Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O blondă intră disperată într-o staţie de benzină:
    - Va rog să mă ajutaţi! Mi-am închis maşina şi au rămas cheile în maşină, ce mă fac!?
    Benzinarul se abţine cu greu să nu radaă:
    -Măcar aţi lăsat gemul deschis de două degete?” o întreabă pe blondină.
    - Da, da, desigur… zice aceasta.
    - Bine, spune benzinarul atunci încercaţi să trageţi butonul de blocajul uşi în sus cu acest laţ de sarmă.
    - Sunteţi o comoară, zice blonda ieşind cu laţul de sârmă.
    După 10 minute intră un client în benzinărie care nu se putea stăpâni de râs.
    - Ce s-a întâmplat? întreabă benzinarul.
    -Ce vă spun acum nu veţi crede niciodată? zice omul… afară lângă o maşină stă o blonda care încearcă să deblocheze uşa cu un laţ de sarmă
    - Bine şi ce-i de râs în asta? întreabă benzinarul, asta i se poate întâmpla oricui!…
    - Desigur, zice omul, dar în maşină mai era o blondă care zicea ,,mai la stânga, mai la dreapta, mai sus ..!”

    Comment


    • O femeie face plaja fara sutien. Sînii ei superbi atrag atentia unui barbat.
      Acesta se uita, se uita si în cele din urma, încearca sa intre în vorba cu ea:
      - Puteti sa-mi spuneti cît de calda este apa ?
      - Asculta, domnule! raspunde ea iritata. Multa lume m-a luat drept tîrfa, dar drept termometru înca nimeni...
      http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

      Comment


      • >>>

        Intr-o dimineata, Basescu il convoaca pe Boc la o sedinta extraordinara si ii zice:
        - Mai Boc mai ... auzi Hac hac ... de maine sa dai dispozitie sa se investeasca lunar 10 milioane de euro in inchisorile din Romania pentru reamenajari si reabilitari ... ai auzit.
        (Boc) - Pai sefu ....sefu ... pai cu bani astia nu ar fi mai bine sa ii dam la scoli sefu ... reabilitam scolile ca sunt pe pragu de a se darama sefu ....
        (Basescu) - Auzi mai Boc .... eu cand o sa plec de aici ... tu crezi ca o sa ma duc la scoala ?!?!?!? Hac hac hac
        Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul.

        Comment


        • Doi soricei intr-o arhiva de filme. Dupa ce rontaie de zor o pelicula, unul dintre ei intreaba :
          - Ia zi, ti-a placut filmul?
          Dupa cateva momente de gandire, celalalt ii raspunde:
          - Sincer sa fiu, mi-a placut mai mult cartea...

          O blonda fuma alene o tigara intr-un club. Un tip se apropie de ea:
          -Domnisoara, dansam sau stam de vorba?
          -Dansam, ca sunt franta de oboseala.

          Un avocat care a scos fata curata un cunoscut escroc, ii trimite acestuia o nota de plata cam umflata. Escrocul ii scrie inapoi:
          - Domnule avocat, onorariul dumneavoastra este cam ridicat. Se pare ca ati uitat ca eu sunt sarlatanul nu dumneavoastra.
          Last edited by Costi-bc; 3 June 2011, 23:39.
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Într-o unitate de tancuri, unei grupe de proaspeţi recruţi li se prezintă pentru prima oară un tanc. Plutonierul comandant de grupă începe să le explice:
            - Tancul este de tip T-55, fabricat în URSS. Are cineva vreo întrebare?
            Nimeni nu întreabă nimic.
            - Pe tanc, se află instalat un aruncător de grenade calibrul 120. Are cineva vreo întrebare?
            Nimeni nu întreabă nimic.
            - Tot pe tanc avem o staţie de comunicaţii radio. Are cineva vreo întrebare?
            Un soldat ridică mîna timid.
            - Da, soldat, spune!
            - Tovarăşe plutonier, staţia radio e pe lămpi sau pe tranzistori?
            - Băi, pentru tîmpiţi ca tine o să repet: este pe tanc!

            Comment


            • - Spune-mi, dragă, îşi întreabă proaspăt căsătoritul soţia, câţi bărbaţi ai avut înaintea mea?
              Tăcere. “Am jignit-o!” s-a gandit soţul. Cinci minute mai târziu o întreabă:
              - Eşti supărată?
              - Nu, încă număr!

