Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un arab mergea pe strada. La un moment dat un tip striga:
    - Ahmed... nevasta-ta te inseala!
    Arabul se face rosu la fatza ... scoate cutitul si fuge catre casa. Pe drum, este calcat de o
    masina. In ambulanta, in drum spre spital, incepe sa reflecteze:
    - Ar trebui sa ma calmez un pic.... intai si intai.... sunt burlac... in al doilea... nici nu ma cheama Ahmed ...





    Un beat turta sta pe bordura in fata unui bar.
    Un strain il intreaba daca ii este rau sau daca nu se poate ridica. Beatul raspunde:
    - Hei! Stii tu cine-s eu?
    - Nu! Cine?
    - Isus Cristos...si ti-o pot dovedi. Vino cu mine!
    Intra in bar si strainul dupa el.
    Barmanul il vede pe betiv si zice suparat:
    - Isuse! Iar esti aici...





    In supermarket o femeie face cumparaturi.
    Alege lapte, oua, portocale, cafea, salata si costita.
    La casa, un tip beat din spatele ei se uita la produse si spune:
    - Tu esti mai mult ca sigur singura.
    Femeia, contrariata:
    - Ai perfecta dreptate, sunt singura, dar de unde ti-ai dat seama ?
    Betivul, clatinandu-se:

    - Pentru ca esti urata!







    Un ardelean intr-un magazin ca sa cumpere un termos. Vanzatoarea ii arata unul:
    - Uite bade, termosul asta e foarte bun: vara tine ceaiul rece, iar iarna il tine cald.
    Ardeleanul se scarpina dupa ureche, nedumerit:
    - Apai de, cucoana, daca zici ca-i bun, iaca l-oi lua. Da', lamureste-ma si pe mine: de unde
    dracu' stie termosu' asta cand ii vara si cand ii iarna?





    Diferenta dintre o femeie si o gaina ?
    Gaina sta linistita pe oua.


    **Bula e vizitat de un vecin**
    - Auzi mai Bula, vrem sa tapetam camera de zi si e la fel de mare ca a ta. Tu cand ti-ai tapetat cate suluri ai cumparat?
    - 20.
    - Multumesc.
    Dupa 2 saptamani se intalnesc:
    - Auzi ma, tampitule, am cumparat 20 de suluri si 7 mi-au ramas in plus.
    - Pai si mie...




    Maria - servitoarea - cere doamnei o marire de salariu.
    - Spune-mi, Maria, de ce sa-ti maresc salariul?
    - Am 3 motive. Primul, este ca eu calc camasile mai bine decat dumneavoastra.
    - Cine ti-a spus chestia asta?- Pai, domnu'!
    - Al doilea motiv este ca eu gatesc mult mai bine decat duneavoastra!
    - Cine ti-a spus prostia asta?- Pai, tot domnu'...
    - Al 3-lea motiv este ca fac dragoste mai bine decat dumneavoastra!
    - Si asta, tot domnul ti-a spus-o???
    - Nu doamna! Asta mi-a spus-o gradinarul!...
    Si uite asa, Mariei i s-a marit salariul...






    O blonda suna disperata la Politie:
    - Mi-au spart masina, mi-au furat totul... si volanul, si pedalele, si schimbatorul de viteze, totul.
    Peste o ora revine mult mai calma cu alt telefon:
    - Va rog sa ma scuzati, m-am urcat in spate.




    Ion si Gheorghe pasc oile pe marginea unei prapastii fara fund. La un moment dat, Ion aluneca si cade in hau. Gheorghe, speriat,
    incepe sa-l strige:
    - Ioaneeee ... baaa Ioaneee
    ... Dupa un timp se aude vocea lui Ion:
    - Ceeee-i ma Gheooooo...?
    - Ma Ioaneee ti-ai rupt vreun picior ?
    - Nuuu maaa ...
    - Ti-ai rupt vreo manaaaa ...?
    - Nuuu mai Gheooo ...
    - Da ceee-ai patiit ?
    - Nimic ma Gheooo ... inca n-am ajuuuuns jos ...





