Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu cine se culca femeile?

    Pana la 14 ani cu papusile,

    de la 15 la 35 cu cine vor,

    de la 35 la 45 cu cine gasesc,

    de la 45 la 55 cu cine le doresc,

    de la 55 la 65 cu geamu deschis,

    de la 65 la 75 cu usa deschisa,

    iar dupa 75 mor din cauza curentului....

    Comment


    • O femeie a furat un compot de piersici dintr un market si este prinsa de politie. Este dusa la tribunal, iar judecatorul o intreaba:
      - Cate piersici erau in borcan?
      - 6.
      - Atunci vei sta pt fiecare piersica cate o luna la inchisoare... Din spate, sotul ei:
      - Domnule judecator, a furat si un borcan de mazare
      sigpic

      Comment


      • RAZBOINICUL BECALI in biserica…la un moment dat se aude o voce:
        -Gigi….Gigi….
        RAZBOINICUL BECALI ridica privirea si zice:
        -Cine-i?
        -Sunt eu, GIZAS!
        -Si ce vrei de la mine??!
        -Scoate-mi cuiul de la mana dreapta!
        RAZBOINICUL BECALI se ridica, se apropie de statuia lui GIZAS si-i scoate cuiul de la mana dreapta. Dupa care, se intoarce la locul lui.

        Dupa un timp, se aude iarasi vocea:
        -Gigi, scoate-mi te rog si cuiul de la mana stanga!
        Atunci, RAZBOINICUL BECALI se ridica, se apropie de statuia lui GIZAS si ii scoate si cuiul de la mana stanga, iar GIZAS in acel moment, batand din palme:

        -Pleaca din Ghencea!! Becali!! Pleaca din Ghencea!!
        sigpic

        Comment


        • Unul dintre pasagerii de pe vapor ii atrage capitanului atentia ca pe o insulita

          e un om zdrentaros care sare si da din maini langa un foc.
          - Cine e tipul? Ce-o fi cu el?
          - Nu stiu, zice capitanul, insa de cate ori trecem pe aici se bucura nespus!

          Comment


          • Ultima stire din Irak:كأننا عشرون مستحيل في اللّد ، والرملة ، والجليل هنا .. على صدوركم ، باقون كالجدار وفي حلوقكم ، كقطعة الزجاج ، كالصبّار وفي عيونكم ، زوبعة من نار.. هنا .. على صدوركم ، باقون كالجدار نجوع .. نعرى .. نتحدى .. ننشد الأشعار ونملأ الشوار ع الغضاب بالمظاهرات ونملأ السجون كبرياء ونصنع الأطفال .. جيلاً ثائراً .. وراء جيل كأننّا عشرون مستحيل في اللّد ، والرملة ، والجليل !La inceput, nici nu mi-a venit sa cred !
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • Cum te numesti? Intreaba medicul.
              - Popopopa Mamamamarin.
              - Esti balbait?
              - Nu, tata era balbait, iar ala care mi-a scris certificatul era un cretin.

              Comment


              • Un vapor se scufunda in mijlocul oceanului. Vin rechinii si mananca tot ce misca.O singura tipa scapa.
                Seful rechinilor:
                - Rechin Micky, du-te dupa fata!
                Se-ntoarce rechin Micky asudat dupa o ora:
                - Sefu', permiteti sa raportez: fata inoata mai repede ca mine!
                Seful rechinilor:
                - Rechin Picky, du-te dupa fata!
                Dupa doua ore se intoarce rechin Picky, terminat de oboseala:
                - Sefu', permiteti sa raportez: fata inoata mai repede ca mine!
                Seful rechinilor:
                - Rechin Bula, du-te dupa fata!
                Dupa vreo opt ore se-ntoarce rechin Bula plin de nervi, cu dintii tremurand:
                - Sefu', am inotat si-am inotat si cand a fost gata s-o ajung, si-a dat rochia jos!
                - Si?
                - Si-a inotat si mai repede.Si m-am ambitionat,si m-am zbatut si cand a fost gata s-o ajung, si-a dat sutienul jos!
                - Si?
                - Si-a inotat si mai repede! Si m-am enervat si-am dat din toate inotatoarele si cand am fost gata s-o insfac, si-a dat chilotii jos!
                - Si?
                - Si mi s-a sculat carma si-am luat-o la dreapta...

                Comment


                • Mamico, ce faci goala pe taticu?
                  - Sar pe el ca sa-i dezumflu burta…
                  - Te obosesti de pomana! In fiecare dimineata, matusa ingenuncheaza si i-o umfla la loc!

