Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un client intreaba la o librarie:
    - Mai aveti cartea "Secretul imbogatirii rapide?"
    - Sigur ca da - raspunde vanzatoarea - dar se vinde doar la pachet cu "Codul Penal"!



    Mă duc cu maşina la service, o bag în parcare, nici nu intru în atelier că-mi zice un mecanic:
    - E ruptă cureaua, să ştiţi.
    - Bă, eşti tare! Da' cum ţi-ai dat seama? - l-am întrebat eu ironic.
    - Păi, v-au căzut pantalonii - mi-a răspuns...

    Comment


    • Dupa o viata de cuplu traita exemplar, baba si mosul se sting si ajung pe lumea cealalta unde sunt intampinati si dusi in rai la locul unde urmeaza sa-si traiasca vesnicia.
      Ajung la malul marii intr-un loc exotic si li se ofera un resort superb cu tot ce-si poate dorii cineva. Personalul de acolo, cativa tineri si tinere in costume de baie si cu flori in par ii preiau imediat si se ingrijesc sa aiba tot comfortul.
      Cei doi se aseaza in sezlonguri si sorb din cocteilul de fructe... dupa o vreme mosul spune:
      Vezi draga, puteam sa fim demult aici da tu nuuu ca sa mancam sanatoos, sa nuu fumam, sa nuu bem alcool... .
      Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

      Comment


      • Dupa nunta, un cowboy si nevasta lui merg calare catre casa. Calul se impiedica odata, la care cowboyul replica:
        - Unu!
        Calul se impiedica din nou, la care cowboyul:
        - Doi!
        A treia oara cand calul se impiedica cei doi se dau jos si tipul impusca calul.
        La care nevasta replica:
        - Vai, daca stiam ca esti asa crud...
        La care tipul raspunse sec:
        - Unu!...


        Era odata un tip atat de lenes, ca atunci cand a murit prietenii sai i-au pus urmatoarea inscriptie pe mormant:
        “Aici continua sa se odihneasca…”

        Comment


        • Un politist ajunge la locul unui accident unde o masina a iesit de pe autostrada, a omorat mai multe animale si a daramat un hambar. Il ia deoparte pe Georgica, care abia se mai tinea pe picioare si se sprijinea de nevasta-sa si il intreaba:
          - Fii sincer, cat ai baut?
          - Am baut zece beri si patru sticle de vin. Sunt beat, ce mai… zice Georgica.
          - Stiu ca esti beat! zice politistul nervos, dar asta nu e un motiv ca sa o lasi pe nevasta-ta sa conduca!
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • De actualitate : Nu postez anunuri de vânzare cumprare pe facebook dar de data asta e o urgen . Un amic i-a cumprat bilete la finala Champions League fr s tie c o o s pice în aceeai zi cu propria nunt . Deci, e cineva interesat de un costum de mire mrimea 46? V rog share, poate e cineva interesat .

            Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
            sigpic
            Always remember, you're unique, just like everyone else.

            Comment


            • Şeful a postat astăzi pe Facebook: "Sunt bolnav." Deja 27 de colegi i-au dat Like...

              Comment


              • Cel mai important intr-o relatie la distanta este ca toti 4 sa fie fericiti
                Logan GPL 1.4

                Comment


                • O gluma auzita la tv spusa de C.T.P.
                  "Stiti ce este mai rau decat un partid penal ?
                  ...Un partid penibil !"
                  Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                  Comment


                  • Una tot auzită, dar la Românii au talent, spusa de o moldoveancă care ştie cum stă treaba.

                    "Ştiţi cum se lasă moldovenii de alcool ?
                    Cu tărie."

