Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La un examen de fizica. Profesorul foarte prost dispus. Intra prima studenta.
    - Duduie, e vara, sunteti intr-un compartiment de tren si va este foarte cald. Ce faceti?
    Studenta foarte bucuroasa de simplitatea intrebarii raspunde:
    - Deschid fereastra.
    - Perfect, va rog sa calculati viteza cu care intra curentul de aer in compartiment, temperatura de afara si presiunea atmosferica.
    - ?!? Pica examenul.
    A doua studenta pateste la fel.
    Intra si a treia studenta, care intre timp aflase despre ce era vorba.
    - Duduie, e vara, sunteti in tren, in compartiment, si va e foarte cald.Ce faceti?
    - Imi dau jos bluza.
    - Dar totusi va e cald.
    - Imi dau jos fusta.
    - Inca va e foarte cald.
    - Imi dau jos sutienul, chilotii, tot, raman goala.
    - Si daca inca va mai este cald?
    - Domnule profesor, si sa stiu ca fac sex cu tot trenul, dar fereastra aia tot nu o deschid!

    Comment


    • O femeie la vreo 30 de ani, dupa ce si-a rezolvat treburile in capitala de judet, voia sa ajunga acum acasa si nu mai avea bani. Se apropie de un taximetrist si ii spune:

      - Uite, tre’ s-ajung si eu in Trescovenii de Sus, dar nu am bani... Cum ajungem acolo ne socotim noi.

      - Bine, las’ ca ne socotim noi pe drum!, zice taximetristul.

      Dupa vreo ora, opreste taximetristul pe un camp, ia o patura din portbagaj si o asterne pe lucerna. Femeia, ingrijorata, ii zice:

      - Vai, dar nu pot sa fac asta, sunt maritata, am acasa doi copii!

      - Si ce? Si eu sunt insurat, am femeie, am copii, dar am si 40 de iepuri de hranit, asa ca taci si rupe lucerna...

      aici e lucerna
      sigpic

      Comment


      • Pai asa da, ca nici eu nu m-am prins care lucerna, care socoteala...

        Comment


        • Intr-o zi, un iepure alerga vesel prin padure, cind deodata sub un copac vede un cerb care fuma un trabuc.
          - Ce faci, ai innebunit? Intr-o zi frumoasa ca asta, in mijlocul naturii, tu te intoxici? Hai cu mine sa alergi, sa-ti oxigenezi plaminii!
          - Ai dreptate, spune cerbul, si incepe sa alerge cu iepurele.
          In timp ce alergau, cei doi vad vulpea, care tocmai statea cu nasul in cocaina.
          - Hei, spune cerbul, aici in mijlocul naturii ti-ai gasit sa iei cocaina?
          Hai mai bine cu noi sa alergi, sa-ti oxigenezi plaminii.
          - Ai dreptate, raspunde vulpea, si incepe sa alerge cu iepurele si cerbul.
          Putin mai incolo, il intilnesc pe lup, cu seringa in mina si cu o doza de heroina pura la indemina.
          - Hei, suntem in mijlocul naturii, si tu te droghezi? face vulpea. Mai bine vino sa alergi cu noi, sa-ti oxigenezi plaminii.
          - Da' mai duce-ti-va naibii, face lupul, de fiecare data cind iepurele ia extasy, noi incepem sa alergam ca idiotii prin padure?

          Comment


          • Rabi primeste de ziua lui de la un prieten din America o papagalita.
            O aduce acasa si cum pune colivia pe masa, papagalita incepe sa strige:
            - Sunt o curva! Sunt o curva!
            Un elev ii spune:
            - Rabi, nu fi suparat, am eu acasa doi papagali superbi, foarte evlaviosi, care-si petrec tot timpul in rugaciuni. Da-mi mie papagalita, sa stea cu papagalii mei ceva timp si se va intoarce pe drumul cel bun.
            Ia elevul papagalita acasa, o baga-n in cusca papagalilor, acestia nemiscati stau cufundati in rugaciune. Nu trece mult si papagalita incepe:
            - Sunt o curva! Sunt o curva!... La care unul dintre papagali ii da un ghiont celuilalt:
            - Vezi ba fraiere ca nu ne-am rugat degeaba ...

            Comment


            • Facerea lumii

              La facerea lumii, Dumnezeu, pentru a-i ajuta pe oameni să prospere, a hotărât să dea printr-o "Lege Divină" fiecărei naţii câte două virtuţi.
              Astfel, El i-a facut :
              - pe elveţieni - ordonaţi şi respectuoşi faţă de legi;
              - pe nemti - disciplinaţi şi raţionali;
              - pe englezi - perseverenţi şi studioşi;
              - pe japonezi - muncitori şi răbdători;
              - pe unguri - hotărâţi şi buni meseriaşi;
              - pe francezi - culţi şi rafinaţi;
              - pe spanioli - veseli şi ospitalieri

              şamd...