    Gheorghe e internat in spital, la reanimare, cu mainile si picioarele rupte. Ion vine in vizita:
    - Ma Gheo, ce-ai patit ma ?
    - Apai ma Ioane, mergand eu pe un deal am vazut o gaura si am mers sa vad ce-i acolo...
    - Si ...?
    - Si am ajuns la ea si-am strigat: Uuuu !
    - Si ...?
    - Si din gaura s-a auzit: Uuuu !
    - Si ...?
    - Si am mai strigat odata: Uuuu !
    - Si ...?
    - Si din gaura s-a auzit iar: Uuuu !
    - Si ...?
    - Si ... m-a lovit trenul !



    Un cuplu la a 50-a aniversare a casatoriei.
    Sotul ii spune sotiei:
    - Draga mea, al saselea copil al nostru nu a semanat cu restul. Acum, dupa 50 de ani, as vrea sa stiu: a avut el un alt tata ?
    Sotia se uita la el si marturiseste:
    - Da, draga, ai dreptate, a avut un alt tata.
    - Si poti sa-mi spui cine a fost ?
    - Tu !





    Ion si Marie stau in pat.
    Ion e plictisit, Maria are chef de ceva actiune:
    - Ioane, pun pariu ca nu ma gasesti sub cearceaf !
    - Da' pui pariu ca nici nu te caut ?




    - Ma, Vasile? Tu ai poze cu nevasta-ta goala ?
    - Nu, ma, n-am !
    - Cumperi ?




    Tatal vine de la cresa cu copilul iar mama isi pune mainile in cap:
    - Ma, asta nu-i copilul nostru !
    - Ce importanta are, maine tot la cresa il duc !




    Magarul merge pe drum iar in spatele lui, porcul:
    - Bai magarule ce murdar esti! Pe unde te poarta stapanul? Ce slab esti! Nu prea-ti da sa mananci! Si cu ce desagi mari te-ncarca
    stapanul! Vai de viata ta!
    La care magarul se intoarce spre porc:
    - Bai, mi se pare mie, sau tu nu esti porcul de anul trecut ?





    SCARABEU = cetatean ce locuieste la bloc, la scara B








    Un jurnalist întreaba directorul unei case de nebuni:
    - Care este testul ce se efectueaza pentru a externa un bolnav?
    - Umplem cada cu apa, punem alaturi o lingura si o cana. Îi cerem pacientului sa goleasca cada de
    apa. Jurnalistul, zâmbind, spune:
    - Orice om normal ar lua cana.
    - Nu, un om normal ar scoate dopul de la cada ...



    Ion si Gheorghe isi fac vacantele separat.
    Ion se intoarce din vacanta de iarna multumit.
    - Ei, pe unde ai umblat, Ioane?
    - Prin Suedia!
    - Si cum sunt scandinavele?
    Ion da din colt in colt, nu da un raspuns clar.
    Acasa, cauta in dictionar. "Aha, scandinave, adica femeile de acolo! Cum de nu am stiut, sa ma fi laudat, ca aveam cu ce!"
    Anul urmator, Ion se intoarce din vacanta bronzat.
    - Ei, Ioane, pe unde ai mai fost?
    - Grecia, tara frumoasa!
    - Ei, dar elenele?
    Ion ramane iar mut. Nervos, acasa, cauta din nou in dictionar: "Aha, femeile de acolo!"
    Un an mai tarziu, Ion se intoarce iar bronzat.
    - Si cum a fost in Egipt, Ioane?
    - Frumos, cald, camile, nisip, soare...
    - Si piramidele?
    - Niste curve





    Un turist in vacanta il intereaba pe un localnic daca sunt crocodili in apa. Acesta ii raspunde ca nu.
    Turistul incepe sa inoate si observa niste pete intunecate in apa, la cativa metri de el. Se intoarce spre localnic:
    - Sigur nu sunt crocodili aici?
    - Nu, ca le e frica de rechini.



