Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un tip se duce la preot :
    - Parinte am pacate mari.
    - Spune fiule, D-zeu e mare si iarta.
    - Parinte in timpul razboiului am ascuns un evreu in beci.
    - Fiule, asta nu e pacat i-ai salvat viata. Mergi cu Domnul linistit acasa.
    - Da, Parinte, dar i-am cerut 20 de dolari pe zi.
    - Fiule, asta nu este bine. Ai profitat de necazul lui. Dar totusi i-ai salvat viata. Mergi acasa tine post 2 saptamani si fa rugaciuni. Omul pleaca, nu prea convins, si dupa 5 minute bate la usa preotului din nou.
    Intra si il intreaba pe preot:
    - Parinte, crezi ca ar fi bine sa-i spun ca s-a terminat razboiul?

    Ion si Gheorghe isi fac vacantele separat. Ion se intoarce din vacanta de iarna multumit. - Ei, pe unde ai umblat, Ioane? - Prin Suedia, mai! - Si cum sunt scandinavele? Ion da din colt in colt, nu da un raspuns clar. Acasa, cauta in dictionar. "Aha, scandinave, adica femeile de acolo! Cum de nu am stiut, sa ma fi laudat, ca aveam cu ce!" Anul urmator, Ion se intoarce din vacanta bronzat. - Ei, Ioane, pe unde ai mai fost? - Grecia, tarafrumoasa, mai! - Ei, dar elenele? Ion ramane iar mut. Nervos, acasa, cauta din nou in dictionar: "Aha, femeile de acolo!" Un an mai tarziu, Ion se intoarce iar bronzat. - Si cum a fost in Egipt, Ioane? - Frumos, cald, camile, alea, alea... - Si piramidele? - Niste curve!
    Last edited by popavlm; 26 January 2012, 13:53. Reason: Automerged Doublepost
    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

    Comment


    • Ca sa verifice pe nevasta-sa cat de mult tine la el, intr-o buna zi Vasile se preface ca a murit.
      Nevasta-sa:
      - Cu ce sa-l imbrac?! Sa-i pun pantofii astia noi?... lasa ca-s buni si tenisii !
      - Sa-i pun constumul asta bun?!... lasa ca-i bun si treiningul ...
      Il pune in sicriu si incepe sa jeleasca :
      - Unde te duci tu Vasileeeeee??!!!Unde te duci Vasileeeee??!!!
      Din sicriu, Vasile :
      - La stadion, f***ti gura ma-ti, ca asa m-ai imbracat !!!!

      Comment


      • Boc cu Basescu in avion
        Boc- daca imi cade porfelul din avion fac o familie fericita
        Basescu-daca imi cade mie portofelul fac un oras intreg fericit
        Pilotul spune-daca va arunc eu pe voi doi fac o tara fericita .

        Comment


        • Jandarmeria Romana avertizeaza ca toata zapada care se va aduna la Universitate va fi batuta si bagata in duba!
          Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

          Comment


          • Papa, intorcandu-se binedispus dintr-o vizita de protocol, este asteptat la iesirea din aeroport de soferul personal. Poftit sa urce in masina, acesta ii propune soferului ca de data asta sa conduca el masina spre casa, ca oricum n-a mai urcat la volan de foarte multi ani. Soferul neavand incotro il lasa pe acesta la volan si urca in spate. Papa demareaza in tromba si tot drumul o tine numai in depasiri spectaculoase si viteza. La un moment dat este oprit de un politist care vazand cine este la volan se retrase putin si isi suna seful.
            - Sa traiti domn' comandant. Tocmai am oprit pe cineva care circula cu viteza mare dar...nu stiu daca sa-i dau sau nu amenda. E...cum sa va zic...cineva de sus.
            - E vreun deputat ceva? intreaba seful curios.
            - Nu... mai sus!
            -Nu-mi spune ca e presedintele... imbecilule cum ai putut opri masina presedintelui.
            - Stati sefu...ca nu e presedintele, e... mai sus.
            - Pai cine-i mai daca nu-i nici deputat nici presedinte? intreaba seful vadit intrigat;
            - Sefu...eu cred ca-i Dumnezeu...ca Papa e sofer!

