Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un elefant şi o furnică îşi petrec o noapte întreagă în desfătările trupului. A doua zi, elefantul moare. Furnica începe să bocească:
    - Băi să fie… o noapte de plăcere, şi acum trebuie să-mi petrec tot restul vieţii săpând.

    Comment


    • Una, roasa de dragoste, compune noaptea un SMS iubitului:
      "Iubitule. Daca dormi, trimite-mi visurile tale. Daca razi, trimite-mi zambetul tau. Daca plangi, trimite-mi lacrimile tale, ....!"
      Raspunsul nu intarzie:
      "Iubita mea. Ma c*c. Ce sa-ti trimit....???"

      Comment


      • - Alo?
        - Da!
        - Institutul internaţional de astrofizică, spectroscopie nucleară, prospecţiuni intergalactice, studiul quasarilor şi determinarea universurilor ciclice cu structura toroidală?
        - Da, noi suntem!
        - Cu Gogu de la cazane, vă rog.
        The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

        Comment


        • - Doamna, stiti ca sotul dv. va inseala?
          - Bineinteles, stiu cu cine, stiu unde si cind, dar inca nu mi-am dat seama cu ce..
          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

          Comment


          • Proaspăt căsătoriţi el şi ea se ceartă pentru prima oară:
            - Sa ştii ca înainte de a te cunoaşte m-au curtat foarte mulţi bărbaţi bine! îi zice ea.
            - Şi atunci de ce nu te-ai căsătorit cu primul fraier care a fost aşa de tâmpit încât să te ceară de nevastă?
            - Pai asta am şi făcut.
            sigpic

            Comment


            • Un pusti statea pe banca si manca bomboane linistit. Deodata, o batrana care se plimba prin parc se opreste si ii spune:
              -Stii ca nu e bine sa manaci multe bomboane ca strici dinti si ti se scurteaza perioada de viata.
              Pustiul ofensat spune:
              - Pai bunica mea a trait 97 de ani.
              - Si a mancat si ea multe bomboane?
              - Nu, dar ea si-a vazut de traba ei!
              http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

              Comment


              • Sotia:
                - O sa cumperi cauciucurile alea scumpe cand tu ai o rabla de masina?
                Sotul:
                - Nu face un caz din asta! Ce, eu ma plang cand tu iti cumperi un sutien nou?
                sigpic
                Always remember, you're unique, just like everyone else.

                Comment


                • O tipă roasă de dragoste, compune noaptea un SMS iubitului:
                  - Iubitule… dacă dormi trimite-mi visurile tale, dacă râzi trimite-mi zâmbetul tău, dacă plângi, trimite-mi lacrimile tale!
                  Răspunsul a venit imediat:
                  - Iubita mea. Sunt pe budă. Ce să-ţi trimit?

                  =========================================

                  Bulă se plimbă pe malul marii, în ochii lui se poate citi tristeţea Un prieten îl vede şi-l întreabă:
                  -De ce eşti trist?
                  -Acum doi ani, aici s-a înecat prima mea soacră.
                  -Ei, încearcă să uiţi acest trist episod al vieţii, îl consolează amicul, doar ai o altă soacră acum.
                  -Da, oftează Bula, dar nu vrea să intre în apă…

                  Comment


                  • Mai multi batrani s-au dus in padure sa culeaga melci.
                    Seara aveau unul 60, altul 40 de melci... unul nu avea nici un melc...
                    - Cum de nu ai nici un melc/
                    - Baaa...era sa prind unul...dar pana sa ma aplec eu...melcu`...tzashti...
                    sigpic