    - Draga ce testicule fierbinti ai, ale lui Georgescu si ale lui Ionescu sunt reci ca gheata
    ...



    Iarna grea. Un pescar fanatic se duce la pescuit, desi era mult sub zero grade. Scoate tarnacopul, da o copca, dupa care-si arunca
    sculele in apa. Sta el ce sta si deodata aude o voce groasa din spate:
    - Aici nu este peste!
    Cand aude, pescarul isi extrage unditele si se muta mai incolo. Tot nu misca nimic. Dupa o vreme, aude iarasi vocea:
    - Aici nu este peste!
    Tipul, suparat, se muta din nou, sparge gheata si sade. Din nou, in spatele lui, vocea:
    - Aici nu vei gasi peste!
    Enervat, pescarul se-ntoarce si graieste:
    Da cine esti tu, ba, de-mi tot sperii norocul?
    - Eu sunt directorul patinoarului!



    **Test de dragoste neconditionata**

    Incui nevasta si cainele in portbagajul masinii.
    Dupa 2 ore deschizi portbagajul si vezi cine se bucura ca te vede...
    B 44 NWP

    Comment


    • O romanca, la produs in Italia, este acostata noaptea de un client.
      El:
      - Cat costa?
      Ea:
      - 50 Euro.
      O baga in masina, ii da banii si isi face treaba. A doua noapte, figura se repeta... a treia noapte la fel... In a patra noapte.... fata se uita la el si il intreaba:
      - Auzi ma, da tu de unde esti? ca parca te cunosc.
      El:
      - Din Romania .
      Ea:
      - Ce coincidenta, si eu la fel! De unde din Romania ?
      El:
      - Din Berceni.
      Ea:
      - Ce coincidenta, si eu la fel!
      El:
      - Coincidenta s-o crezi tu... Mi-a dat tactu' 500 de euro pentru tine, dar mi-a zis sa nu ti-i dau toti odata, ca-i cheltui!!
      sigpic
      TM 01 DEO

      Comment


      • Unu evadeaza de la inchisoare. Intra intr-o casa si da peste un cuplu in pat. Ii cere tipului sa se ridice si il leaga de un scaun, apoi, in timp ce o lega pe femeie de pat, se apropie de ea, si o saruta pe gat, apoi se ridica si merge la toaleta.
        Barbatul ii spune femeii: "Uita-te la infractor! a stat multi ani la inchisoare si n-a mai vazut demult o femeie. Am vazut cum te-a sarutat pe gat. Daca vrea sex, sa nu te opui, sa nu tipi, da-i satisfactie, chiar daca iti este sila de el! e periculos, iar daca o sa se infurie, ne va ucide. Sa fii tare, iubita mea! Te iubesc!"
        Femeia: "Nu ma saruta pe gat, ci imi soptea la ureche. Mi-a spus ca e homosexual si crede ca esti dragut, apoi m-a intrebat daca avem vaselina in casa. Eu i-am spus ca este in baie. Fii tare, iubitule! Si eu te iubesc !"
        http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