              Când a ajuns la români, I-a spus îngerului consilier care şi nota:
              - românii vor fi inteligenţi, cinstiţi şi buni politicieni...
              Dupa ce a publicat-o în "Monitorul Celest", îngerul a remarcat:
              - Doamne, ai dat tuturor popoarelor câte două virtuţi, iar românilor trei. Oare în acest fel, nu cumva ei îi vor depăşi şi exploata pe toţi ceilalţi ?
              - Aoleu, aşa e! Ai dreptate! Atunci să revenim cu o "Ordonanţă de urgenta":
              "Pentru că virtuţile Dumnezeieşti, odată acordate, nu se mai pot lua înapoi, precizez că nimeni nu va putea avea si folosi mai mult de două virtuţi, în acelaşi timp!"
              Şi astfel, se explică de ce românii...
              - care sunt inteligenţi şi cinstiţi, în niciun caz nu fac politică;
              - cei care sunt cinstiţi şi fac politică, in mod sigur nu sunt inteligenţi;
              - care fac politică şi sunt inteligenţi, categoric nu sunt cinstiţi.
              ************************************************** ********
              La facerea lumii, Dumnezeu ajunge la Romania. Sf Petru inteaba: Ce faci, Doamne? La care Dumnezeu raspunde:
              -La astia le dau munti, mare si cimpii bogate.
              -Da ce le dai asa de multe bogatii Doamne?
              - STAI SA VEZI CE POPOR LE DAU!!!!!!
              Attached Files

              Comment


              • In padure, intr-o zi se intalneste iepurasul cu vulpea si-i zice:
                - Vulpito n-ai vrea sa facem si noi ceva?
                - Mi-ar placea dar vreau sa raman virgina.
                - Nu-i asta o problema, cunosc eu pe cineva care te poate coase la loc. Asa ca cei doi se pun pe treaba si dupa aia iepurele o duce la un arici care o coase la loc.
                A doua zi lupul ii propune acelasi lucru.
                - Mi-ar placea dar chiar vreau sa raman virgina.
                - Nu-i asta o problema, te duc la un prieten si te coase la loc. Vulpea accepta iar apoi lupul o duce la arici si acesta o coase din nou.
                A treia zi si ursul ii propune.
                - As vrea dar vreau sa raman virgina. Ursul ii spune acelasi lucru ca si ceilalti doi, iar dupa ce-si termina si el treaba o duce si el la arici. La care ariciul suparat:
                - Daca stiam ca esti asa cu*va iti puneam fermoar!

                Comment


                • Cateva ADEVARURI despre femei:


                  -Ce s-a intamplat cu o femeie care si-a pierdut 99,9% din creier?
                  -A ramas vaduva!

                  -Ce au femeile si sticlele in comun?
                  -De la gat in sus nu mai este nimic.

                  -Unde sunt cele mai tapene femei?
                  -La morga.

                  -De ce au femeile mainile asa de mici?
                  -Cand spala pe jos sa ajunga mai bine in colturi.

                  -De ce au femeile laba piciorului asa de mica?
                  -Sa poata sa stea mai aproape de aragaz.

                  -Care e diferenta dintre o sotie si o amanta?
                  -50 de kilograme.

                  -De cate feluri sunt femeile la volan?
                  -Care sofeaza; care soferesc; care sofera...

                  -Ce-ar face barbati daca n-ar fi femeile?
                  -Ar imblanzi alte animale.

                  -Ce face o femeie in spatiul cosmic?
                  -Curatenie.

                  -De ce nu schiaza femeile?
                  -Pentru ca intre dormitor si bucatarie nu este zapada.

                  -Ce rezulta daca incrucisezi o femeia cu un paianjen?
                  -O femeie de servici cu opt maini.

                  -De ce nu pot femeile sa fie frumoase si inteligente totodata?
                  -Pentru ca in acest caz ar fi barbati.

                  -De ce nu deosebesc femeile stanga de dreapta?
                  -Pentru ca oalele sunt rotunde.

                  -De ce au femeile picioare?
                  -Ca sa ajunga din dormitor in bucatarie.

                  -De ce pentru statuia Libertatii s-a ales ca model o femeie?
                  -Pentru ca in cap este loc suficient pentru a amplasa un restaurant!

