Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La un concurs de parasutisti intr-o unitate militara, Bula trebuia sa faca saltul cu parasuta, la aterizare sa ia bicicleta, sa faca o cursa de 40km, dupa care un cros de 15Km. Se urca Bula in avion, ajunge in zona de parasutare, sare si trage de comanda... parasuta nu se deschide. Mai trage o data... nimic... trage comanda de la parasuta de siguranta... tot nimic... mai trage o data... nimic... dupa care zice: - Parca vad ca si bicicleta e stricata...


    Un politist da tarcoale unui bar unde se cam consuma mult alcool in scopul de a prinde cativa soferi piliti. Un client al barului se impiedica la intrare si incepe sa isi cauta cheile cam vreo cinci minute asa. Dupa ce le-a gasit, se taraste si le incearca la vreo patru, cinci masini pana ce a gasit-o pe a lui. Pana ce a ajuns in masina toti ceilalti s-au carat. Politistul il vede si il asteapta bucuros sa iasa in strada. Evident il opreste pe sofer, ii pune fiola si stupoare 0,0 alcool. Politistul complet buimac. Soferul in schimb ii spune: - In seara asta eu am fost momeala


    Prietenia la femei: Sotia se intoarce dimineata acasa pretinzand ca a fost la o prietena, sotul se apuca sa sune 10 dintre cele mai bune prietene ale ei, nici una nu confirma. Prietenia la barbati: Sotul se intoarce dimineata acasa pretinzand ca a fost la un prieten, sotia se apuca si suna 10 dintre cei mai buni prieteni ai lui, 8 din ei confirma ca a fost, 2 inca pretind ca e acolo!!!


    Patru prietene tinere si frumoase si-au petrecut concediul impreuna la mare, fara barbatii lor. La intoarcere, pe una din ele au apucat-o remuscarile: - Fetelor, am sa-i povestesc lu' barbatu' meu de cate ori l-am inselat in concediu. Bruneta: - Ce idioata! Roscata: - Ce curajoasa! Blonda: - Ce memorie!


    Un tip vine acasa exaltand de bucurie: - Nevasta! Nevasta! Fa-ti bagajele, am castigat un milion de dolari! Nevasta intreaba: pentru ce sa-mi fac bagajele, pentru munte, pentru mare? - Nu ma intereseaza, numai sa dispari cat mai repede


    3 testoase merg la pescuit...Liptil, liptil ajung ele la locul cu pricina dar isi dau seama ca au uitat carligele...Trag la sorti care sa se intoarca dupa carlige si pica testoasa John. John: bah, eu nu ma duc ca voi, pana ma intorc eu, mancati toata mancarea! Se jura celelalte 2 ca nu o vor manca, si pleaca John... Trece 1 zi, doua...7...Una din testoase vroia sa manance.Dar cealalta o opreste:"nu mai, c-am jurat ca nu mancam"... Mai trec zile...10, 20...dupa 30 zile se gandeau ele: "mai, John a mers atat...imposibil sa nu fi mancat el, nu avea cum sa mearga atat fara sa manance.Hai sa ciupim si noi ceva ca suntem morti de foame!" Cand sa inceapa sa haleasca, apare John dintr-un tufis:"Aha, eram sigur c-o sa mancati! Imi bag picioarele, nu ma mai duc!"
    I don't drive fast...I fly low !!!

    Comment


    • Sotia-Draga azi a trecut pe la noi tipul care m-a salvat de la inec....
      Sotul-Stiu! A venit sa-si ceara scuze!


      Care este diferenta intre 2 oua?- in WC sau in cuib.....
      In cuib stau asezate, pe cind in WC atirna...


      De ce a murit melcul linga priza? Fiindca s-a uitat in ea!
      Traiesc in ROMANIA SI ASTA IMI OCUPA TOT TIMPUL !

      Comment


      • Se uita porcul la o priza...se tot gindea:Mama sa-mi bag...... pe asta l-au zidit!
        Traiesc in ROMANIA SI ASTA IMI OCUPA TOT TIMPUL !

        Comment


        • Un ardelean si un oltean sunt implicati intr-un accident. Amandoi aveau viteza foarte mare. Masinile au fost facut praf, bucati din ele proiectate pe cateva sute de metri iar cei doi ies teferi, fara nicio zgarietura.
          Se uita unul la altul, dupa care ardeleanu’ zice :
          -Uite-te la masinile noastre, io cred ca Dumnezeu a vrut sa ne intalnim si sa deschidem o afacere impreuna.
          -Daaaa... si io cred ca soarta a fost de vina.
          La care ardeleanu’ zice :
          -Hai ca aveam o sticla de vin in portbagaj, sa o caut si sa sarbatorim.
          Gaseste sticla si ii da, prima data olteanului sa bea ca asa e frumos.
          Bea olteanu aproape o juma’ din sticla, si apoi i-o da ardeleanului, la care ardeleanu’ zice :
          -No... eu nu beu... eu astept Politia !!!
          Ambition

          http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

          Comment


          • Era odata un ardelean cu o domnisoara in autobuz
            . Ardeleanul statea pe banca si domnisoara in picioare, langa el. Deodata Ardeleanul incepe sa rada. Domnisoara:
            -Ce e domnule, ce se intampla?
            -Nimic domnisoara, numic, sunt trist, si ca sa ma inveselesc imi spun bancuri in gand!
            Peste cateva secunde Ardeleanul din nou bufneste in ras. De data asta domnisoara nu mai rezista:
            -Spuneti-mi, domnule, radeti de mine, ce e? Ce s-a intamplat?Sunteti chiar culmea!!!
            -Stati linistita domnisoara... nu radeam de dumneavoastra, dar stiti...eu imi spun bancuri...si acum mi-am spus un banc care nu il stiam...
            Ambition

            http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

            Comment


            • Bula se intalneste pe strada cu un prieten care il intreaba:
              - Bula, am auzit ca ti-a murit soacra. Ce-a avut?
              - Ceva bijuterii, un televizor si putine economii...
              - Nu asta te-am intrebat. Ce i-a lipsit?
              - Pai, masina, o casa sau un apartament proprietate personala...
              - Bula, de ce a murit?
              - A fost la noi in vizita, eu i-am spus sa mearga in pivnita sa duca niste cartofi, sa facem pireu. A cazut pe scari si si-a rupt gatul.
              - Ce ghinion! Si ce-ati facut?
              - Macaroane cu branza.