        Comment


        • Vine Gigel acasa cu nota 2 la educatia fizica trecuta in carnetul de note.
          Tac'su: - Gigel, cum dracu, tu, baiat sportiv, care si acasa faci sport si te ridici la bara, ai 2 la educatia fizica?
          Gigel: - Pai tata, la ora de educatie fizica, profu' mi-a zis: "Gigele, ridica un picior!". Eu ridic un picior... Dupa aia, zice: "Gigele, ridica-l si pe celalalt!" Si eu i-am zis: "Pai crezi ca pot sa stau in p#%a?!". Si mi-a pus 2.
          Tac'su: - Bravo Gigele, bine ai facut!
          A doua zi vine Gigel acasa cu nota 2 la literatura.
          Tac'su: - Gigele, cum ma, tu, baiat destept, care citesti toata ziua, ai luat 2 la literatura?
          Gigel : - Pai tata, profu' de literatura ne-a pus sa compunem cate o poezie si eu am compus-o p'asta:
          „Ce sa fie, ce sa fie/
          Un om mort cu p#$a vie/
          Sa fereasca sfanta soarta/
          D'unul viu, cu p#%a moarta.”
          Si mi-a pus 2.
          Tac'su : - Bravo Gigele, chiar e misto!
          A treia zi, Gigel ajunge acasa de la scoala si ii spune tatalui:
          - Tata, am luat 2 la matematica azi...
          - Ce s-a intamplat?
          - Pai m-a intrebat profesorul "Cat fac 3 x 2?" si eu am spus "6".
          - Pai .. e corect!
          - Stiu, dupa care m-a intrebat "Cat fac 2 x 3?"
          - Pai si care p%^a mea e diferenta?
          - Asta am spus si eu si mi-a dat 2!
          A 4-a zi, Gigel ii zice lui tac'su ca l-a exmatriculat din scoala.
          - Pai de ce?
          - M-au chemat in cancelarie, intru eu acolo si cand ma uit: profu' de educatie fizica, profu' de literatura, profu' de matematica si profu' de geografie...
          - Pai, ce p@#a mea cauta profu' de geografie acolo?!
          - Asta i-am intrebat si eu!!
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Un episod adevarat din jurnalul unui emigrant roman in Canada.

            12. Aug.
            -Ne-am cumparat o casa noua in Canada. Sunt foarte emotionat.
            Aici e atat de frumos. Muntii sunt de o splendoare nedescrisa. Abia astept sa ii vad acoperiti de zapada.
            14. Oct.
            -Canada. E cea mai frumoasa tara de pe Pamant. Frunzele au primit toate acele minunate nuante de culoare galbena si portocalie. M-am plimbat cu masina prin natura si am vazut cativa cerbi. Sunt atat de gratiosi. Cerbii sunt cele mai frumoase animale. Cred ca am ajuns in paradis. Iubesc Canada.
            11. Nov.
            -Ziua sarbatorii nationale. In curand incepe vanatoarea cerbilor. Nu imi vine sa cred ca cineva poate sa ucida un animal atat de frumos. Sper ca va ninge in curand. E atat de frumos aici.
            2. Dec.
            -Azi noapte a nins pentru prima oara. M-am sculat si am vazut ca este alb peste tot ca in cele mai frumoase vederi. Am iesit afara, am curatat in fata casei si apoi ne-am batut cu bulgari de zapada (eu am castigat). Cand a trecut masina de curatat zapada am curatat din nou in fata curtii. Tara deosebita! Iubesc Canada!
            12. Dec.
            -Azi noapte a nins iarasi. Masina a curatat zapada din nou. Ne-a blocat intrarea in curte. Aici e splendid.
            19. Dec.
            -Azi noapte a nins iarasi. N-am putut sa scot masina sa merg la lucru. Aici e intr-adevar foarte frumos numai ca sunt obosit de curatat zapada (lopatarie). Din nou masina aia blestemata.
            22.Dec.
            -Cacatul asta alb nu s-a oprit toata noaptea. Am bataturi la maini de la lopata si ma doare spatele. Aceasta maimuta cu masina parca se ascunde dupa colt si numai asteapta sa termin de curatat in fata curtii. La naiba.
            25. Dec.
            -Craciun Fericit pe naiba. A nins din nou zapada asta nenorocita. Daca
            il prind pe obsedatul ala cu masina il omor. Fu.. le ...... ca nu arunca mai multa sare (pt. topit zapada) pe sosele.
            27. Dec.
            -Azi noapte iarasi zapada. Nu ies de trei zile din casa doar ca dau cu lopata intr-una dupa ce trece masina. Nu pot pleca nicaieri, auto este blocat sub un deal de zapada si mai e si foarte frig pe deasupra. Au spus ca la noapte va mai cadea inca 30 cm de cacatul asta de zapada.
            28. Dec.
            -Prognoza a fost proasta. S-au mai depus 50 cm nu 30 cm. Daca se continua asa nu se va topi pana la vara. Masina de curatat a ramas blocata si maimutoiul a venit la mine sa imi ceara lopata. I-am spus ca am rupt deja 6 curatand rahatul ce mi l-a aruncat in fata curtii. Era cat pe ce sa ii dau in cap cu lopata.
            4. Jan.
            -Am iesit din casa in sfarsit. M-am dus pana la alimentara sa cumpar de mancare si la intoarcere am lovit un cerb. Auto avariat in valoare de $3000. Bestiile de cerbi trebuie omorate. Sunt peste tot. De ce oare nu i-au omorat vanatorii toamna trecuta?
            3. Mai
            -Am dus masina la mecanic. Incredibil cat de mult a ruginit de la sarea aia nenorocita care se arunca peste tot, tot timpul iernii ca sa topeasca zapada si tot degeaba.
            10. Mai
            -Ma mut inapoi in Romania. Nu imi pot imagina cum cineva normal poate trai in Canada asta!!!!!!!
            http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