                  -De ce au femeile doua perechi de buze?
                  -Una pentru a spune tampenii, care te calca pe nervi, iar cealalta pentru impacare!

                  -Stiti de ce le-a dat Dumnezeu femeilor ciclu?
                  -Pentru ca merita.

                  -Ce e pozitiv la faptul ca nevasta se rostogoleste pe treptele pivnitei?
                  -Poate sa aduca si cateva sticle de vin cand se intoarce.

                  -Stiti cine a reusit sa puna femeia la locul ei, in toata istoria mondiala?
                  -Mesterul Manole.

                  -De ce au femeile cu exact un neuron mai mult decat caii?
                  -Pentru ca atunci cand spala pe jos sa nu bea toata apa din galeata.

                  -De ce simuleaza femeile orgasmul?
                  -Fiindca isi imagineaza ca barbatilor le pasa.

                  -Cand te poate ajuta o femeie sa devii milionar?
                  -Cand esti miliardar.

                  -Ce sunt lungi si le plac femeilor?
                  -Telenovelele.

                  -Ce este iubirea?
                  -Efortul pe care un barbat il face ca sa se poata multumi cu o singura femeie.

                  -Care femei sunt cele mai fidele? Blondele, brunetele sau roscatele?
                  -Caruntele.

                  -Ce lipseste din geanta unei femei?
                  -Ordinea.

                  -Ce face o femeie, cand se holbeaza la o foaie goala de hartie?
                  -Isi citeste drepturile.

                  -Ce este femeia-mireasa?
                  -Fata care schimba atentia mai multor barbati pe neatentia unuia singur.

                  -Cum a aparut mama dracului?
                  -Oamenii au crezut ca dracul - find barbat - nu poate fi destul de rau. Si atunci au creat-o pe mama dracului.

                  -Care este asemanarea intre par si femeie?
                  -Daca nu le ingrijesti, ambele te parasesc.

                  -Care este punctul cel mai fierbinte al femeii?
                  -Podul palmei: cum ii pui un ban cum il topeste.

                  -Cum poti transforma o gaina intr-un pitbull?
                  -O iei de nevasta.

                  -Care este asemanarea dintre o femeie si o broasca?
                  -Ambelor le este frica de barza.

                  -Care este deosebirea dintre o femeie buna si una rea?
                  -Femeia buna se duce in Rai, femeia rea se duce cu cine vrea.

                  -Care este diferenta dintre femeie si oglinda?
                  -Oglinda reflecta fara sa vorbeasca, femeia vorbeste fara sa reflecteze.

                  -Care e diferenta intre o femeie si o vulpe?
                  -Niciuna, amandoua sunt cautate pentru "blana" lor.

                  -Care e asemanarea dintre femei si uragane?
                  -Fierbinti si umede atunci cand vin. Si cand pleaca iau case si masini cu ele

                  -De ce nu schiaza femeile?
                  -Pentru ca intre dormitor si bucatarie nu este zapada.

                  -Ce rezulta daca incrucisezi o femeia cu un paianjen?
                  -O femeie de servici cu opt maini.

                  -Unde sunt cele mai frumoase femei?
                  -In fotografiile vechi.

                  -De ce nu pot femeile sa fie frumoase si inteligente totodata?
                  -Pentru ca in acest caz ar fi barbati.

                  -De ce nu deosebesc femeile stanga de dreapta?
                  -Pentru ca oalele sunt rotunde.

                  -De ce au femeile picioare?
                  -Ca sa ajunga din dormitor in bucatarie.

                  -De ce pentru statuia Libertatii s-a ales ca model o femeie?
                  -Pentru ca in cap este loc suficient pentru a amplasa un restaurant!

                  -De ce au femeile doua perechi de buze?
                  -Una pentru a spune tampenii, care te calca pe nervi, iar cealalta pentru impacare!

                  -Stiti de ce le-a dat Dumnezeu femeilor ciclu?
                  -Pentru ca merita.

                  -De ce nu au femeile limita?
                  -Fiindca sunt periodice.

                  De ce numai 10% din femei se duc in Rai? Daca ar merge toate s-ar transforma in Iad.

                  De ce femeile indragesc barbatii inteligenti? Cei aflati in opozitie se atrag.

                  Cum defineste un barbat o relatie "50/50"? Femeile gatesc - ei mananca. Femeile spala - ei murdaresc. Femeile Calca - ei sifoneaza.

                  Ce a spus Dumnezeu dupa ce a creat barbatul? "Oare se poate mai rau?" Si a incercat...

