Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scris pe bancă la facultate:
    "Îl iubesc pe Vasile!".
    Mai jos - "Proasto, Vasile e gay!".
    Răspuns: "Eu nu sunt PROASTĂ, eu sunt PROST!"

    Comment


    • 1) Conduce atât de rău încât GPS-ul i-a zis: "in 50 de metri trage pe dreapta că eu cobor"

      2)Doi bătrâni pe o banca:
      - Auzi, tu cum stai cu femeile?
      - Ehe, daca găsesc una sa-i placa moale, o înnebunesc!

      Comment


      • Londra 2012

        Inaintea finalei de 100 de metri de la Olimpiada de la Londra, un fotograf de pe stadion primeste un telefon de la redactorul sef al ziarului la care lucra:
        -Fii atent, iei 2-3 cadre la linia de start, apoi imi faci cateva si la finish, exact in momentul cand concurentii trec linia de sosire, ai grija, daca iese bun materialul, te promovez si-ti acord si o marire de salariu, succes!!!
        Nu esti beat atata timp cat poti sa zaci intins pe parchet, fara sa te sprijini. (Murphy)

        Comment


        • Puiul mamii, tu stii ca mama ta te iubeste nespus. De aceea pentru ca vreau sa elimin orice conflicte intre noi doi, am venit cu o solutie salvatoare. Am gresit cand ti-am spus ca apartamentul nostru nu e hotel si ca nu poti sa vii si sa pleci cand vrei tu, fara sa speli vasele, fara sa duci gunoiul sau sa cumperi apa minerala. De azi inainte am transformat casa noastra intr-un hotel. Si inca unul de lux. Are mancare ca la mama acasa, acces la internet, televizor color, telefon international, sufrageria se poate folosi ca sala de conferinte. De acum incolo poti sa vii sau sa pleci cand vrei, sa aduci pe cine vrei tu la noi acasa fara ca eu sa ma supar... A, si sa nu uit, pentru ca te cunosc te bag la oferte promotionale: 55 de Euro camera pe noapte, micul dejun inclus. Cheia o lasi la receptie.

          Comment


          • Noaptea, târziu, soţul soseşte acasă, bine ”făcut”. Deschizâd uşa, strigă:
            - Draga mea, te rog, ţipă la mine, altfel nu nimeresc patul pe întunericul ăsta.

            Comment


            • Bula zice ca nu a citit niciodata abecedarul , el asteapta sa iasa filmul .
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • La semafor se opresc un Logan şi un Ferrari. Şoferul din Logan îi face semn celui cu Ferrari să coboare geamul şi îl întreabă sec:
                - Ia zi, merge maşina? Eşti mulţumit de ea? E fiabila? Sincer n-am văzut prea multă lume că-şi cumpără...

                Comment


                • Mergea un tip cu maşina pe o şosea şi la un moment dat intră într-o porţiune fără asfalt, plină cu noroi moale şi i se înfundă maşina... La cîteva minute, apare un ţăran cu doi boi după el...
                  - Fiule, te-am prins... îmi dai 50 de para şi ţi-am scos Ferrari-ul de aici!
                  - Gata nene.
                  Mă rog, leagă ţăranu' boii, îi scoate maşina şi spune mulţumit:
                  - Apăi, tată, asta e a 10 maşină pe care o scot din noroi azi!
                  - Păi, bine, tataie, şi de muncit pămîntul cînd îl munceşti? Noaptea?
                  - Nu, dragă, noaptea pun apă aici, în groapă!
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Ierarhia unei firme:

                    Boss-ul - Director General

                    Boss-umflata - Secretara

                    LimBoss-ul - Purtătorul de cuvânt

                    ScarBoss-ul - Contabilul Şef

                    GheBoss-ul - Muncitorul
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • – Tati, tu stii unde-i Arizona?
                      – Intreab-o pe ma-ta, ea stie unde le pune pe toate!
                      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                      Comment


                      • O fata la dentist. Suna telefonul ei, nu raspunde nimeni. In 5 min suna mobilul din nou, iarasi nu raspunde nimeni. A treia ora incepe sa sune, doctorul enervat raspunde:
                        - Alo? Cine este?
                        - Sunt sotul doamnei, si tu cine esti? Unde e nevasta mea? Da-mi-o la telefon!
                        - Scuze, frate, ea nu poate vorbi acum, asteapta 5 min, eu termin, ea scuipa si te suna inapoi, ok?
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • – Tati, tu stii unde-i Arizona?
                          – Intreab-o pe ma-ta, ea stie unde le pune pe toate!

                          ........................

                          Aseara am vazut o tipa simpatica la bar, m-am apropiat de ea si am intrebat-o daca i-ar placea sa o servesc cu un pahar de bautura.
                          - Nu ai o prietena? imi zise ea. Tipi ca tine intotdeauna au o prietena...
                          - Nu, din pacate ne-am despartit acum o luna, o asigur eu.
                          - Oh, imi pare rau, suspina ea...Te rog, vino sa servim un pahar de vin impreuna, fac eu cinste.
                          Dupa cateva pahare, un sarut si o imbratisare, ne-am trezit la ea acasa in pat si am facut dragoste ca doi nebuni.
                          In timp ce ma imbracam pregatindu-ma sa plec, imi zise tipa:
                          - Deci...Arati foarte bine, esti un tip de treaba si pe deasupra, uimitor la pat...Pot sa te intreb cum naiba de te-ai despartit de prietena ta?!...
                          - A aflat nevasta-mea!
                          Last edited by popavlm; 11 August 2012, 10:51. Reason: Automerged Doublepost
                          Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                          Comment


                          • Un tigan vindea ceasuri la o taraba. Vine un client si il intreaba daca poate incerca un ceas. Tiganul e de acord. Clientul isi pune ceasul pe mana, se uita putin la el si apoi o ia la sanatoasa!
                            Tiganul uitandu-se lung dupa el, zice:
                            - Mo, mancati-as! Asta mi l-a luat la pret de achizitie...
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • De ce se dau jos din pat bărbaţii la mijlocul nopţii?
                              - să bea apă: 5%;
                              - să meargă la toaletă: 12%;
                              - să meargă... acasă: 83%.
                              BC-69-PAD,,,va saluta
                              sigpic

                              Comment


                              • Un baietel de patru ani a venit alergand din baie, ca sa-i spuna mamei ca si-a scapat periuta de dinti in toaleta. Mama a scos-o din toaleta si a aruncat-o la gunoi. Atunci, baietelul a stat si s-a uitat putin sa gandeasca, dupa care a fugit in baie si s-a intors cu periuta mamei. A ridicat-o in fata mamei si i-a spus cu un zambet incantat:
                                “Mai bine ai arunca-o si pe asta, pentru ca a cazut in toaleta, acum doua zile”.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google