            Comment


            • Este si continuarea. Cand se intoarce in Romania si regreta.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • O femeie pleaca fara sotul ei in vacanta in Caraibe. De abia ce ajunge si face cunostinta cu un negru aratos. Dupa o noapte de amor inflacarat ea il intreaba : - Cum te cheama? - Nu pot sa-ti spun, ii raspunde el. In fiecare seara ei se reintalnesc, fac dragoste, ea il intreaba acelasi lucru iar el ii da intotdeauna acelasi raspuns. Intr-o seara ea ii spune: - Este ultima mea seara aici, maine plec acasa. O sa-mi spui totusi cum te cheama? - Nu pot sa-ti spun, ca o sa razi de mine, zice negru'. - Hai zi, ca nu rad, n-am de ce. - Bine... Pe mine ma cheama Zapada. Tipa incepe sa rade mai sa se sparga, la care negrul furios : - Eram sigur ca o sa razi de mine, mai bine nu-ti ziceam...! - Nuuuu, ma gandeam ca sotul meu n-o sa creada cand o sa-i spun ca am avut 30 cm de zapada in fiecare zi in Caraibe...!!!

                Moare bulibaşa cel bătrân.Multă lume adunată la înmormântare.Ţiganca bătrînă,văduva bulibaşei către fiul ui mai mare:Zi şi tu mo o cuvântare,ca la oamenii cu stare.Fiul ei:
                Dragi săteni şi toţi din sat,
                ce e viaţa...un c**at
                Ia uitaţivă la tata
                Ieri stătea pe prispa căsii
                Azi s-o dus în p***a măsii
                Iar tu mamă îndurerată
                Nu mai plânge ziua toată
                Ai uitat cum ne-o bătut
                Cînd ne-o prins că ne-am f***t
                Last edited by solomontibor; 7 February 2010, 16:21. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • O fetita o intreaba pe mama sa:
                  - Mama, de ce tata e asa de chel?
                  - Deoarece are multa minte.
                  - Dar de ce tu ai asa de mult par pe cap?
                  - Mananca si taci!
                  sigpic #

                  Comment


                  • Un taran isi cumpara un cocos. Batranul cocos ii face instructia:
                    -Poti sa ai toate gainile in afara de Berta ! Ea imi apartine mie …
                    Tanarul foarte infumurat spune:
                    -In nici un caz ! Le vreau pe toate !
                    -Atunci hai sa facem un raliu in jurul curtii. Carui care va castiga ii vor apartine toate gainile.
                    Amandoi o iau la goana. Cocosul batran alearga ceva mai in fata dar cel tanar il ajunge usor din urma…
                    Se aude o impuscatura si cocosul tanar cade mort.
                    -Interesant, zice taranul, al treilea cocos homosexual pe saptamana asta …

