din cauza diferentelor de calitate de la cer la pamant la pozele urcate aici fata de flickr? ))

            Comment


            • #51
              Unul din motivele principale. Cum arată poza asta pe Flickr și cum arată aici, indferent ce-i fac
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • #52
                Mai bine nu inchideti...sa avem si noi ce vedea.
                Urmaresc pozele dvs. si cele ale d-lui Octavian si ma bucur de frumusetea lor...chiar daca nu comentez nimic despre ele.
                Chiar vroiam totusi sa va intreb ceva legat cat de cat de subiect intrucat banuiesc faptul ca folositi acumulatori reincarcabili pentru aparatul foto.
                Am cumparat mai demult un set de 4 acumulatori GP R6 de 1600 mAh cu incarcatorul aferent. Se incaraca in aprox. 16 ore si tin cat sa fac 1-2 zile poze de concediu. Cred ca e bine.
                Problema apare ca am cumparat si niste acumulatori ANSMANN de 2850 mAh si unii TRONIC de 2500 pe care trebuie sa ii in mai mult de 24 ore la incarcat pentru a se inverzi becul de la incarcator si dupa aceia se descarca foarte repede, nu ma tin nici cateva ore.
                Sper ca am explicat inteligibil problema mea si poate va gasiti 2 minute sa ma luminati si pe mine despre ce se intampla si ce trebuie sa fac.
                Va multumesc anticipat iar daca am gresit postand aici...sorry.

                Comment


                • #53
                  Deci multe fotografii frumoase, deosebite.

                  Vezi, d-aia e bine sa mai pui si aici, asa mai cu portia sa mai comentam/discutam.

                  Aia cu pisicu e de desktop. Aia cu pescarusu cu ce obiectiv ai facut-o?

                  PS: CeDeBe-l , imi permit un scurt raspuns pe topicul colegului, ia niste acumulatori buni (nu GP!), din descriere ai niste acumulatori expirati care nu mai tin curentul. Sa-i readuci la viata slabe sanse.
                  Banuiesc ca nu ii incarci impreuna...aia de 2850 cu cei de 2500 mAh.

                  Comment


                  • #54
                    Multumesc dl. Octavian.
                    Poate m-am exprimat eu gresit dar...problema nu o am cu GP, aia merg, nu tin curentul acumulatorii cei noi, aia de 2800 si 2500! Nu, nu ii incarc impreuna.
                    Ce ar insemna acumulatori buni? Ce marca, de cati mAh?
                    E posibil ca incarcatorul meu (cel de GP) sa fie "mic" pentru a incarca acumulatorii de 2500 sau mai mari? (pe acc. TRONIC scrie ca se incarca in 7 ore la 500 mAh iar incarcatorul meu scrie ca scoate 130 mAh). Sunt cam varza in domeniu si de aceia am indraznit sa intreb.
                    Nu vreau nici eu deloc sa poluez topicul colegului si voi astepta si un raspuns de la dumnealui, plus incuviintarea (sau negarea) de a continua discutia aici.

                    Comment


                    • #55
                      Pescărușul este tras cu 18-135mm, alt obiectiv nu am, decât ocazional de împrumut.

                      Ce a rămas în urma dezastrului de la Certej din 1971 . . . excepție panorama din poarta spitalului unde lucrez.

                      PS: mulțumesc pentru aprecieri

                      Galeria ''mare'' rămâne valabilă http://www.flickr.com/photos/104397464@N07/
                      Attached Files
                      Last edited by dr_mke; 2 November 2013, 14:23.
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Ultimele
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          ultimele ce? vrei bataie?

                          Comment


                          • #58
                            Frumos, greieru n-ar fi mers abordat asa mai din fata?

                            Albina cu ce obiectiv ai tras-o? Imi place, e clara.

                            Comment


                            • #59
                              Ar fi mers, dacă nu sărea Pozele sunt făcute cu obiectivul kit, 18-135, Canon.

                              PS : încă un exemplu despre cum se face praf o poză pusă pe forum . . .
                              Attached Files
                              Last edited by dr_mke; 25 November 2013, 15:41.
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                In pozele alea cu saratura era sa jur c-ai fost pe la Vulcanii Noroiosi. Mai-mai sa ma iau de dumneata ca n-ai dat un pm ca vii in vizita !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google