                    Comment


                    • Cică moare un inginer şi ajunge la Porţile Raiului. Il caută Sfântul Petru prin catastife, prin hârtii, agende, caiete, da' nu-l găseşte defel, şi atunci îi spune inginerului:
                      - Îmi pare rău, nu eşti pe listă, nu pot să te las să intri. Trebuie să te duci în Iad.
                      Tipul, ce să mai zică, se duce în Iad. Dar nu trece multă vreme, şi inginerul, sătul de mizeriile specifice Iadului, se pune pe treabă şi începe să proiecteze diverse îmbunătăţiri.
                      Cu trecerea timpului, în Iad încep să beneficieze de ISO 9000, SAP, control de fluxuri de cenuşă, aer condiţionat, cuptoare de smoală cu alimentare automată, closete cu auto-spălare, sala maşinilor, programe de siguranşă şi prevenire a accidentelor, scări rulante, reţele de comunicaţii cu fibră optică, programe de mentenanţă predictivă, sisteme de control field bus şi Hart, acces pe bază de amprente digitale, Wi-fi, iPod-uri, etc...
                      Într-o bună zi, îl sună Dumnezeu pe Satana la telefon şi-l intreabă:
                      - Ei, şi cum mai e pe la voi, cum merg lucrurile pe acolo jos?
                      Îi răspunde dracul:
                      - Suntem pe cale să ne certificăm ISO 9000, 14000, 18000, 21000, avem un sistem de control de flux al cenuşii, aer condiţionat, closete cu drenaj prin infraroşii, scări rulante cu limitatoare automate de sarcină, echipament domestic pentru eficienţă energetică, Internet la liber... Până şi eu am publicat prima versiune a paginii mele web.
                      La care Dumnezeu tună prin telefon:
                      - Ceeeeeeee??? Vrei să spui că ţii cumva acolo la tine vreun inginer???
                      Scaraotchi, cu tupeu, îi raspunde:
                      - Da! Da' de ce îintrebi?
                      - Aşa ceva nu se poate admite! Ce face un inginer în Iad? Locul lui nu este în Iad. Inginerii întotdeauna merg în Rai. Să mi-l trimiţi imediat, m-ai auzit?
                      - Nici să nu visezi aşa ceva, zice dracul. Inginerul va rămâne cu mine pentru eternitate.
                      - Trimite-mi-l imediat sau... TE DAU IN JUDECATĂ!
                      La care Satana începe să râda în hohote: - Nu zău, chiar aşa? ŞI... DE UNDE O SĂ SCOŢI TU UN AVOCAT?
                      Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                      Comment


                      • Doi prieteni se aprind intr-o discutie legata de inteligenta cainilor lor.
                        - Cainele meu e mai inteligent, spune primul. In fiecare dimineata, il asteapta pe baiatul cu ziarele.
                        Ii lasa bacsis si imi aduce ziarul la pat, impreuna cu cafeaua.
                        - Stiu, spune al doilea.
                        - Cum asa ?
                        - Mi-a spus cainele meu!
                        http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                        Comment


                        • De ce i-au trebuit lui Moise 40 de ani ca să traverseze desertul ?
                          Pentru că a refuzat să întrebe pe unde s-o ia.
                          Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                          Comment


                          • O tanara se plange de o slabiciune permanenta resimtita de un an incoace.
                            - Serviciul va solicita prea mult? intreaba medicul.
                            - Nu, am un serviciu usor.
                            - Atunci va obosesc copiii?
                            - Nu, n-am copii.
                            - Hmm... Cat de des faceti sex?
                            - De trei ori pe zi.
                            - Atunci acesta-i motivul oboselii dv. permanente. Va sfatuiesc ca macar duminica sa luati o pauza.
                            - Nu pot domnule doctor. Duminica vine acasa sotul meu.
                            Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

                            Comment


                            • - Bunico bunico, ce bine ca ai venit!
                              - De ce?
                              - Pai a zis si mama ca numai tu ne mai lipseai!

                              ===========================================

                              Doua babe discuta despre sotii lor:
                              -Mario, Gheorghe al meu e impotent 100%!
                              -Leano, Ion al meu e impotent 300%!
                              -Cum asa?
                              -A cazut prostul pe scari si si-a rupt si degetul si limba!!!

                              Comment


                              • Intr-o benzinarie, un programator se uita derutat la pompe si murmura:
                                - 95? ... 98? ... 95! ... 98! ... Vazandu-l pierdut, un angajat al benzinariei se apropie si il intreaba:
                                - Cu ce va pot ajuta?
                                Cu o raza de fericire in privire, raspunde:
                                - Benzina XP sau Vista aveti?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google