                  De ce toate glumele cu blonde sunt scurte? Ca sa le inteleaga si ele.

                  De ce femeile urmaresc telenovelele si in reluare? In 30 de secunde uita ce s-a intamplat.
                  Attached Files
                  Last edited by ady62; 22 October 2009, 18:16.

                  Comment


                  • Scufita Rosie beata moarta in intr-un sant la marginea padurii intr-o splendita dimineta de vara dupa o petrecere la casa piticilor. O vaca o vede si se gandeste ca poate i-ar prinde bine Scufitei un pic de lapte bun si proaspat direct de la sursa. Se apropie cu ugerul de Scufita Rosie si o indemna sa suga. Scufita Rosie deschide pe jumatate ochii vede ugerul si spune:
                    - O.K. baieti, da pe rand ....

                    Comment


                    • -Mamico, ce faci goala pe taticu?
                      - Sar pe el ca sa-i dezumflu burta.
                      - Te obosesti de pomana! In fiecare dimineata, vecina ingenuncheaza si i-o umfla la loc!
                      .................................................. .................................................. ....
                      Un ascultator suna la un post de radio.
                      - Buna ziua!
                      - Buna ziua! Va ascultam.
                      - Am gasit un portofel care contine 15.000 dolari si un buletin de identitate pe numele Popovici Mihai. As vrea sa-i ofer o dedicatie muzicala.
                      .................................................. .................................................. ...
                      Se aude ca undeva in Romania se afla un lac in care daca intra un handicapat, pe partea cealalta iese vindecat.
                      Apare un orb:
                      - Unde-i lacul? Unde-i lacul ?
                      Intra in el... iese pe partea cealalta:
                      - Dumnezeule vad !!! Vad !!!
                      Apare si un surd:
                      - Unde-i lacul? Unde-i lacul ?
                      Intra si el... iese pe partea cealalta:
                      - Dumnezeule aud !!! Aud !!!
                      Apare si un olog in carucior cu rotile:
                      - Unde-i lacul ? Unde-i lacul ?
                      Intra si el...iese pe partea cealalta:
                      - Dumnezeule... am cauciucuri noi !!! Am cauciucuri noi !!!
                      .................................................. .................................................. ....
                      Un urs batran il invata pe unul tanar:
                      - Omul trebuie atacat in asa fel incat sa aiba timp sa te vada si sa
                      reactioneze.
                      - De ce?
                      - Sunt mai gustosi dupa aceea, nu mai au ***** in ei.

                      Comment


                      • Un jurnalist intreaba directorul unei case de nebuni, care este testul ce se efectueaza pentru a externa un bolnav.
                        - Umplem cada cu apa, punem alaturi o lingura si o cana. Si ii propunem bolnavului sa goleasca cada de apa. Jurnalistul, zambind, spune:
                        - Orice om normal ar lua cana...
                        - Nu, - spune directorul, - un om normal ar scoate dopul de la cada. Doriti pat langa geam sau langa usa ?

                        ================================================== ========

                        Niste nebuni erau transportati cu avionul la un alt spital. Doctorul statea in cabina pilotului. La un moment dat vine sa verifice ce faceau nebunii. Astia jucau fotbal. Ca sa vada daca sunt toti ii numara si vede ca lipseste unul.
                        - Ba nebunilor, unde-i Gigi?
                        - Pe aripa avionului. Executa cornerul!