                    La un examen de intrare in politie s-au prezentat 3 concurenti, doi dintre ei fiind pilele cuiva mare din politie. Intra primul concurent, pila domnului colonel X.
                    Examinatorul:
                    -Dupa cum stiti, in anul 1907 a avut loc o mare rascoala taraneasca, la care au participat peste 40.000 de tarani. Puteti sa-mi spuneti in ce an a avut loc aceasta rascoala ?
                    -In anul 1907.
                    -Perfect, sunteti admis.
                    Intra al doilea concurent, pila domnului general Y.
                    -Dupa cum stiti, in anul 1907 a avut loc o mare rascoala taraneasca, la care au participat peste 40.000 de tarani. Puteti sa-mi spuneti cati tarani au participat la aceasta rascoala ?
                    -Peste 40.000.
                    -Perfect, sunteti admis.
                    Intra al treilea concurent, fara nicio pila.
                    -Dupa cum stiti, in anul 1907 a avut loc o mare rascoala taraneasca, la care au participat peste 40.000 de tarani. Puteti sa-mi scrieti numele si adresa fiecaruia ?
                    Last edited by sergiu_psc; 7 February 2010, 20:17. Reason: Automerged Doublepost
                    http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                    Comment


                    • Uniunea Europeana vrea sa amendeze Romania pentru cruzimea cu care taie porcii de Craciun. Pentru a rezolva problema, geneticienii romani au inventat porcul EMO, care se taie singur.

                      Sotul si sotia aveau un caine rau. Se hotarasc sa scape de el.
                      Sotul ia cainele se urca in masina si il duce la cateva strazi distanta, il lasa acolo. Se intoarce sotul acasa si peste 2 ore, hop si cainele la usa.
                      A doua zi, se urca sotul in masina, ia cainele si il duce in alt cartier. Se intoarce acasa, peste 2 ore, iar apare cainele la usa.
                      A treia zi, ia asta cainele il baga in masina, da ture prin oras, o ia pe tot felul se strazi, se invarte… Lasa cainele se urca in masina si pleaca.
                      Peste 2 ore suna telefonul in casa. Raspunde nevasta…
                      Sotul:
                      - Nevasta, s-a intors cainele acasa?
                      - Da, s-a intors.
                      - Da-l la telefon ca m-am pierdut.

                      Intr-un sat din Ardeal, un fotograf nou, cam fara experienta... Cadra aiurea pozele, si de cele mai multe ori oamenilor nu li se vedeau ochii.
                      Vin douä unguroaice - mama si fiica.
                      - Bune ziua, domnu foto. Venit noi la dumnevostre se foteti la noi. Acuma, pe mine foteti in fund, si pe fata in píciore. Da' stiti ce rughem la dumnevostre, domnu foto? Foteti la noi ase de se ne iese ochii!


                      Va rugam sa ne spuneti care ar fi, dupa parerea dvs., cel mai rapid lucru din lume....
                      Primul: - ... Eu cred ca cel mai rapid lucru din lume e gandul... - Cum asa??!!! - Te gandesti la cineva si nici nu-ti dai seama cand o faci... - Asta asa este.. aveti dreptate.. o sa tinem cont de parerea dvs.
                      Al doilea: - Eu as zice ca clipitul e cel mai rapid... - De ce anume??? - Nici nu-ti dai seama cand clipesti, atat de rapid e... - Da...
                      interesant... apreciem contributia dvs..
                      Al treilea: - Dom'le... eu sunt de parere ca lumina este cel mai rapid lucru... - Puteti explica??... - Da: cum apesi pe intrerupator cum se umple toata camera de lumina... adica e ceva foarte rapid... nici nu-ti dai seama... - Da... foarte interesant.. va multumim...
                      Al patrulea: - Cum sa va spun eu... dupa parerea mea, diareea e cel mai rapid lucru... - !!!??????
                      - Pai, domnilor... aseara m-am c...t pe mine si n-am avut timp nici sa ma gandesc, nici sa clipesc si nici sa aprind lumina...
                      Last edited by oborocul; 8 February 2010, 15:40.
                      sigpic
                      TM 01 DEO