                    Comment


                    • Un tip, aflat într-un taxi, bătu pe umăr șoferul, ca să-l întrebe ceva…
                      Șoferul țipă ca din gura de șarpe, pierdu controlul mașinii, evită cu greu un autobuz care venea din direcția opusă, intră pe trotuar și, în sfârșit, reuși să oprească la câțiva centimetri de vitrina unui Mall.
                      Pentru câteva secunde fu liniște totală, apoi șoferul urlă:
                      – Să nu mai faceți așa ceva, niciodată! M-ați speriat de moarte!
                      Pasagerul rămase mască și se scuză:
                      – Nu puteam ști c-o să vă speriați așa de tare, din cauza unei atingeri pe umăr!
                      – E și greșeala mea, spuse șoferul ceva mai liniștit… Astăzi a fost prima mea zi ca șofer de taxi. În ultimii 25 de ani, am fost șoferul unei mașini de pompe funebre!


                      Un bărbat la volanul unei maşini; noapte, el foarte obosit după multe ore de condus… La un moment dat, trage pe dreapta pentru foarte necesarul pui de somn. Nici n-apucă s-aţipească, că-l trezeşte unul:
                      – Nu vă supăraţi, aveţi un ceas? Omul nervos răspunde:
                      – E 4 jumate! Se bagă iar la somn.
                      După ceva timp, altul îi bate-n geam:
                      – Nu vă supăraţi, aveţi un ceas? Ăsta, şi mai nervos:
                      – E 5 fără 10! După care scrie pe o foaie mare: “NU ŞTIU CÂT E CEASUL!” şi o lipeşte pe maşină.
                      Un al treilea se opreşte şi îi bate-n geam.
                      – Tu ce mai vrei mă? întreabă şoferul enervat la culme.
                      – E 5 şi 10!

                      Comment


                      • El si ea dupa o iesire la iarba verde, pe drumul de intoarcere spre casa:
                        El - E adevarat ca nu-i spui mamei tale chiar tot?
                        Ea - E, n-am treaba cu mama, barbata-miu e cu intrebarile.

                        Comment


                        • La semafor, o maşină străină şi frumoasă este lovită de o altă maşină veche şi vai de ea. Din maşina frumoasă iese un tip de vre-o 2 metri și 150 kg, îl scoate pe cel ce stătea pe scaunul din față şi începe să-i dea pumni cu nemiluita, iar săracul om nu spunea decât: la..la..la..la
                          - Ce tot lălăieşti mă tâmpitule??
                          - La…la..la această maşină, volanul e pe dreapta.

                          Comment


                          • Angajatul catre patron:
                            - Domnule director, salariul meu nu este pe masura capacitatilor mele.
                            - Stiu, dar chiar nu te putem lasa sa mori de foame!

                            Comment


                            • Intr-o buna zi, la poarta raiului, un tip foarte ofticat ……
                              Sfintu Petru il ia de-o parte:
                              – Ce-i fiule, care e problema ?
                              – Pai, nu se poate domle, uita-te la mine, am 35 de ani, sanatos, puternic, nu fumez, nu beau, nu sunt casatorit… seara ma culc linistit si dimineata ma trezesc mort, in ceruri ? Trebuie sa fie o greseala !
                              – Mmmm, nu s-a mai intimplat pina acum, da, in fine, sa vedem … cum zici ca te cheama fiule ?
                              – Manivela, Grigore Manivela…
                              – Si ce meserie zici ca ai avut pe cea lume ?
                              – Mecanic auto Dacia.
                              – Aha, gata, uite, am gasit fisa ta… pai s-a lamurit fiule, uite, aici scrie ca ai murit de batrinete !
                              – De batrinete ?!?? cum de batrinete ?
                              – Pai da, ca am insumat orele de manopera din facturile tale, si a iesit ca ai peste 160 de ani!

                              Comment


                              • Tanara sotie catre sot:
                                - Eu stiu sa gatesc bine doar prajutura si pestele.
                                - Nu-ti face griji, cu timpul vei invata. Insa acum spune-mi ce este in farfurie: prajitura sau peste?

                                .................................................. .................................................. ...........................................

                                EA: Suntem impreuna de aproape douazeci de ani. Avem si doi copii. Nu crezi ca ar trebui sa ne casatorim?
                                EL: Poate ca da, dar cine ne mai ia la varsta noastra ?
                                Last edited by vitriol; 24 June 2016, 14:49.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google