Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rashela pe patul de moarte:
    - Itzic,trebuie să-ti mărturisesc ceva. Ştrulică ăsta mic,copilul nostru,nu e al tău.
    - Dar cu cine l-ai făcut?
    - Cu studentul care a fost în gazdă la noi.
    - Cum l-ai convins?
    - I-am dat bani.
    - De unde ai avut banii?
    - Din buzunar, de la tine.
    - Şi atunci de ce zici că nu e al meu?

    Comment


    • Băsescu face o vizită părinţilor. Se uită el prin casă, totul OK. Când dă să plece, hop! Televizorul spart!
      - Ce-i, măi tată, cu televizorul ăla spart? De ce nu mi-ai spus, să-ţi cumpăr unul nou?
      - N-are rost, fiule!
      - Cum să n-aibă rost?
      - Păi, când erai mic, de fiecare dată când spuneai o minciună, îţi trăgeam o palmă peste bot şi am rămas cu obiceiul ăsta…

      Doi tineri proaspat casatoriti merg in luna de miere cu trenul.Dorm in vagonul de dormit,dar se nimereste sa doarma sub ei un mos.Fiind in calduri,tipul ii spune tipei sa ceara o portocala daca vrea 'ceva'.Dupa un timp,mosul:
      -Ba,nu mai mancati atatea portocale ca se prelinge zeama pe mine!!

      .....................
      Un tip era pe balta la pescuit.In mana dreapta tinea undita,in stanga o caramida. O tipa trece pe acolo si curioasa vrea sa afle ce face omul cu caramida. Pescarul spune ca ii explica doar daca face sex cu el. Se inteleg amandoi in cele din urma si, dupa partida,relaxat tipul ii spune: la undita n-am prins nimic de azi dimineata, dar la caramida esti a treia...

      ..............................
      Unul se duce la doctor:
      -Doctore, am un testicul albastru!
      Doctorul se uita si decide:
      -Trebuie taiat!
      Dupa o perioada omul vine iar la doctor:
      -Doctore, s-a albastrit si celalalt!!!
      -Boala e grava! Trebuie taiat si asta!
      Dupa un timp omul vine iar:
      -Doctoreeee, s-a albastrit si p.....!!!!
      -Mai omule, n-o fi de la blugi?
      Last edited by popavlm; 9 August 2011, 13:57. Reason: Automerged Doublepost
      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

      Comment


      • Un tip cu doua gagici la o terasa, apare chelnerul si intreaba:
        - Cu ce va servim?
        - O bere la tap, si la caprele astea cate o limonada...

        Comment


        • La sala de fitness:
          - Vreau sa impresionez o fata, ce aparat sa folosesc?
          - Bancomatul!
          sigpic
          Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

          Comment


          • O blondă la doctor:
            -Domnişoară, vă recomand nişte ultraviolete. Blonda răspunde:
            -Abia aştept, domn' doctor! Am fost odată ultra violată şi mi-a plăcut la nebunie!

            =============================

            O veste proasta: -Un BMW cu patru manelisti s-a rasturnat de cateva ori si a luat foc, toti pasagerii decedand in chinuri groaznice...
            Stati, nu sariti!......... Vestea e proasta pantru ca in masina incapeau macar cinci............

            ================================

            Romania este tara in care portofelul coboara cu o statie inaintea ta.

            Comment


            • Un preot şi un cantor stăteau pe marginea şoselei cu o pancartă în mână pe care scria: “Sfârşitul e aproape. Căiţi-vă!”. Pe lângă ei treceau maşini şi imediat după aceea se auzea o buşitură şi o explozie. După o vreme, cantorul întreabă:
              - Părinte, nu ar fi mai bine să scriem pe pancartă “Podul din faţă este rupt”?

              Comment


              • Un betiv iese dintr-un bar si se hotaraste sa se pise la roata unui Aro.
                Deasupra rotii vede scris 4X4. Scoate un cutit si scrie: =16.
                Proprietarul vede treaba a doua zi si duce masina la vopsit.
                A doua noapte la fel. Iese betivul sa se pise, vede 4X4 si scrijeleste cu cutitul =16.
                Proprietarul innebunit, se roaga de ala de la vopsitorie:
                -Ba, e unul nebun care-mi tot strica masina. Pune si tu o placuta cu =16 acolo, ca s-o vada si sa-mi lase masina in pace.
                Zis si facut. A treia seara iese betivul la pisat si vede: 4X4=16, dupa care
                scoate cutitul si scrie: CORECT.

                Comment


                • In tren, un american, un roman si un ungur. Americanul scoate o sticla de whisky, ia o gura si o arunca.
                  -Ce faci, ba? intreaba romanul si ungurul.
                  -Da-o dracu, ba, ca la mine in tara sunt destule.
                  Ungurul scoate o sticla de Tokay si repeta episodul.
                  - Ce faci, ba? intreaba americanul si romanul.
                  - Da-o dracu', ba, la mine in tara avem destule.
                  Romanul il ia pe ungur si il arunca din tren.
                  -Ce faci, ba? intreaba americanul.
                  - Da-l dracu, ba. La mine in tara sunt destui

                  Last edited by alexgrasu; 11 August 2011, 18:06.
                  sigpic

                  Comment


                  • La Ion si Maria vine un cuplu francez in vizita.