                      Comment


                      • La Salonul Auto de la Geneva, concurs cu tema: "Cea mai ermetica masina". Cei de la Mercedes se prezinta cu ultimul model"
                        - Aceasta este cea mai ermetica masina din lume!
                        Organizatorii intreaba:
                        - I-ati facut testul cu pisica?
                        - Nu.Cum sa-i facem testu cu pisica?
                        - Pai uite, bagam o pisica inauntru si o lasam acolo.
                        Dupa 2 zile, pisica era moarta, nu mai avea aer.
                        - Intr-adevar! Este ermetica!
                        Acelasi lucru se intampla si cu cei de la BMW, Opel, Audi. Vine randul celor de la Dacia, cu noul model Logan.
                        - Domnilor, aceasta este cea mai ermetica masina!
                        - I-ati facut testul cu pisica!
                        - Da!
                        - Pai, cum ati facut testul cu pisica?
                        - Am inchis o pisica inauntru, am incuiat masina si pe unde scotea capu', chituiam!
                        http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                        Comment


                        • Bag eu de seama ca vrei sa-ti cumperi un logan ,dar nu stii cum sa intri in discutie.

                          Comment


                          • Micutza Ancutza ii povesteste mamei : Mama astazi Gigel mi-a aratat cocoselul. Mama o intreaba : si cum era? Ca o aluna, raspunde fetitza. Mama: asa mica? Fetitza: aaaa, nuuu, asa de sarata!
                            lipsa text

                            Comment


                            • Tare rau asta cu alinutza)) si unu de la mine...mi sa parut genial

                              Un poliţai opreşte o Dacie şi îl da jos pe şofer:
                              - Bună ziua! Plutonier major X-ulescu. Vă felicit! Sunteţi singurul conducator auto pe care l-am găsit purtând centura de siguranţă! Ca să încurajăm şi noi cumva obiceiul acesta atât de bun totuşi, Ministerul de Interne vă oferă un premiu de 50 milioane lei. Dar, auziţi, ca de la om la om, ce faceţi cu banii?
                              - Pai... cred ca am să fac şi eu şcoala de şoferi...
                              Mama şoferului: - Dom' poliţai! Nu-l luaţi în seamă, e beat mort, vorbeşte prostii!
                              Tatăl şoferului, de pe bancheta din spate: - Băi, ne faci numai probleme, ţi-am spus de atâtea ori să nu mai furi maşini care bat la ochi!
                              Fratele soferului, ieşind tiptil din portbagaj: - Măi, care-i treaba, am trecut graniţa?

                              Comment


                              • Un rock-er pletos din asta,se rataceste el prin munti si ajunge la o stana,ciobanii tocmai erau la balmos pe niste buturugi,si vine el si zice:
                                -Vai domnilor m-am ratacit si nu stiu incotro sa o apus si-i noapte si lupii la stana...nu ma gazdu....?
                                la care un cioban zicecategoric asa:
                                -Ce,sezi!
                                se pune asta pe o buturuga,ii da un blid cu balmos,mananca termina ciobanii de mancat,ragaie bine,da un cioban de colo zice:
                                -Da i n-auzi tu ce esti barbat o fimeie?
                                -Nu eu sunt barbat ca noi astia rockerii purtam paru...!
                                -Nu,nu ca nu de aceeia te-ntrebam,ce esti,oricum te fuchem,numa sa stim cum te punem

