Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un cuplu casatorit are un accident in urma caruia fata femeii ramane foarte arsa. Doctorul ii spune sotului ca nu poate lua piele de pe corpul ei, pentru ca este prea slaba. Prin urmare, sotul se ofera sa doneze piele de la el.
    Dar singura parte a corpului pe care doctorul o considera adecvata este fundul. Cei doi se hotarasc sa nu spuna nimanui de unde au luat pielea si i-au cerut si doctorului sa pastreze secretul.
    Dupa operatie, toata lumea se mira cat de frumoasa era femeia si cat de tanara arata. Intr-o zi, sotia se emotioneaza si-i spune sotului:
    - Dragul meu, vreau sa-ti multumesc pentru tot ce ai facut pentru mine. Nu stiu cum as putea sa ma revansez vreodata.
    - Iubito, raspunde el, nu te mai gandi la asta. Sunt supermulumit cand o vad pe soacra-mea ca te saruta pe obraz..

    unu de 1 decembrie.....................................
    Bula este intrebat de superior: – Bula, ce este patria? – Nu stiu. – Esti prost. Vasile ce este patria? – Patria este mama mea. – Corect. Bula ce este patria? – Patria este mam lui Vasile. – Idiotule, patria este si mama ta, ai inteles? – Inteles. – Ce ai inteles? – Ca sunt frate cu Vasile.
    Last edited by popavlm; 1 December 2011, 18:42. Reason: Automerged Doublepost
    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

    Comment


    • Se cauta politisti cu cunostinte de limbi straine. Examinatorul intreaba:
      - Candidat do you speak english?
      - Haaaaaa…?
      - Respins, urmatorul…
      - Candidat do you speak english?
      - Haaaaaa…?
      - Respins, urmatorul…
      - Candidat do you speak english?
      - Yes, I do!
      Examinatorul:
      - Haaaaaa…?
      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

      Comment


      • I. Ce au in comun un trenulet electric si sanii unei femei?
        R. Au fost create initial pentru copii, dar tot barbatii se joaca mai mult
        cu ele.

        I. De ce isi iau blondele pe ele pantaloni foarte stramti?
        R. Ca lumea sa le poata citi pe buze.

        I. Cum se cheama un barbat inteligent in America ?
        R. Turist.

        I. Care este diferenta dintre o amanta si o sotie?
        R. 30 de kilograme.

        I. Stiti cum se numeste o secretara lasata insarcinata de catre seful
        ei ?
        R. BOSS UMFLATA ..


        I. Cum canta cucu` in America ?
        R. With - with !
        Work is for people who don't have time to play golf

        sigpic

        Comment


        • Un student îşi plimba ochii prin raionul audio-video:
          - Pot să vă ajut cu ceva?
          - Nu, mulţumesc! Mă uitam ce aş mai putea descărca de pe torrente.

          Comment


          • Ştiţi cum s-a născut celebra expresie: "Bună seara, prieteni"?
            Înainte, când se suia pe scenă, Cristi Minculescu urla cât îl ţineau bojocii, după model occidental: "Bună seara, Bucureşti!", "Bună seara, Timişoara !", "Bună seara, Sibiu!"... până ce Iris a avut concert în Băicoi
            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

            Comment


            • Un partizan era urmarit de nemti, cu caini, mitraliere si elicoptere.
              Partizanu’, om destept, se ascunde la o manastire si nu oriunde, ci chiar sub poala maicii-starete.
              Nemtii intreaba o data, de doua ori, de trei ori, dar maica nu, nu si nu.
              Pleaca nemtii si partizanu’ iese de sub poala.
              Partizanul: – Maica stareta, stii, atunci cand au intrebat nemtii prima oara, te-am prins de gambe!
              Maica: – Stiu, fiule!
              Partizanul: – Dar stii, atunci cand au intrebat a doua oara, te-am prins de genunchi!
              Maica: – Stiu, fiule!
              Partizanul: – Si stii, atunci cand au intrebat a treia oara, te-am prins de coapse!
              Maica: – Stiu, fiule!
              Partizanul: – Dar, daca mai stateau nemtii, stii de ce te prindeam?
              Maica stareta, cu o voce mai groasa: – De p*la, ca si eu sunt partizan!!!
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • Fetiţa, întorcându-se acasă în prima zi de liceu către tăticul ei:
                - Tată… un băiat de la şcoală mi-a spus ceva ce nu înţeleg…. mi-a spus că am parbrizul frumos, un portbagaj şmecher, nişte şasiuri tari şi amortizoare excelente… Ce înseamnă asta??”
                - Nimic interesant, dar spune-i aşa colegului: dacă îndrăzneşte să-ţi ridice capota ca să verifice uleiul , o să-i rup ţeava de eşapament!

                Comment


                • Vasile se duce la Gheorghe – prietenul lui cel mai bun.
                  - De cand ne cunoastem noi?
                  - De 30 de ani: gradinita, scoala, armata, facultate, etc
                  - Stii ca nu am frati si tu esti cel mai apropiat de sufletul meu, corect?
                  - Da, ma, ce ai? Ai innebunit?
                  - Nu…vreau sa-ti cer ceva. Stii ca eu si nevasta-mea vrem copii si ne chinuim de vreo 10 ani. Ei bine, eu sunt de vina si vreau sa te rog sa fii tu…
                  - Ai innebunit? Ce o sa zica ea?
                  - Am vorbit deja, nu ma poti refuza, doar nu vrei s-o faca c-un degenerat anonim…
                  Mergem acasa, eu raman jos, tu te duci sus si rezolvi problema – ramane doar intre noi, ok?
                  - Bine ma, daca zici tu…cand vrei sa facem asta?
                  - Acum! Hai sa mergem!
                  Ajunsi acolo, Vasile ramane jos sa fumeze o tigara multumit de solutia gasita.
                  Nu trec 15 minute si Gheorghe apare zicand:
                  - Gata, am terminat!
                  - Cum asa repede? De ce v-ati grabit?
                  - Pai ne-am incalzit un pic si cand sa trecem la treaba i-a venit ciclul…
                  - Si?…
                  - I-am dat o m**e si am plecat!