                  Comment


                  • Ion isi cumpara de la Cluj un binoclu.
                    Gheorghe intreaba: Ce-i ala?
                    Ion : "E un instrument cu care poti sa vezi pina hat departe si toate lucrurile le vezi
                    ca si cum ar fi linga tine."
                    Gheorghe: "Ma,nu se poate asa ceva!"
                    Ion: "-Ba da, ma. Uite, aseara stateam la mine in curte si te vedeam ce te mai jucai
                    cu nevasta-ta, cum o mai alergai, cum o mai iubeai..."
                    Gheorghe :"-Vezi ca nu-i bun de nimic? Eu aseara nici n-am fost acasa!"

                    Comment


                    • Un barbat surprins la amanta de catre sot, sare de la etajul 5.

                      In cadere se gindeste: “Nu puteam sa stau acasa cu nevasta… sa maninc un gratar… sa beau un sprit…. si …. cine stie …. poate sa fac si sex ?!?.”

                      Cade cu noroc pe o capitza de iarba proaspat cosita din spatiul verde al blocului si cugeta:

                      “Doamne cum e omul…. numai doua secunde am fost disperat si cate prostii mi-au trecut prin cap…”
                      CARPE DIEM!

                      Comment


                      • Ion si Gheorghe la bar.
                        Dintr-o data Ion ii trage lui Gheorghe o palma.
                        Acesta zice:
                        - Ione, ma tu ai glumit sau ai dat in serios?
                        - Am dat in serios.
                        - Bine, ma ca mie nu imi plac astfel de glume

                        Comment


                        • Moare Ion. La inmormantare preotul o intreaba pe Maria:
                          - Vrei sa-l pupi inainte sa-l bagam inauntru?
                          - Ea explodeaza in hohote de plins: asta era vorba lui Ion, in fiecare seara ...

                          Comment


                          • Un politist se apropie de un baietel care plange in fata unui chiosc de ziare.

                            - Ce-ai patit?, il intreaba el.

                            - "Superman" n-a mai aparut!, se lamenteaza pustiul.

                            - Ma ocup eu de asta, il linisteste politistul. Apoi striga: Hei, Superman, iesi afara! N-o sa-ti facem nimic!


                            Secretara, blonda, catre patronul sau : -Domnule director, salariul meu nu este raportat la capacitatile mele. - Stiu, dar chiar nu te putem lasa sa mori de foame


                            Vine Ion acasă de la oraş şi zice către Maria, hotărît:
                            - Marie, stinge lumina, trage perdelele şi în pat iute.
                            - Mă Ioane, da’ mai am de lucru.
                            - Dac-am zis, am zis!
                            Vede Maria că n-are încotro, se conformeaza. Se pune şi Ion în pat, trage plapuma peste ei şi zice:
                            - No, acum Marie, să-ţi arăt ce ceas cu fosfor mi-am cumpărat.
                            sigpic
                            Always remember, you're unique, just like everyone else.

                            Comment


                            • Bancul zilei Miracole la barbati - Bancuri cu El si ea
                              1. Toti barbatii sunt al dracului de ocupati.
                              2. Desi suntem ocupati, avem vreme de femei.
                              3. Desi avem vreme de femei, nu prea ne intereseaza de ele.
                              4. Desi nu prea ne intereseaza femeile, tot timpul avem una langa noi.
                              5. Desi tot timpul avem una langa noi, ne mai "dam si la alta sau altele.
                              6. Desi ne mai dam la alta sau altele, ne enervam daca femeia cu care suntem ne paraseste.
                              7. Desi femeia cu care suntem ne paraseste, tot nu invatam din greselile pe care le facem (si tot ne mai dam la altele).
                              CARPE DIEM!

                              Comment


                              • Trei olteni ajung pentru prima data in capitala. Si tot pentru prima data vad
                                un semafor.
                                -Mai, ce destepti sunt Bucurestenii astia, vezi, este rosu!
                                Mai stau ei ce mai stau si...
                                -Mai ce destepti sunt Bucurestenii astia, acum este galben!!
                                Mai stau ei ce mai stau..
                                -Mai ce destepti sunt Bucurestenii astia acum este verde!!
                                Dupa un timp semaforul se face iar rosu:
                                -Bai, pe asta l-am mai vazut o data, hai sa plecam!

                                =======================================

                                Doi de la antitero in misiune speciala pentru prinderea hotului de dupa usa.
                                Cel mic spune:
                                Intra tu ca ii e frica si il prinzi.
                                Intra tu ca nu te vede si ii dai una.
                                Cel mic intra si hotul ii da una.
                                Cel mic iese cu mana la gura si spune:
                                - Intra tu ca pe mine ma bufneste rasul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google