Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un politist s-a dus intr-o zi la sectie cu un pinguin.Aici seful sau l-a intrebat:
    -Ce faci cu pinguinul aici?Du-l imediat la Gradina Zoologica!!!
    Dupa un timp, seful politistului a plecat de la sectie, iar pe drum s-a intalnit cu politistul care era cu pinguinul de mana.
    -Ti-am spus sa-l duci la Gradina Zoologica!
    -L-am dus, iar acum mergem la teatru.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • -Ce fredoneaza un arab intr-un autobuz plin cu evrei?
      "TOATA LUMEA, TOATA LUMEA, SARE ACUM CU MINE!!!!"



      ...

      -Ce spune un snur cand se vede in oglinda?
      -Ce siret sunt...

      Comment


      • Francezii au facut niste sapaturi arheologice si au gasit la vreo 50 m adancime resturi de fire de cupru. Dupa ce au fost cercetate cu atentie de oameni de stiinta, s-a tras concluzia ca stramosii francezilor, galii, pusesera la punct o retea de telefonie subterana. La aceasta neasteptata veste, nemtii, ca sa nu ramana mai prejos, au inceput si ei sa sape si pe la 70 m adancime au gasit niste resturi de sticla de unde, dupa alte cercetari, au ajuns la concluzia ca stramosii lor, gotii, pusesera la punct o retea subterana de fibre optice. Cercetatorii romani au inceput si ei sa sape si cum pana la 100 m nu au gasit nimic, au ajuns la o concluzie uimitoare, ca dacii comunicau wireles))))))))))
        ...de doi lei :p

        Comment


        • Un tip era exasperat ca avea casa napadita de gandaci. Nu mai stia ce sa mai faca. Afland de necazul omului un amic il invata:
          - Ia o trompeta si suna "adunarea", cheama-l la tine pe Capitanul Gandacilor si ordona-i: La bucataria vecinului, la atac! Si gandacii se vor duce cu totii la vecin si scapi de ei.
          Zis si facut. Omul executa lucrarea, da adunarea. Capitanul Gandacilor vine, asta ii da ordinul, ala zice:
          - Am inteles sa traiti!
          Si toti gandacii pleaca la vecin. Omul rasufla usurat si mai-mai sa se imbete de bucurie. Dupa doua zile se trezeste la el cu Capitanul Gandacilor:
          - Sa traiti raportez. Am atacat, am cucerit si ne-am intors cu 20.000 de prizonieri! )
          sigpic

          Comment


          • Un cuplu mergea cu masina pe un drum de tara fara sa-si spuna un cuvant. O discutie anterioara se transformase in cearta si nici unul dintre ei nu voia sa se dea batut. Trecand prin dreptul unui grajd cu magari, capre si porci, sotul intreba sarcastic: - Neamuri de-ale tale? - Da, raspunse femeia, socri si cumnati !
            sigpic

            Comment


            • Offtopic: Asta a fost tare
              sigpic

              Comment


              • De ce merg 2 politai si un caine pe strada...???!!!
                Ca sa aiba 8 clase si o limba straina
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • - Bula, cum se numeste acel legamant care apropie o femeie de un barbat?

                  - Un colier...
                  Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                  Comment


                  • Doi ardeleni, la oras, sint cazati intr-un hotel la etajul 20, iar liftul nu merge.

                    Se apuca ei sa urce pe scari. Pe la etajul 5, Ion catre Gheorghe:
                    - Gheo, am sa iti zic ceva...
                    - Lasa-ma in amaraciunea mea, imi zici cind ajungem...
                    Dupa inca vreo 7 etaje, Ion:
                    - Gheo, trebe’ sa-ti zic ceva...
                    - Lasa-ma Ioane, imi zici cind ajungem, acu’ lasa-ma in pace!
                    In fata usii, Gheorghe catre Ion, gifiind ca o locomotiva:
                    - Ia zi acuma ce voiai sa-mi zici.
                    - Am uitat cheia la receptie! Se apuca ei sa coboare. Dupa vreo 5 etaje, Ion vrea sa zica ceva.
                    - Lasa-ma in pace. Imi zici jos! Alte 7 etaje, Ion vrea sa spuna ceva, Gheorghe enervat il opreste. Ajung sleiti la receptie, Ion:
                    - Mai Gheo, tu chiar nu stii de gluma?
                    Zambeste, maine poate fi mai rau!

                    Comment


                    • A mai fost ma...

