Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • APROAPE AXIOME
    01. Fluierul piciorului este un dispozitiv de gasire a mobilei pe intuneric.
    02. Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura..
    03. Cine zambeste atunci cand lucrurile merg prost s-a gandit deja pe cine sa dea vina.
    04. Probabilitatea sa intalnesti pe cineva cunoscut creste atunci cand esti cu cineva cu care nu trebuie sa fii vazut.
    05. Intuitia este o stiinta exacta.
    06. O concluzie marcheaza intotdeauna momentul in care ai obosit sa gandesti..
    07. Hard-disk-urile sunt intotdeauna pline.. N-are rost sa incerci sa faci rost de mai mult spatiu.. Datele se vor extinde pana ocupa tot spatiul liber.
    08. Oamenii, ca si natiunile, vor actiona rational numai dupa ce toate celelalte posibilitati au fost epuizate.
    09. Poti invata o pisica sa faca orice vrea ea.
    10. Nu e destul sa fii tu norocos, trebuie ca ceilalti sa nu fie.
    11. Stressul inseamna sa te trezesti urland, apoi sa-ti dai seama ca nu dormeai.
    12. Toate femeile sunt bune: bune de nimic sau bune la ceva.
    13. Cred ca barbatii care au cercel in ureche sunt mai bine pregatiti pentru casatorie. Au suferit si au cumparat bijuterii.
    14. Sfatul meu este sa te casatoresti. Daca vei avea o nevasta buna, vei fi fericit; daca nu, vei deveni filosof.
    15. Nu am aflat ce este fericirea decat in momentul in care m-am casatorit. Dar atunci era deja prea tarziu.
    16. Verighetele: cele mai mici catuse din lume..
    17. Burlacii stiu mai multe despre femei decat barbatii casatoriti; in caz contrar, ar fi si ei casatoriti.
    18. Femeile sunt pasionate de matematica; isi impart varsta la 2, dubleaza pretul hainelor si adauga intotdeauna 5 ani la varsta prietenei celei mai bune.
    19. Cea mai buna metoda de a tine minte ziua sotiei tale este sa o uiti o data...
    sigpic
    Always remember, you're unique, just like everyone else.

    Comment


    • Alinuţa era oarbă din naştere. Într-o zi, mama ei îi dădu o cremă şi îi spuse:
      - Dă-te cu asta ca să poţi vedea.
      - Mamă, mamă, nu merge!
      - Alinuţa, ai uitat că azi e 1 aprilie?
      http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

      Comment


      • Doi purici se uită la televizor. Se termină filmul şi începe o reclamă la un insecticid.
        - Schimbă şi tu canalul, zice un purice, nu vezi că ăştia dau filme de groază?

        Comment


        • Un beţiv vroia să meargă acasă şi a văzut un taxi:
          - Pe strada Ion Ionescu vă rog, spune beţivul.
          - Dar suntem pe strada Ion Ionescu, spuse taximetristul.
          - Poftim domne, ia mă banii şi data viitoare să nu mai conduci aşa repede…

          Comment


          • Patru prieteni in vacanta. La hotel, neavand prea multi bani, hotarasc sa doarma cate doi in camera. Unul din ei se stia ca sforaie atat de cumplit, asa ca au convenit sa doarma in camera cu el pe rand, fiecare cate o noapte.
            A doua zi dimineata, vine primul care a avut "onoarea", cu ochii rosii, parul ravasit etc.
            -"N-am putut dormi toata noaptea, am stat in fotoliu si m-am uitat la el".
            A doua zi, urmatorul, rupt de somn si el:
            -"Cum sa dormi, se clatina acoperisul de la sforaitul astuia, am stat toata noaptea in fotoliu si m-am uitat la el".
            A treia zi, vine al treilea fresh, odihnit, bine dispus. Ceilalti mirati:
            -"Cum ai reusit sa te odihnesti?!?"
            -"Simplu. Inainte de a ne baga in pat, l-am strans in brate, l-am sarutat dulce si i-am spus noapte buna. N-a inchis un ochi toata noaptea...."
            http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

            Comment


            • Inaintea anesteziei, pacientul il intreaba pe doctorul chirurg:
              - Domnule doctor, ce sanse am?
              - Fac operatia asta a suta oara!
              - Oh, atunci sunt linistit!
              - E si normal! Odata si-odata trebuie sa-mi reuseasca!
              Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

              Comment


              • Alinuţa iese din baie plângând amarnic.
                - Ce ai, fetiţo? o întreabă mama ei .
                - Fraţii mei se joacă de-a submarinele în cadă şi pe mine m-au dat afara pentru că eu nu am periscop.

                -------------------------------------------

                Seara vine Alinuţa la părinţi în sufragerie:
                - Tată mai primesc încă un pahar cu apă?
                - Încă un pahar!? Dar ţi-am dat deja şase până acum!
                - Da, dar pătuţul meu încă arde.