                        Comment


                        • Un tanar preot trebuia sa tina prima lui slujba, drept pentru care era extrem de emotionat, chiar simtea panica. Atunci, superiorul lui, Episcopul, vazandu-l atat de stresat, l-a sfatuit ca inainte sa se urce in amvon pentru predica, sa puna un paharel de vodca in paharul cu apa, ca sa se relaxeze si sa aiba curaj. Preotului i-a mers nemaipomenit in prima lui slujba, dar cind a ajuns acasa a gasit pe masa o mica scrisoare din partea Episcopului in care zicea:
                          "Draga Parinte, Fiule,
                          Ma bucur foarte mult ca ti-a mers atit de bine in prima ta slujba si ca ai tinut cont de sfatul pe care ti l-am dat, dar trebuie sa-ti fac anumite observatii:
                          1. Din acel pahar cu apa trebuie sa iei mici sorbituri nu sa-l dai pe gat dintr-o data.
                          2. In acel pahar cu apa nu se pune nici gheata, nici felii de lamaie. In plus, eu ti-am spus sa pui putina vodca in paharul cu apa, nu invers...
                          3. Nu se foloseste Biblia ca suport pentru pahar.
                          4. Nu poti sa te stergi la gura cu sutana.
                          5. Poruncile lui Dumnezeu sunt 10 nu 12.
                          6. Iar apostolii sunt 12 nu 10.
                          7. Cand vorbesti despre cruce nu poti sa spui ca e acel T mare de deasupra altarului.
                          8. Cand vorbesti despre Isus si apostoli, nu poti spune ca e "Fiul si banda lui".
                          9. David l-a invins pe Goliat cu o prastie si o piatra, nu poti sa spui ca "i-a zburat curul cu dinamita"...
                          10. Cand vorbesti despre Iuda, nu poti sa-l numesti "bulangiu".
                          11. Tatal, Fiul si Sfantul Duh nu sunt Batranul, Juniorul si Stafia...
                          12. Nu e frumos sa-l numesti pe Papa - "Nasul".
                          13. Faraonul i-a trimis pe evrei in pribegie, nu in p...a ma-sii.
                          14. Eva i-a dat lui Adam un mar, nu i-a cedat...
                          15. Magdalena a fost o pacatoasa nu o curva.
                          16. Initiativa de a invita publicul sa aplaude a fost buna, dar a fost exagerat sa-l inviti sa danseze Macarena, sa faca trenuletul si sa o inviti pe Sora Daniela sa faca striptease.
                          17. Apa sfintita se foloseste pentru a binecuvinta, nu pt. a-ti racori ceafa.
                          18. "Casuta" aia este confesionalul, nu toaleta.
                          19. Pasticul se distribuie crestinilor fara Nutella.
                          20. Cel de pe cruce era Iisus Cristos si nu Che Guevarra.
                          21. Pacatosii, cand mor, se duc in Infern, nu in aia ma-sii.
                          22. Vezi sa ai mereu chilotii pe tine si, cind e cald, evita sa-ti faci aer cu sutana.
                          23. Iti amintesc ca slujba trebuie sa dureze circa 1 ora si nu doua reprize de 45 de minute fiecare, iar cel care era asezat langa tine si pe care l-ai numit "travestit cu fusta rosie" eram eu... In rest a fost bine".

                          Comment


                          • Nasterile sunt de trei tipuri: 1) spontane - cand nevasta naste la o luna dupa casatorie. 2) tardive - cand naste nevasta la doi ani de la moartea sotului. 3) extrauterine - cand naste servitoarea
                            sigpic #

                            Comment


                            • Un preot catolic, unul ortodox si un rabin discuta despre gestionarea banilor primiti de la credinciosi.
                              Preotul catolic:
                              - Eu am o metoda foarte eficienta. Trag o linie cu creta pe jos si arunc banii in aer. Ce cade in stanga e pentru Dumnezeu si Biserica, ce cade in dreapta e pentru mine.
                              Preotul ortodox:
                              - Eu desenez pe jos un cerc. Banii ii arunc in sus; ce cade in cerc e pentru Dumnezeu si Biserica, ce cade in afara e pentru mine.
                              Rabi:
                              - La mini e cel mai simplu. Eu arunc banii in sus. Dumnezeu opreste ce-i trebuie, ce cadi inapoi e pentru rabi...

                              Comment


                              • google translate



                                ==================================================
                                Seful intra in birou:
                                - V-am spus de atatea ori: in timpul lucrului nu se fumeaza!
                                Unul din lucratori, uitandu-se la sef:
                                - Dar cine lucreaza?

                                ================================================== ====
                                La brutarie
                                - As dori o paine de un kilogram. Cat costa?
                                - Opt sute raspunse brutarul. Poftim!
                                - Dar painea aceasta este mai usoara, spuse clientul cantarind-o in mana.
                                - Nu-i nimic, raspunse brutarul impertinent. O sa fie mai usor de carat.
                                - Poftim banii,zise clientul, aruncand pe tejghea sase sute.
                                - Nu sunt suficienti. Mai trebuie.
                                - Nu-i nimic replica clientul. O sa fie mai usor de numarat.

                                ================================================
                                - Cati oameni lucreaza aici?
                                - Cu seful, 10.
                                - Dar fara sef?
                                - Fara sef, in general, nu lucreaza nimeni.

                                ==========================================
                                Basescu catre multimea adunata in Piata Victoriei:
                                - Am hotarat ca de acum vom munci numai miercurea!
                                Toata suflarea impresionata, aplauda in delir.
                                - Intrebari?
                                Se ridica unu, se scarpina in cur, apoi in nas.
                                - In FIECARE miercuri?
                                Last edited by ovimiha; 26 October 2009, 17:15. Reason: Automerged Doublepost
                                Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                                http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google