Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Un bărbat se căsătoreşte şi vine acasă îşi ia soţia şi soacra şi le zice:
    - Fiţi atente să vă zic programul meu. Când vin acasă vrea să mănânc şi vrea să găsesc mâncarea nici prea caldă nici prea rece.
    La care soţia: Ietete!
    La care soacra: Ietete!
    La care bărbatul: Nici un ietete, eu sunt bărbatul eu comand.
    - După ce mănânc vreau să fac baie şi vreau să găsesc apa nici prea caldă nici prea rece în cadă.
    La care soţia: Ietete!
    La care soacra: Ietete!
    La care bărbatul: Nici un ietete, eu sunt bărbatul eu comand.
    - După ce fac baie vrea să îmi citesc ziarul şi vrea la fotoliu să îmi aduceţi papucii de casă.
    La care soţia: Ietete!
    La care soacra: Ietete!
    La care bărbatul: Nici un ietete, eu sunt bărbatul eu comand.
    - După ce îmi citesc ziarul vreau să mă culc, până la 12 noaptea mă culc cu soţia, după 12 noaptea mă culc cu soacra.
    La care soţia:
    - Ietete!
    La care soacra:
    - Nici un ietete, el este bărbatul el comandă.

    Comment


    • Doi golani pătrund noaptea în dormitorul călugăriţelor de la un schit. Din întuneric se aude vocea uneia dintre ele:
      - Iartă-i, Doamne, că nu ştiu ce fac!
      - Taci din gură, zise cea de lîngă ea, al meu ştie...


      Vin piticii de la muncă... Hai hoo, hai hoo, etc. Cînd ajung în dreptul casei primul zice:
      - Bă, la noi e lumină!
      - E lumină!
      - E lumină! ... pînă la ultimul (Mutulică).
      Primul zice:
      - Înăuntru e o fată!
      - E o fată!
      - E o fată!... pînă la ultimul (Mutulică).
      Primul zice:
      - E frumoasă!
      - E frumoasă!
      - E frumoasă! ... pînă la ultimul (Mutulică).
      Ultimul zice:
      - Ce face?
      - Ce face? ... pînă la primul.
      Primul zice:
      - S-a sculat!
      Ceilalţi:
      - Şi mie!
      - Şi mie!
      - Şi mie! ... pînă la ultimul (Mutulică).
      Be The One , Not Anyone !

      Comment


      • Contrar reclamelor, cea mai buna soluţie de spălat vase rămâne nevasta.
        sigpic

        Comment


        • Doi ardeleni citeau ziarul:
          - Băi, Ioane, uite ce scrie în ziar: "O bombă costă 4 milioane de dolari"!
          - Tulai, de-ar cădea şi în curtea noastră una!

          ............................................
          Trei ardeleni fugeau după un tren care tocmai plecase din staţie. Cu chiu cu vai, doi dintre ei reuşesc să se agaţe de scara trenului, în timp ce al treilea rămâne în gară, pe linia ferată. Spre surpriza impegatului, ardeleanul care a pierdut trenul a început să râdă ţinându-se de stomac.
          - De ce râzi omule, îl întreabă el. Tocmai ce-ai pierdut trenul.
          - Apăi cum să nu râd, că eu trebuia să fiu în tren. Ceia doi numa m-or condus!
          Last edited by popavlm; 10 October 2012, 11:00. Reason: Automerged Doublepost
          Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

          Comment


          • Un ginecolog vrea sa se reprofileze auzind ca ar cistiga mai bine ca mecanic auto...
            Invata individul si se duce la un service auto sa dea test de angajare. La rezultate stupoare: tipul luase nota 15!!! Se duce si-l intreaba pe mecanicu' sef:
            - Bine domne cum se poate asa ceva: asta a luat 5, asta 7,... eu 15?!
            - Da domne hai sa vedem: ti-am dat sa desfaci carburatorul, l-ai deschis corect... 5 puncte. Te-am pus sa-l inchizi... l-ai inchis corect: 5 puncte. Si ti-am mai dat 5 puncte de la mine ca ai facut totul prin teava de esapament!

            Comment


            • La magazinul de legume:
              - Sa va pun si niste ciupercute?
              - Nu, multumesc, mie-mi place sa le culeg singur!
              - Cum doriti! Pot sa vi le risipesc pe podea…

              Comment


              • Pe o bancă, într-un orăşel din Covasna, stăteau un el şi-o ea. Un ardelean care trecea pe acolo îi întreabă:
                - Nu vă supăraţi, nu ştiţi să-mi spuneţi unde-i gara?
                - Nem tu dom, răspunde bărbatul.
                După ce ardeleanul plecă, femeia i se adresează bărbatului:
                - Măi Pişta, de ce ai fost neam prost şi nu i-ai spus unde-i gara?
                - Tot se laudă că de doi mii de ani aicea şi nu ştie unde suntem gara?
                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                Comment