            Comment


            • Tatăl ginerelui:
              -Fiule,hai să facem o poză,ca să-ți amintești de una din zilele fericite ale vieții tale!
              -Dar tată..,de-abia mâine mă-nsor.
              -Hmm… vezi că nu ești atent?

              Comment


              • Un om foarte batran zacea pe patul de moarte. Deodata simti aroma prajiturii lui favorite cu ciocolata cum urca ademenitor pe scari.
                Si-a adunat fortele ramase si s-a ridicat din pat. Sprijinindu-se de perete, a mers pana la usa si cu un efort si mai mare a coborat scarile tinandu-se cu ambele maini de balustrada.
                Gafaind, s-a sprijinit de tocul usii si a aruncat o privire in bucatarie. Daca n-ar fi simtit durerile acelea cumplite, ar fi zis ca este deja in Rai. Acolo, puse pe un ziar, erau sute de prajituri favorite cu ciocolata. Era Raiul sau era ultima dovada de iubire din partea sotiei, care se asigura ca sotul ei parasea lumea fericit?
                Cu un ultim efort s-a aruncat inspre masa. Mana tremuranda a ajuns la o prajitura de pe marginea mesei, cand brusc este lovit cu o lingura de catre sotie:
                -Nu te atinge de astea, sunt pentru inmormantare!
                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                Comment


                • tare asta
                  I changed her oil , she changed my life
                  sigpic

                  Comment


                  • Pleacă soţul în altă cameră cu mobilul în buzunar. Scoate mobilul şi sună acasă. Soţia ridică receptorul. Soţul: - Scumpo, te iubesc... Apoi închide telefonul. Se întoarce la soţie şi întreabă: - Cine a sunat? - Nimeni... o prietenă...
                    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                    Comment


                    • - De ce sunt femeile ca ceapa?
                      - Dacă dai jos învelişul îţi vine să plângi.

                      Comment


                      • Se uita unul la buletinul meteo: "in Iakutia acum sunt minus 43 grade Celsius..."
                        Isi aminteste de un vechi prieten care e in Iakutia si decide sa il sune.
                        - Noroc. Baaaai, cum traiti voi acolo? Vad ca minus 43 aveti.
                        - Ei. Care minus 43? De unde?
                        - Ce, nu-s minus 43?
                        - Nuuuu.. Uite minus 20. Normal..
                        - Da la buletinul meteo au zis minus 43...
                        - Aaaa... Ei nu stiu. Poate afara...

                        Lupul si iepurele au gasit un sac cu mancare. Lupul propune:
                        - Sacul ii revine aceluia care o sa-i scoata mai multi dinti celuilalt.
                        Iepurele cade de acord. Lupul propune:
                        - Tu primul.
                        Iepurele il loveste pe lup. Lupul scuipa, spune:
                        ... - Sase.
                        Loveste lupul. Iepurele:
                        - Patru!
                        - Cum patru?! - se mira lupul.
                        - Pai eu numai patru dinti am!
                        Last edited by popavlm; 29 January 2012, 16:38. Reason: Automerged Doublepost
                        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                        Comment


                        • - Am avut parte de prima giugiuleală.
                          - Şi ?! Spune tot !
                          - Păi..chestiile alea două… ştii? Mă fascinează. Sunt mari, rotunzi, aşa perfecţi… nu m-am putut abţine şi i-am atins.
                          - Şi ea ce-a zis ?
                          - Au..ochii mei !

                          Comment


                          • - Tovarăşe Ceauşescu, întreabă un reporter american, multă lume ar vrea să ştie de ce nu vă daţi la o parte.
                            - De ce să mă dau la o parte, răspunde Ceauşescu, când pot să mă dau la toţi.
                            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                            Comment


                            • Inlocuiti Ceausescu cu Basescu.
                              Tovarasu' il puteti lasa.

                              -Pana la urma am ajuns la concluzia ca tot mai bine e sa dai decat sa primesti.
                              -Aveti o gandire generoasa. Sunteti filantrop ?
                              -Nu, sunt boxer..
                              Last edited by mr.K; 30 January 2012, 12:00. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • - Ce latră ziua şi înoată noaptea?
                                - Proteza soacrei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google