              Comment


              • Jurnal de criza
                2009: Azi mi-am facut de cap, am mancat sunca de Praga.
                2010: Azi mi-am facut de cap, am mancat cartofi prajiti.
                2011: Azi mi-am facut de cap, am mancat.
                http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                Comment


                • Originally posted by LEON'S View Post
                  - Spune-mi, dragă, îşi întreabă proaspăt căsătoritul soţia, câţi bărbaţi ai avut înaintea mea?
                  Tăcere. “Am jignit-o!” s-a gandit soţul. Cinci minute mai târziu o întreabă:
                  - Eşti supărată?
                  - Nu, încă număr!
                  -NU MA INTRERUPE !!! PFFF !!! Acum trebuie s-o iau de la capat ...

                  eu asa-l stiam ...

                  un tip cauta cu disperare un wc public ..il gaseste si intra din greseala la FEMEI. cand termina treaba.. la iesire, il surprinde o dama incheindu-se la pantaloni si, scandalizata, il apostrofeaza:
                  -asta e pentru femei, domnule!! n-ati vazut?..
                  -..si asta?! nu-i tot pentru femei? ...
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Perpetuum mobile:
                    Un evreu care fuge după un scoţian care îi datorează 15 cenţi.

                    Comment


                    • Un parasutist sare din avion....
                      In picaj trage siguranta de la prima parasuta sa o deschida!....parasuta nimic.
                      Trage de siguranta de la parasuta de rezerva .....si aceasta nimic....
                      Cum venea el in picaj la un moment dat trece pe langa el un tip care urca....
                      Parasutistul: -Aloooo....Domnu......tot de pa parasutism...?
                      Tipul: - Nuuuuuuuuu..... De la gazeee !!!!
                      http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                      Comment


                      • Intr-un sat din Ardeal, un fotograf nou, cam färä experientä... Incadra aiurea pozele, si de cele mai multe ori oamenilor nu li se vedeau ochii.
                        Vin douä unguroaice - mama si fiica.
                        - Bune ziua, domnu foto. Venit noi la dumnevostre se foteti la noi. Acuma, pe mine foteti in fund, si pe fata in píciore. Da' stiti ce rughem la dumneavostre, domnu foto? Foteti la noi ase de sa ne iese ochii!

                        _____________________________________________

                        Elevii unei clase au fost fotografiati, iar diriginta lor incerca sa-i convinga sa cumpere pozele:
                        - Ganditi-va, copii, ce dragut va fi atunci cand veti fi mari si va veti uita la fotografii spunand "Uite-o pe Oana - acum e avocat" sau "Uite-l pe Mihai - acum e doctor"...
                        Din clasa se aude o voce:
                        - Uite-o pe diriga - acum e moarta!

                        _______________________________________

                        Care este visul unui urs panda?
                        ... sa aibe si el o fotografie color!
                        Last edited by D-FENS; 6 June 2011, 23:46.
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • Un jurnalist întreabă directorul unei case de nebuni, care este testul ce se efectuează pentru a externa un bolnav. - Umplem cada cu apă, punem alături o lingură şi o cană. Şi îi propunem bolnavului să golească cada de apă. Jurnalistul, zâmbind, spune: - Orice om normal ar lua cana... - Nu, spune directorul, un om normal ar scoate dopul de la cadă. Doriţi pat lângă geam sau lângă uşă?
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • Aseară în club am agăţat o femeie mai în vârstă. Arăta foarte bine pentru cei 45 de ani ai săi şi m-am trezit gândindu-mă că probabil fiica ei arată şi mai sexy. Am băut puţin (ei bine, puţin mai mult), ne-am giugiulit puţin şi apoi ea m-a întrebat:
                            - Ai practicat vreodată “dubla sportivului”?
                            - Ce-i asta? am întrebat.
                            - Pai, faci dragoste şi cu mama şi cu fiica în acelaşi timp…
                            - Nu, n-am avut parte de aşa ceva, i-am răspuns şi am început să mă întreb cum arată fiica.
                            Am băut puţin mai mult, mi-a făcut din ochi şi mi-a zis că asta-i noaptea mea norocoasă. Ne-am dus apoi la ea acasă.. Am intrat, ea a aprins lumina în hol şi a strigat:
                            - Mamă, te-ai culcat?

                            Comment


                            • Ion si Maria erau gradinari. Intr-o zi se intalnesc ei pe ulita si Maria zice:
                              - Mai Ioane, cum faci tu ca la tine rosiile sunt mai rosii ca ale mele? Ca si eu le ud, si eu le ingrijesc, sunt rosii, dar parca tot a tale-s mai rosii ca ale mele.
                              - Apoi fa Marie, sa stii ca-i un mare secret aicea: sa stii tu de la mine, ca eu in fiecare dimineata cand ies sa le ud, ies in pielea goala. Si cand ma vad rosiile, toate se inrosesc de rusine, si asa raman.
                              Pleaca Maria bucuroasa ca a aflat marele secret si se intalnesc peste vreo doua saptamani:
                              - Ei, cum ii fa Marie, inrositu-s-au rosiile?
                              - Apai mai Ioane, rosiile tot asa or ramas, da in schimb mi s-or facut niste castaveti, de mai mare dragul...

                              Comment


                              • de la Maria se trage bacteria Escherichia coli
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google