                  ....................................
                  Propuneri de imn national:
                  1. Descurcă-te, române.
                  2. De-as mai duce-o pân-la toamnă.
                  Last edited by popavlm; 9 December 2011, 12:32. Reason: Automerged Doublepost
                  Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                  Comment


                  • Stiti cum au spart chinezii calculatoarele Pentagonului?
                    A incercat fiecare cate o parola!


                    Asta e o transcriptie a unei convorbiri radio intre un vas din Armata Statelor Unite si autoritatile canadiene de coasta din Newfoundland in octombrie 1995.
                    Americani: Va rugam, schimbati directia voastra cu 15 grade la nord cu motivul de a evita ciocnirea.
                    Canadieni: Recomandam ca DV sa schimbati directia VOASTRA cu 15 grade la sud ca sa evitam ciocnirea.
                    Americani: Aici capitanul vasului Armatei SUA.
                    Repet: schimbati directia.
                    Canadieni: Nu, repetam: voi trebuie sa schimbati directia.
                    Americani: AICI SUNTEM PORTAVIONUL ABRHAM LINCOLN, AL DOILEA VAS IN DIMENSIUNI AL FLOTEI STATELOR UNITE ALE AMERICII IN OCEANUL ATLANTIC. NE INTOTESC TREI DISTRUGATOARE, TREI CRUCISATORI SI NUMEROASE VASE DE SPRIJIN. CER CA DV SA VA SCHIMBATI DIRECTIA CU 15 GRADE LA NORD, SAU VOM LUA MASURI PENTRU A GARANTA SECURITATEA ACESTUI VAS.
                    Canadieni: Noi suntem un far. Voi hotariti.
                    Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                    Comment


                    • Originally posted by popavlm View Post
                      Ştiţi cum s-a născut celebra expresie: "Bună seara, prieteni"?
                      Înainte, când se suia pe scenă, Cristi Minculescu urla cât îl ţineau bojocii, după model occidental: "Bună seara, Bucureşti!", "Bună seara, Timişoara !", "Bună seara, Sibiu!"... până ce Iris a avut concert în Băicoi
                      haha buna asta
                      sa vezi live cum suna

                      Comment


                      • era doar banc
                        La o farmacie intra un tip care cere nervos condica de reclamatii pentru ca este foarte nemultumit de calitatea prezervativelor pe care le-a cumparat de acolo in ziua anterioara. Vanzatoarea ii da condica. Tipul incepe sa scrie spunand cu voce tare:
                        - sunt neetanse;
                        - se rup la instalare..
                        Dar un mos (de vreo 64 de ani !!!) care statea la coada pentru medicamente compensate zice:
                        -Scrie dom'le, scrie si ca SE-NDOAIE!!!
                        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                        Comment


                        • Două vaci, stateau de vorba peste gardul dintre fermele lor. Prima vaca zice: "Iti spun, boala asta a vacii nebune e destul de infricosatoare si cica se raspandeste rapid; am auzit ca la fermele din deal sunt deja vaci cu probleme.” A doua vaca raspunde: "Eu nu-mi fac nici cea mai mica grija, pe noi ratzele, nu ne afecteaza "

                          Comment


                          • Un tip intra in bar si cere 10 pahare de vodca .
                            -Trebuie sa fi avut o zi jalnica , zice chelnerul .
                            -Da , tocmai am aflat ca frate-meu mai mare e homo .
                            A doua zi la fel .
                            -Azi am aflat ca frate-meu mai mic e homo .
                            A treia zi la fel . Barmanul intreaba :
                            -E cineva la tine in familie care sa placa femeile ?
                            -Da , nevasta-mea !!
                            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                            Comment


                            • Nepotul îşi întreabă bunicii nedespărţiţi de peste 50 de ani:
                              - Cum reuşiţi ca la vârsta asta sunteţi un cuplu atât de perfect şi vă înţelegeţi atât de bine?
                              - Păi, vedeţi, tot ce facem, facem împreună. De exemplu, folosim întotdeauna aceleaşi prosoape împreună. Avem unul pe care scrie C de la cap şi altul pe care scrie F de la fund.
                              Când aude bunica sare ca înţepată:
                              - Cum!? Întotdeauna am crezut că este C de la cur şi F de la faţă!

                              Comment


                              • Ardeleanul se întoarce de la spitalul unde bunica familiei fusese internată în stare gravă.
                                - Ei, care-i baiul? îl întreabă cei de-acasă, nerăbdători să afle vestile.
                                - No, bine, răspunde ardeleanul. Doctorii spun că a iesit din criză...
                                - Asta-i fain! exclamă cineva din familie.
                                - ... si a intrat în comă. Ce-o fi asta numai doctorii stiu.
                                ========================

                                Intr-o maternitate nasc o moldoveanca, o ardeleanca si-o negresa. Se incurca bratarile la copii si atunci doctorul zice:
                                - Sa-l chemam pe ardelean ca-i mai calculat si daca isi recunoste copilul am scapat.
                                Vine ardeleanul si alege negrul, la care doctorul zice:
                                - Ce faci, bai, esti nebun? Nu vezi ca-i negru?.
                                La care ardeleanul raspunde:
                                - Da, dar unul dintre aia doi e moldovean, si eu nu risc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google