                • O nimfomană super-bogată dă un anunţ într-un ziar naţional: “Nimfomana, ofer 1.000.000$ celui care îmi va oferi 100 de orgasme într-o noapte”.
                  A doua zi se prezintă la ea un american:
                  - Eu sunt rău, dar’ rău de tot şi-am să te rup în două!
                  Trece americanul la treabă şi-i dă bătaie: o dată, de 10 ori, de 20 de ori…când ii moare “problema”.
                  A treia zi vine un rus:
                  - Cucoană, fii pregătita de ce-i mai rău! Beau o vodcă şi vin!… şi începe rusul: o dată, de 10 ori, 20, 30 … 70 şi îl lasă şi pe el “treaba”.
                  Într-un târziu vine şi un ardelean:
                  - Domniţă dragă, mai e valabil anunţul cela?
                  - Normal că mai este!
                  - No, bine, c-am venit şi io să te dezmierd niţel, dar am o problemă: nu ştiu defel a număra.
                  - Pai, nu-ţi fă probleme, la fiecare orgasm tragem o linie cu creta pe podea.
                  - No bine dară…
                  Şi începe şi ardeleanul să “tragă la vâsle”, de 10 ori… 30… 70… 90… Nimfomana se sperie şi-şi spune în gând: “Măi, dar cum să-i dau eu nespălatului ăstuia 1.000.000$ şi am şi obosit”. Şi începe sa trişeze: 91, 91, 93, 93, 93, 93.
                  - Dar bine, domniţă, dară n-o mai fost 93 o dată?
                  - Nu, mă ţărane
                  – Binelea coniţă. Ştii ce zic io, domniţă dragă, vezi că ne-am încurcat. aşa că hai să ştergem totul şi s-o luăm da la capăt!

                  Comment


                  • Un barbat statea pe veranda cu sotia sa. La un moment dat, spune:
                    - Te iubesc!
                    Sotia raspunde:
                    - Vorbesti tu, sau berea din tine ?
                    Barbatul:
                    - Eu vorbesc… cu berea…

                    Comment


                    • Doi ardeleni:
                      - Tu ştii că ieri aproape că l-am văzut pă tată-tu?
                      - Noa, da' ce vorbă-i asta? Ori l-ai văzut, ori nu l-ai văzut? Cum adică aproape?...
                      - Apăi tată-tu nu lucră la gară?
                      - Ba da.
                      - Şi nu are o salopetă cu număru' 44?
                      - Ba da.
                      - Noa... Eu l-am văzut pă 43...
                      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                      Comment


                      • Unui bărbat i s-a furat cardul de credit.
                        Nu a depus plângere deoarece hoţul cheltuia mai puţin decât nevastă-sa.
                        sigpic

                        Comment


                        • Sir şi John sînt la vînătoare pe domeniul castelului. John (privind prin binoclu înspre castel):
                          - Sir, cred că ar trebui să vă informez că doamna este în compania unui domn.
                          - Nu se poate, te înşeli. Doamna mi-a spus că primeşte o prietenă în vizită. Dă-mi şi mie binoclul...
                          Se uită spre castel, apoi îi spune lui John:
                          - Acest binoclu nu este suficient de puternic. Dă-mi puşca cu lunetă.

                          =======================

                          Sir stătea la masă şi se chinuia să înţepe cu o scobitoare nişte măsline.
                          - John, strigă el, măslinele fug?
                          - Nu, Sir! Dar de ce?
                          - Înseamnă că iar am mîncat gîndaci de bucătărie…

                          Comment


                          • Profesoara se plimba in clasa printre elevi, intrebandu-i pe fiecare ce si-ar dori sa ajunga cand vor fi mari. Cand veni randul lui Gigel, acesta raspunse:
                            - Mi-as dori sa ajung miliardar, sa am o curva buna careia sa-i daruiesc o multime de haine scumpe si bijuterii, sa o iau in vacante si sa o port in jurul lumii cu avionul meu privat, pe care o sa-l cumpar special pentru ea, apoi sa fac sex cu ea de 5 ori pe zi pe propria noastra insula exotica din mijlocul desertului...
                            Socata si neavand nici o idee ce sa-i raspunda lui Gigel, profesoara se indrepta spre urmatorul elev, complet bulversata:
                            - Bine...Hmmm, si tu, Alinuta? Ce-ai vrea sa ajungi cand vei fi mare?
                            - Curva lu‘ Gigel...raspunse ea.
                            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                            Comment


                            • La un moment dat, apare un urs fioros mormaind de se auzea in toata padurea. Vasile urla din rasputeri la Ion:
                              -Ioane fugi ca vine ursu!
                              Vanatorii panicati, o iau la fuga. Dupa cateva minute de sprint prin hatisuri, Ion, se opreste, ocheste si trage, nimerindu-l pe urs intr-un testicul.
                              Ursul disperat, turbat, urland, o ia la fuga si mai tare dupa ei. Mai fug ei ce mai fug si iar se opreste Ion, ocheste si trage din nou, nimerindu-l pe urs in celalalt testicul. Ursul si mai disperat, cu bale la gura, innebunit continua sa-i alerge. Vasile catre Ion (care a tras) spune:
                              -Auzi ba Ioane, tinteste’n gatu ma-tii odata la cap, ca eu cred ca asta vrea sa ne manance, nu sa ne f**e…!!!!!!!!!!