                    Maria se uita pe gaura cheii la francezi in camera si o vede pe frantuzoaica dindu-i cu bikini pe la nas francezului .

                    Maria, in gindu' ei.

                    - Ce ar fi sa-i fac si eu asa lui Ion cu gogosarii mei.

                    Intra tiptil in camera lui Ion. Asta doarme. Isi scoate gogosarii si ii da pe la nas lui Ion. La care Ion

                    - FA, MARIE, ADU PUSCA CA IAR AU VENIT DIHORII AIA...
                    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                    Comment


                    • Vine un tip la casierita de la gara si incepe sa-i arate o miscare cu pumnul de sus in jos si cu mana cealalta face semnul victoriei
                      Casierita uimita, contrariata si jenata,se duce glont la seful de gara si-i spune acestuia cum face gagiul respectiv la ea, la care seful ii spune serios:
                      - Da, da-i omului ala doua bilete la Slobozia!
                      =============================

                      Un tip se trezeste cu o mahmureala groaznica si vede scris pe perete: MAINE NU BEAU!
                      - Slava Domnului ca nu astazi!

                      Comment


                      • Un bărbat sună la emisiunea de muzică a unui post de radio şi spune:
                        - Tocmai am găsit un portofel cu o sută de mii de coroane în el. Mai erau şi numele şi adresa numitului Jan Ziegler, de pe Strada Seifert numărul 3, din Praga.
                        - Bine. Şi cum te putem ajuta noi?, intreabă gazda emisiunii.
                        - Mă gândeam să-i dedicaţi o melodie.

                        Comment


                        • Un chirurg viziteaza o blonda splendida dupa operatie:
                          "Totul merge bine...".
                          Ea era treaza, asa ca dupa ce o examineaza il intreaba:
                          "Si dupa cat timp voi putea face sex din nou, d-le doctor?"
                          Chirurgul, incurcat, facu o mica pauza, lucru care paru s-o alarmeze pe biata fata.
                          "Care-i problema, doctore? Am sa ma fac bine, nu-i asa?!
                          El raspunde:"Sigur c-ai sa te faci bine... Doar ca nimeni nu mi-a pus intrebarea asta dupa o operatie de amigdalita...".

                          Comment


                          • La semafor, 2 smecheri intr-o masina striga dupa o blonda:
                            - Pisi, pisi... da' ce mananci tu de esti asa frumoasa?
                            Blonda:
                            - Banii, de la fraieri ca voi!

                            Sotul si sotia pleaca in vacanta la Ierusalim si avand un accident, sotia moare. Ghidul, amabil, ii explica sotului:
                            - Va costa 5.000 de dolari sa o trimiteti acasa, dar o puteti inmormanta aici pentru doar 150 de dolari. Sunt conditii foarte bune si este mult mai ieftin.
                            - Totusi o sa aleg prima varianta, raspunde sotul. Aici a murit un om, l-au ingropat si dupa trei zile a inviat! Nu vreau sa risc!
                            Last edited by popavlm; 12 August 2011, 23:04. Reason: Automerged Doublepost
                            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                            Comment


                            • - Ce automobil frumos! E al dumneavoastra?
                              - Oarecum.
                              - Nu inteleg.
                              - Cand automobilul este curat si in stare perfecta de functionare il foloseste sotia mea. E o serata undeva, masina o ia fiica mea. In zi de meci, devine proprietatea fiului meu.
                              - Totusi, cand este a dumneavoastra?
                              - Cand trebuie dusa la reparat.

                              Comment


                              • O fata n-a mai trecut prin satul natal de mai bine de 5 ani. Intr-o zi soseste acasa, dar nici n-apuca sa treaca pragul, ca tatal sau se rasteste la ea:
                                -Unde ai fost tot timpul acesta? De ce nu ne-ai scris, nici macar o carte postala? De ce nu ne-ai sunat niciodata?
                                Fata incepe sa planga si zice printre lacrimi:
                                - Tata , eu am devenit prostituata...
                                - Cum? Pleaca de aici pacatoaso! Esti o rusine pentru familia noastra catolica! Te reneg!
                                - Cum crezi tu, tata. Eu vreau doar sa-i las mamei aceasta superba blana de nurca si sa va dau carnetul acesta de economii de 5.000 € si titlul de proprietate asupra casei pe care tocmai v-am cumparat-o, cu 10 dormitoare, 10 bai si piscina. De asemenea va invit sa petreceti Sarbatorile pe iahtul meu...
                                Tatal intreaba:
                                - Ce ziceai ca ai devenit?
                                Fata incepe din nou sa planga si spune:
                                - O prostituata, tata...
                                - O, Doamne, ce m-ai speriat! Am inteles protestanta!...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google