Perle de-ale soferilor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Perle de-ale soferilor

    Cealalta masina a intrat in mine fara sa ma atentioneze asupra intentiilor ei.
    - M-am lovit cu un camion stationar venind din sens invers.
    - Am plecat de la marginea soselei, m-am uitat la soacra mea si am trecut peste parapet.
    - incercand sa omor o musca, am intrat cu masina intr-un stalp de telegraf.
    - Conduceam masina de 40 de ani cand am adormit la volan si am avut un accident.
    - Cand m-am apropiat de intersectie, un semn stop a aparut in locul in care nici un semn stop nu mai aparuse vreodata. Nu am reusit sa opresc masina la timp.
    - Ca sa evit lovirea barei masinii din fata, am calcat pietonul.
    - Masina mea era parcata in mod regulamentar cand a lovit cu spatele celalalt vehicul.
    - O masina invizibila a aparut de nicaieri, mi-a lovit vehiculul si a disparut.
    Pietonul nu stia in ce directie sa se indrepte, asa ca l-am calcat.
    - Cauza indirecta a accidentului a fost un ins marunt intr-o masina mica cu o gura mare.
    - Stalpul de telefon se apropia repede. Am incercat sa virez in afara directiei lui cand el m-a lovit in fata
    - Am claxonat pietonul, dar el se holba la mine.
    - Pe un formular de asigurare (soferul lovise o vaca):
    Cum ati avertizat dvs.?
    Claxon
    Cum a avertizat celalalt?
    Muu
    - Apropiindu-ma de intersectie, nu am vazut nici un vehicul venind din dreapta mea, asa ca am lovit masina din fata.
    - Parbrizul spart. Cauza necunoscuta. Probabil voodoo.
    - Masina din fata mea a lovit pietonul, dar acesta s-a sculat asa ca l-am lovit si eu.
    Last edited by Cristi_Xp; 19 November 2006, 22:59.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

  • #2
    Astea sunt pa bune sau leai inventat tu ?
    sigpic

    Comment


    • #3
      Cred ca sunt adevarate. ;)
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Le-am gasit...doar nu stau sa inventez roata
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #5
          Sa fim seriosi, nu pot crede ca sunt reale, le-a facut cineva, si deh....romanul cum fura, si fura bine, au ajuns peste tot. Sa ma ierte cel care le-a scris pe acest forum, deh, persoanele de fata se exclud
          Logan Ambition 1.6 8V

          Comment


          • #6
            Lolz...da voi cand spuneti un banc la cineva...ala e inventat de voi?
            La fel si astea..sunt inventate...sau poate unii prosti..chiar le`au zis candva
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #7
              Pentru mine fraza "...fiindca asa s-a obisnuit masina" este perla. Ce naiba doar nu-i om sa se obisnuiasca sau cal sau orice animal. Din seria asta cea mai noua este ce au spus cei de la Chevrollet unei proaspete posesoare de Aveo: "In rodaj sa-i da-ti viteza cat mai mare sa se obisnuiasca masina cu viteza"
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #8
                Asta chiar e tare de la Chevrolet.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Si este 100% reala.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #10
                    Aia-s mai prosti decat astia de la Dacia.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      este adevarat ca daca o obisnuiesti de mica cu viteza si turatiile cind creste mare ii place viteza

                      prietenii stiu de ce
                      toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                      Comment


                      • #12
                        da...pentru ca ai injectoarele tot timpu curate...nu se depune nimic pe ele
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #13
                          Si inca o chestie pe care o cataloghez "perla" desi cred ca este tentativa de teapa. Un preten cu Ford Scorpio de prin '94 spune ca motorul (Diesel) lui este Euro 3.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • #14
                            A si o perla a unui posesor de Dacia Break. "Am mers cu 170km/h". In realitate dua 80 km/h kilometrajul urca aproape la maxim. De altfel dupa 1 luna a ramas blocat la 180 km/h (cu motorul oprit)
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • #15
                              Cea mai tare "perla" ce am auzit-o vreodata dateaza de...ieri de la intalnire, cand domnu politist "EEA" a zis ca cerculetele de pe asfalt (care de altfel dateaza din 10 iunie) au fost facute de Loganurile noastre . Atasez aici si poza din 10 iunie sa vedeti despre ce cerculete e vorba. Sa-mi spuneti daca ati auzit o perla mai tare ca asta
                              Attached Files
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google