                              La implinirea varstei de 16 ani, mama lui Bula considera ca acesta e suficient de mare si-i cere sotului ei sa-i dea primele explicatii in legatura cu viata sexuala.
                              - Spune-i si tu cum e la pisici, la caini si la alte animale! il sfatuieste ea.
                              Zis si facut. EIsi ia tatal fiul deoparte si ii spune:
                              - Bula, mai tii minte cand am fost impreuna la tara?
                              - Da, tata.
                              - Cand am luat fetele popii si le-am dus in hambar?
                              - Da, tata.
                              - Stii ce le-am facut de au inceput sa chicoteasca?
                              - Cum sa nu, tata.
                              - Ei bine, asa e si la caini, la pisici si la alte animale



                              Amantul incearca sa o consoleze pe proaspata vaduva.
                              -Trebuie sa avem putin respect! se revolta ea. In seara asta, te rog……..incet si trist!…


                              Un tip agata o femeie extrem de grasa si o duce acasa; ajung ei in pat si tipul se suie pe ea…
                              - Dupa cateva momente o intreaba:
                              - Auzi draga, ai ceva impotriva sa sting lampa asta din tavan?
                              - Nu, de ce, esti pudic?
                              - A, nu, dar ma cam arde la buci!…



                              Se duce una la doctor sa isi faca niste analize
                              Si nu a avut timp sa se duca sa si le ia. Si il trimite pe barbatu-su. Se duce asta ii spune doctorului si el il intreaba:
                              - Cum o cheama pe sotia dumneavoastra?
                              - Elena Popescu. Se uita asta si erau doua cu acelasi nume. Una bolnava de diabet si alta de SIDA. Cum sa faca? Ce sa-i spuna? S-a gindit un pic si i-a spus:
                              - Du-te acasa, ia doua ciocolate mari si da-i-le sa le manance. Daca nu moare, sa nu o futi!


                              Doi soti fac 50 de ani de casatorie si se duc sa serbeze la hotelul unde si-au petrecut luna de miere. Ajunsi acolo povestesc ocazia si sunt tratati regeste, cu sampanie si caviar din partea hotelului. Dimineata cei doi se trezesc si sotia incepe sa-si sufle nasul pe cearsaf.
                              - Ce faci, draga? Cum poti sa faci asa ceva dupa ce am fost tinuti in puf de hotel?
                              - Auzi barbate, acum 50 ani te-ai taiat la deget ca sa imi salvezi onoarea… acum e randul meu…

                              O cursa Tarom intr-o tara a carei limba era necunoscuta echipajului.
                              Cum aveau timp citeva zile pina la intoarcere, in prima seara se reped intr-un bar. Stau la baut si se gindesc sa intrebe pe barman unde gasesc niste dame.
                              Dupa ce se consulta cum sa se faca intelesi de barman, isi scot sculele, le pun pe tejgea si ,fiecare, pune cite un teanc de bani linga.
                              Barmanul ii priveste nedumerit, face acelasi lucru cu scula lui si le ia banii.

                              La stomatolog, doctorul se apleaca asupra pacientei si este gata sa inceapa procedurile cand, se intrerupe brusc si ii spune:
                              – Doamna, nu stiu daca va dati seama, dar tocmai m-ati apucat si imi tineti in mana testiculele.

                              Doamna ii raspunde:
                              – Stiu, Domnule Doctor. Vom incerca amandoi sa nu ne facem rau. De acord?
                              Last edited by mr.K; 19 October 2012, 10:05. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Columb nu ar fi descoperit niciodata America daca ar fi fost casatorit, din cauza urmatoarelor intrebari:
                                - Unde te duci?
                                - Cu cine?
                                - De ce?
                                - Cu ce? - Ca sa descoperi ce?
                                - De ce tu?
                                - Si eu ce fac daca tu pleci?
                                - Pot sa vin cu tine?
                                - Cand te intorci?
                                - Ce imi aduci? - Se pare ca ai un adevarat plan, nu??? De ce?

                                - Nu ma minti! De ce iti faci asemenea planuri?
                                - Vad ca sunt din ce in ce mai multe in ultimul timp. De ce?
                                - Te parasesc. Si nu ma mai intorc niciodata. De ce nu ma opresti?
                                - Nu inteleg de ce e atat de importanta chestia asta cu descoperirea. Si de ce nenorocita aia de regina iti da toate vasele alea pe gratis?
                                - De ce? E mai frumoasa ca mine?
                                - De ce te gandesti atat de mult si nu raspunzi?
                                - Intotdeauna calatoresti si iar calatoresti, nu pot sa inteleg ce naiba vrei sa descoperi?
                                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google