                                Se insoara ungurul cu o romanca.Tatal ii da ultimele sfaturi pt noaptea nuntii : Auzi Istvan fiule , cand ajungi cu mireasa acasa,o iei in brate si o treci pragul, ca sa vada ca unguru-i puternic.Apoi,o arunci in pat, sa vada ca unguru-i mandru. Te dezbraci,sa vada ca unguru-i si frumos ! Dupa aia,stii tu ce sa faci , da ?
                                A doua zi,dupa noaptea nuntii,tatal il intreaba cum a fost .
                                Istvan raspunde: am luat-o in brate sa vada ca un guru-i puternic,am aruncat-o in pat sa vada ca unguru-i mandru,m-am dezbracat sa vada ca unguru-i frumos si apoi m-am masturbat in fata ei.
                                De ce mai tampitule ai facut asa ?
                                Ca sa vada ca unguru-i independent si autonom !

                                -------------------------------------------------------
                                Un oltean si un ardelean in tren. Olteanul avea asupra sa o veverita , fapt pentru care ardeleanul îi spune s-o pitească pentru că nu are voie cu ea pe tren şi va primii amendă.
                                Între timp se aude nasul care se apropia , olteanul propunându-i ardeleanului să pitească veveriţa în pantaloni până va trece controlul. Zis si făcut , ardelesnul ascunde veveriţa în pantaloni , vine controlul verifică biletele , după care pleacă. Imediat Ardeleanul bagă mâna în pantaloni , ia veveriţa şi dă cu ea de pământ.
                                Olteanul revoltat întreabă de ce a făcut asta , iar ardeleanul îi răspunde :
                                − Păi cum mama dracului să nu mă răzbun pe ea , deoarece i-am dat voie să-mi facă sexul creangă , ouăle ghinde , dar să-mi facă curul scorbură şi să tragă şi ghindele înăuntru , e prea mult!

                                --------------------------------------------------------
                                Un canibal se muta la oras, iar dupa ceva timp vine maica-sa în vizita. Si,în timp ce mîncau, mama zice:
                                - Stii, nu prea îmi plac vecinii tai...
                                - Atunci manînca doar legumele.

                                -------------------------------------------------
                                Tatal canibal se intoarce acasa de la vinatoare cu un sicriu pe spate si spune:
                                -Azi dragii tatei vom manca doar conserve!

                                ---------------------------------------------------------
                                Maria la vrajitoare:
                                - Ma iubesc doi barbati. Spune-mi cine din ei va fi norocosul?
                                Vrajitoarea pune cartile, apoi se uita atent la ea si spune:
                                - Cel ce va avea noroc va fi Vasile - te vei casatori cu Ion.

                                ---------------------------------------------------
                                Maria era fata batrana a satului si era foarte mandra de conditia ei.
                                Stiindu-se cu o varsta inaintata, se duce la pietrar si ii spune:
                                - Cand 'oi muri, sa-mi faci o cruce de piatra pe care sa scrie "Sub aceasta
                                pietrisoara /Doarme-a noastra Marioara. S-a nascut fecioara, A trait
                                fecioara, Si-a murit fecioara." Dupa cateva luni, moare Maria. Pietrarul nu
                                mai tinea minte ce ii spusese femeia sa scrie dar cam tinea minte ce voia sa
                                spuna, asa ca a sapat pe cruce: "E Maria dedesubt/ Nu are sigiliul rupt."

                                --------------------------------------------------------------
                                Seara, Ion si Maria se pregatesc de culcare. Ion iese afara sa se usureze. Se intoarce peste citeva minute cu pantalonii uzi. Maria il intreaba:
                                - Ploua?
                                - Nu, bate vintul.
                                Last edited by sinx; 9 February 2010, 23:41. Reason: Automerged Doublepost
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google