                Comment


                • În avion un domn se ridică brusc şi pune un cuţit la gât stewardesei.
                  -Mă duci la Beirut!
                  -Domnule, nu se poate!
                  -Eşti nebună, mă duci la Beirut!
                  -Domnule, vă spun că nu se poate!
                  -Eşti nebună, nu-ţi dai seama că te ameninţ cu un cuţit? Mă duci la Beirut!
                  -Domnule, nu se poate. În cabina piloţilor e deja un domn cu o bombă iar el merge la Tel Aviv.
                  sigpic

                  Comment


                  • Un tanar indian il intreaba pe seful de trib:
                    - Marite Sef, cum se face ca avem nume atat de frumoase?
                    - Apai, la noi in trib , numele copiilor se da in functie de momentul nasterii. Daca se intampla la rasaritul soarelui, i se spune:"Zambetul diminetii linistite", daca se naste langa o cascada:"Tunetul apei ce strabate muntele", daca tuna si fulgera:"Sageata de foc a cerului", daca pe cer se rotesc vulturii:"Pana de vultur".
                    Acum ai inteles, mai, "Doi caini care si-o pun" ?
                    http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                    Comment


                    • Femeia de serviciu merge la poliţie să facă reclamaţie: cică ar fi fost violată. Poliţiştii o întreabă:
                      - Povestiţi-ne ce s-a întamplat exact.
                      - Să vedeţi că spălam pe jos şi deodată a apărut un bărbat în spatele meu. M-a atacat de la spate.
                      - Şi nu aţi încercat să fugiţi?
                      - Dar cum să fi fugit? La dreapta perete, la stînga perete, în spate bărbatul, iar în faţă spălasem deja pe jos...

                      Comment


                      • Unui sofer aflat in misiune, plutonier de armata, ii ramane camionul blocat in noroi. La un moment dat trece jeepul generalului care il vede chinuindu-se sa impinga camionul.
                        - Ce faci, plutonier?
                        - Am ramas impotmolit si incerc sa scot camionul din noroi, sa traiti!
                        - Hai sa te ajut!
                        Se chinuie cei doi si dupa doua ore, plini de noroi, reusesc, intr-un final, sa mute camionul.
                        - Hai ca am facut-o si pe asta! Dar ce transporti, plutonier?
                        - 30 de recruti, sa traiti!
                        http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                        Comment


                        • Mama gravida isi intreaba copilul de 5 anisori: - Ce vrei sa iti aduca barza, un fratior sau o surioara? - Mami, daca nu te doare prea tare pasarica as dori un calut de lemn
                          lipsa text

                          Comment


                          • Doi tigani s-au dus in Egipt. Dupa ce si-au consumat toti banii in prima zi, s-au culcat.
                            A doua zi se trezeste primul tigan si il vede pe partenerul sau inghitit de un crocodil pana la gat si zice: `Ce faci ba ti-ai tras sac de dormit Lacoste.`

                            ---------------------------------------------------------

                            O tiganca se duce la teatru. La întoarcere, tiganul o întreaba:
                            - Cum a fost, fa, la teatru?
                            - Stai sa-ti povestesc. La intrare, toata lumea tinea beletele în mîna, asa ca l-am scos si eu. La usa, unul mi-a rupt beletul. Am vrut sa tip, dar, cum nimeni nu tipa, n-am mai tipat nici io. Am intrat, m-am pus pe scaun si deodata s-a stins lumina. Am vrut sa tip, dar, cum nimeni nu tipa, n-am mai tipat nici io. La un moment dat, ala de statea lînga mine, mi-a bagat mana înntre picioare. Am vrut sa tip, dar, cum nimeni nu tipa, n-am mai tipat nici io.
                            - Lasa asta, fa. Piesa, piesa cum a fost?
                            - Mult mai mare decît a ta!

                            Comment


                            • Bula se uita pe gaura cheii la surorile lui care faceau baie.Astea se jucau de zor cu 2morcovi.Cind ies de la dus il vad pe bula la masa cu o bere si 2 pahare cu cite un morcov in ele.-Ce faci cu paharele alea cu morcovi?...-Beau o bere cu cumnatii mei

                              Comment


                              • Un barbat afla ca in urmatoarea saptamana va fi foarte ocupat datorita problemelor de serviciu. Asa cum era normal, isi anunta sotia:
                                - Draga mea, voi primi vizita unor parteneri de afaceri si trebuie sa ii conduc prin tara. O sa lipsesc o saptamana!
                                - Atunci, daca tot lipsesti... am auzit despre o excursie foarte interesanta in Grecia, as vrea sa merg si eu...
                                Ca orice barbat intelegator, sotul aproba excursia.
                                Seara merge... unde credeti? Sa-si anunte si amanta...
                                - Imi pare rau, dar trebuie sa plec o saptamana prin tara!
                                - Iubitule, daca tot pleci, nu-mi platesti o excursie in Grecia?
                                Fiind, asa cum am spus, un barbat intelegator, a aprobat si cea de a doua excursie...
                                Dupa o saptamana, sotul revine si observa ca sotia este foarte incantata de excursie.
                                - Ei, cum a fost?
                                - Extraordinar, am vizitat foarte multe locuri interesante, am aici ceva fotografii...
                                Barbatul o observa cu surprindere in poze pe amanta.
                                - Ce s-a intamplat, o cunosti?
                                - Nu... Doar mi s-a parut cunoscuta... dar nu!
                                - Ah, sa stii ca femeia asta s-a culcat cu toti barbatii din excursie, si nu au fost putini...
                                Omul nostru inghite in sec si seara merge la amanta.
                                - Ei, cum a fost?
                                - Extraordinar, multumesc! Hai sa iti arat fotografiile! In unele dintre ele, binenteles, barbatul isi recunoaste sotia.
                                - O cunosti?
                                Barbatul neaga, bineinteles.
                                - Ei, sa stii ca asta a fost ceea mai tampita din toate femeile de acolo! A fost singura care a venit cu sotu
                                http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google