Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • L-am auzit de la un roman.

    Da stii cine a inventat cantecul : O brad frumos, o brad frumos... ?
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Un ungur semianalfabet, ca daca era roman sau cunostea limba romana ar fi spus : un brad frumos, un brad frumos
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • stiam asta cu "o brad frumos".

        Comment


        • Originally posted by 827sam View Post
          Un ungur semianalfabet, ca daca era roman sau cunostea limba romana ar fi spus : un brad frumos, un brad frumos
          Pacat ca era neamt ala care l-a scris...
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Ion şi Maria şi-au cumpărat maşină.
            În prima zi, se urcă la volan Maria şi intră în primul stâlp.
            - Eşti o proastă! ţipă Ion. Faci numai tâmpenii!
            - Lasă, că şi tu ai spart ieri borcanul cu zacuscă.

            Originally posted by einstein1984 View Post
            Pacat ca era neamt ala care l-a scris...
            adica , ce ? ungurii nu stie sa scrie ? vezi ca te baga la discriminare...
            poate era german/ungur.

            asta se potriveste acu' :
            Un tip intra intr-un magazin:
            - As dori si eu niste gulas
            Vanzatorul:
            - Sunteti ungur?
            Asta se enerveaza:
            - Si daca ceream strudel ma intrebai daca sunt neamtz, daca ceream pui Sichuan ma intrebai daca sunt chinez, sau daca ceream pizza trebuia sa fi fost italian?!?
            - Aaaa, nu
            - Si atunci de ce ma intrebi daca-s ungur pentru ca am comandat gulas?
            - Pentru ca aici e magazin de electronice.
            Last edited by Costi-bc; 7 April 2015, 18:11. Reason: Automerged Doublepost
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • bine mooooo
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • Tariceanu, Stolojan si Basescu naufragiaza pe o insula pustie. O iau toti trei prin desisuri, cautand ceva de mancare. Dupa vreo patru ceasuri de cautare sterila, Tariceanu da peste Basescu, care-si frigea tacticos un gratar.
                - Nea Traiane, sa stii ca, de fapt, eu totdeauna te-am admirat. Esti un tip tare! Cel mai tare! Cat despre Stolojan asta, vreau sa-ti spun ca nu mi-a placut niciodata!
                La care Basescu:
                - Nu-i nimic, nu-ti place, nu mananci!

                Comment


                • Un lautar tigan isi strange sculele sa plece de la restaurant. Vine patronul si il intreaba ce face.
                  Tiganul:
                  - M-am saturat de tara asta de rasisti si xenofobi!
                  Patronul:
                  - Ce-ai patit? Daca e vreunul care a zis ceva rau de tine, il dau afara!
                  - Nu e vorba de nimeni de la serviciu, dar am facut un sondaj de opinie si asa am constatat.
                  - Pai ce ai intrebat?
                  - Sunteti de acord cu exterminarea ungurilor, a tiganilor si a farmacistilor?
                  - Pai de ce a farmacistilor?
                  - Ei, vezi, asa mi-au raspuns toti!

                  ps : sa nu i discriminez pe unguri ...
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • desi eu sunt de acord si cu farmacistii.

                    Comment


                    • Cica merge una la farmacie.
                      Dl farmacist dati-mi si mie va rog o doza letala de otrava. Pai de ce doamna? M-a inselat barbatul...
                      Vai doamna, da nu puteti face una ca asta...nu va dau...

                      Femeia ii intinde o poza, farmacistul o vede pe nevasta-sa cu sotul clientei in poza, si ii raspunde direct.
                      Vai doamna, mii de scuze, nu am stiut ca aveti reteta.
                      Last edited by mumus; 8 April 2015, 06:49.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Un politist trecut in rezerva, care se cam plictisea, a hotarat sa se ocupe cu pescuitul. Si-a cumparat manuale, undite, si-a facut rost de momeala si s-a dus la balta. Dupa 4 ore de asteptare, el reuseste sa prinda un peste mic. Furios, politistul il scoate din carlig, il apuca de coada si incepe sa-i traga palme:
                        - Spune unde sunt ceilalti! Spune unde sunt ceilalti..

                        ------------------

                        El (la telefon ):
                        -Iubito, eram pe DN 1 in drum spre Carmen, cand am avut explozie la cauciucul stanga fata. Masina a derapat si s-a rostogolit. Noroc ca m-am oprit intr-un copac, altfel nu mai eram in viata. Am reusit sa ies din masina cu doua secunde inainte sa cada in prapastie. Acum sunt la spital. Am fractura la mana stanga, piciorul drept amputat, trei coaste rupte, traumatisme cerebrale deschise si contuzii severe.
                        Ea:
                        -Cine naiba e Carmen?


                        ------------------

                        La Mall,o dama bine se suie pe cintarul cu fise,vira o moneda si citeste:58 kg.
                        Lasa poseta linga cintar:56.
                        Isi scoate ghetutele si le pune linga poseta:55.
                        Dezbraca hainuta si-o aseaza peste ghete:52.
                        CLING...si cintarul se-nchide.
                        "Domnisoara,poftim fise!"...se aude un cor de barbati din spatele ei.
                        Last edited by mr.K; 8 April 2015, 09:04.

                        Comment


                        • Intrebare la Radio Erevan.
                          -Ce face mireasa din Rusia, in prima noapte, sa nu murdareasca cearsaful ?
                          Raspuns:
                          -Se spala pe picioare.

                          Comment


                          • Ce e un rus pe firele de înaltă tensiune?
                            R: Un luptător în rezistenţă...

                            .........................................

                            Ce se numeşte "schimb de opinii" în fosta Uniune Sovietica?
                            R: Atunci când vii la şedinţa de partid cu propria-ţi opinie şi pleci de la şedinţă cu cea a partidului...

                            Un francez, un rus şi un neamţ se lăudau cu realizările ţărilor lor. Francezul:
                            - Noi avem automobile foarte moderne, dar folosim Renault -ul pentru deplasare în interiorul Franţei şi Peugeot -ul când mergem în afara Franţei.
                            Neamţul:
                            - Şi noi la fel, folosim Volkswagen-ul în interiorul Germaniei şi Mercedesul când mergem în afară.
                            Rusul:
                            - Şi noi la fel, Lada în Rusia şi tancurile peste hotare...

                            ...................................

                            Doi ţărani de la un colhoz din URSS stăteau la un pahar de votcă. Primul:
                            - Am citit în ziarul Pravda că peste zece ani aşa o să progreseze statul comunist încât fiecare om o să aibă elicopterul său personal.
                            Al doilea:
                            - Vai, ce bine o să fie! Atunci când o să aud că la Baku se dau şireturi de bocanci, zdup în elicopter şi la Baku după şireturi! Când o să aud că se dau fitile de lampă cu petrol la Odessa, zdup în elicopter şi la Odessa!
                            Last edited by Costi-bc; 10 April 2015, 17:41. Reason: Automerged Doublepost
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Pana la urma, s-a dovedit ca bebelusul pe care il cresteam de doua saptamani nu era al meu. Cica a fost nu stiu ce incurcatura la spital. Sincer sa fiu m-am gandit si eu la treaba asta... Mai ales ca eu ma dusesem acolo ca sa-mi scoata gipsul.

                              Comment


                              • gipsul de pe ce ?

                                ..........................

                                Care e cel mai periculos vin?
                                - ?...
                                - Vin rusii!
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google