              Comment


              • Furtuna pe mare, ceata deasa, valuri mari. Cel mai nou portavion USA naviga prin acest infern si la un moment dat vede o lumin pe directia de mers.
                Portavionul USA: "Catre vaporul din prova babord sunte-ti pe directia noastra de mers va rugam schimbati directia"
                Raspuns: " Nu putem ocoliti voi"
                Portavionul USA: "Schimbati directia de mers de urgenta altfel ne vom lovi"
                Raspuns " Nu putem ocoliti voi"
                Comandantul portavionului nervos "Suntem portavionul USA Ronald Reagan cea mai mare nava de lupta de lume dati-va la o parte altfel o sa va scufundam"
                Raspuns" Noi suntem farul de la intrarea in port face-ti cum vreti!"
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • Faza si mai amunzanta este ca asta cu portavonul este adevarata ) ) )

                  Comment


                  • - Mai copile, se plange maica-ta ca vorbeste cu tine si tu n-o asculti.
                    - Pai sa vezi, taticule...
                    - Lasa scuzele! Spune-mi cum de reusesti?!
                    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                    Comment


                    • Bula isi taie toate degetele de la maini. Se duce la doctor:
                      -Doctore!!! mi-am taiat degetele!!
                      -Si unde sunt?
                      -Pai nu le-am luat!
                      -De ce ma? Avem tehnologie, ti le faceam la loc! De ce nu le-ai luat?
                      -Pai..stiti...n-am putut sa le ridic de jos!!
                      Ambition

                      http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                      Comment


                      • Un iepure se duce la un magazin si intreaba :
                        - Nu cumva aveti o palarie verde,nu prea verde,da verde sa fie !
                        - Nu ma, nu avem !
                        Vine iepurele a doua zi si intreaba acelasi lucru :
                        - Nu cumva aveti o palarie verde,nu prea verde,da verde sa fie !
                        - Nu ma,nu avem !
                        A treia zi povestea se repeta.Vanzatorul se duse la patron sa se planga,iar acesta ii spuse ca se va ocupa el de asta.
                        A patra zi iepurele vine iarasi si intreaba,dar de data asta vindea patronul :
                        - Nu cumva aveti o palarie verde,nu prea verde,da verde sa fie !
                        - Nu ma,nu avem ! Si daca mai vii vreodata pe aici si-ntrebi acelasi lucru,o sa-ti dau un sut in fund,nu prea-n fund,da-n fund sa fie !
                        Ambition

                        http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                        Comment


                        • Un turist american viziteaza bucurestiu , urca in taxi si incep turu , dupa vreo 20 de minute ajung la primaria capitalei si intreaba americanu pe taximetrist : vai ce cladire frumoasa cat a durat constructia ? la care taximetristu vreo 3 ani!Mult timp zice americanu la noi in 1 an jumate era gata.Taximetristu ofensat la culmea isi continua drumu cu pasageru , la un moment dat ajung la casa poporului , americanu uimit de marime si de frumusetea cladiri intreaba dar ce e cladirea asta asa de mare ? La care taximetristu : nu stiu bre ca azi dimineata nu era aici.
                          Bart: I am through with working. Working is for chumps.
                          Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

                          Comment


                          • Cica ajunge Bin Laden la poarta raiului. Apare Sfantul Petru care ii zice:
                            -Tu doar nu vrei sa intri?
                            La care Bin Laden ii raspunde:
                            -Nu, dar aveti voi 3 minute sa iesiti!!!
                            Ambition

                            http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                            Comment


                            • Un preot catolic , unul ortodox si un rabin discuta despre gestionarea banilor primiti de la credinciosi.
                              Preotul catolic:
                              -Eu am o metoda foarte eficienta.Trag o linie cu creta pe jos si arunc banii in aer.Ce cade in stanga e pentru Dumnezeu si Biserica,ce cade in dreapta e pentru mine.
                              Preotul ortodox:
                              -Eu desenez pe jos un cerc,Banii ii arunc in sus , ce cade in cerc e pentru Dumnezeu si Biserica , ce cade in afara e pentru mine.
                              Rabi:
                              -La mine e cel mai simplu.
                              Eu pur si simplu arunc banii in sus.Dumnezeu opreste ce-i trebuie , ce cade inapoi e pentru rabi.
                              Bart: I am through with working. Working is for chumps.
                              Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

                              Comment


                              • A fost o data un print care intr-o zi a intrebat-o pe o preafrumoasa printesa: - Vrei sa fii sotia mea? Si ea a spus: - Nuuu! Si atunci printul a trait multi si fericiti ani si poate mai traieste si acum umbland la vanatoare si pescuit haladuind cu prietenii si band multa bere, imbatindu-se de cate ori pofteste, jucand table toata ziulica, lasandu-si hainele imprastiate in sufragerie, facand amor cu toate vecinele si prietenele.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google