                      2 colege de serviciu, una imbracaat mereu in ton cu vremea, cealalta tot timpul indezacord.
                      Cea pacalita mereu de vreme: cum faci de sti tot timpul cum o sa fie vremea?
                      Pai daca scula sotului e pe stanga, e vreme frumoasa; daca e pe dreapta o sa fie urat afara.
                      Si daca e dreapta in sus?!!
                      Aia mai e vreme sa iesi afara din casa!!!
                      Last edited by Ionut; 22 May 2008, 10:24.

                      Comment


                      • - Bula de ce nu inveti limba engleza? 75% din populatia globului stie engleza.
                        - Si nu-i de ajuns?
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • Cica era unu care mergea prin desert de cateva zile, echipat cu ochelari, si labe de scafandru. Si cum mergea el asa, sfarsit de sete si de foame, de-abia se mai taira, se intalneste cu un beduin pe o camila. Il intreaba:
                          -Nu va suparati, cat mai e pana la ocean?
                          -Pai, sa mai tot fie vreo 200 de kilometri...
                          La care omul rabufneste cu naduf:
                          -Sa va ia dracu cu plaja voastra cu tot!

                          ...

                          Un tip agata o femeie extrem de grasa si o duce acasa; ajung ei in pat si tipul se suie pe ea...
                          -Dupa cateva momente o intreaba:
                          -Auzi draga, ai ceva impotriva sa sting lampa asta din tavan?
                          -Nu, de ce, esti pudica?
                          -A, nu, dar ma cam arde la buci!...

                          Comment


                          • 7 miracole la barbati:

                            1. Toti barbatii sunt al dracului de ocupati.
                            2. Desi sunt ocupati, au vreme de femei.
                            3. Desi au vreme de femei, nu prea ii intereseaza de ele.
                            4. Desi nu prea ii intereseaza femeile, tot timpul au una langa ei.
                            5. Desi tot timpul au una langa ei, se mai dau si la alta sau altele.
                            6. Desi se mai dau la alta sau altele, se enerveaza daca femeia cu care sint ii paraseste.
                            7. Desi femeia cu care sint ii paraseste, tot nu invata din greselile pe carele fac (si tot se mai dau la altele).

                            7 miracole la femei:

                            1. Pentru o femeie, este tot timpul imp or tanta securitatea "materiala".
                            2. Desi este imp or tant a supravietui din punct de vedere material, ele tot timpul isi cumpara haine scumpe.
                            3. Desi ele tot timpul isi cumpara haine scumpe, niciodata nu au cu ce sa se imbrace.
                            4. Desi ele spun ca nu au niciodata cu ce sa se imbrace, tot timpul se imbraca frumos.
                            5. Desi tot timpul se imbraca frumos, haina pe care o pun pe ele este doar "carpa veche".
                            6. Desi ele zic ca este doar o "carpa veche", se asteapta de la tine sa le faci complimente.
                            7. Desi tu incerci sa le faci complimente, ele nu te cred niciodata..
                            Sunt femei care, in loc sa-i faca sa sufere pe mai multi barbati, asa cum e firesc, se concentreaza asupra unuia pana il extermina. Acestea se numesc "fidele".
                            sigpic

                            Comment


                            • Un roman pleaca in SUA pentru a se angaja. El gaseste de lucru la o gradina zoologica. Trebuia sa poarte in fiecare zi un costum de maimuta.
                              Intr-o zi, cade din greseala in cusca unui leu. Inspaimintat, incepe sa tipe:
                              - Ajutooooooor!
                              La care leul ii spune:
                              - Taci dracului ca ne pierdem slujba!
                              ************************************************** **
                              O Blondina intra disperata intr-o statie de benzina...
                              - Va rog sa ma ajutati... Mi-am inchis cheile masinii in masina... Ce ma fac acum???
                              Benzinarul se abtine cu greu sa nu rada...
                              - Macar ati lasat gemul deschis macar de doua degete? O intreaba pe blondina.
                              - Da, da, desigur...
                              - Bine, spune benzinarul, atunci incercati sa trageti in sus butonul de la blocajul usii, cu acest latz de sarma...
                              - Sunteti o comoara, zice blonda iesind cu latzul de sarma.
                              Dupa 10 minute intra in benzinarie un client care nu se putea opri din ras
                              - Ce s-a intamplat?, intreaba benzinarul
                              - Ce va spun acum nu veti crede niciodata! Afara langa o masina sta o blonda care incearca sa deblocheze usa cu un latz de sarma
                              - Bine si ce-i de ras in asta? Intreaba benzinarul, asta i se poate intampla oricui!...
                              - Desigur zice omul, dar in masina mai era o blonda care zicea: mai la stanga, mai la dreapta, mai sus! ) )
                              sigpic

                              Comment


                              • La piata Ion vinde un cocos. Un cumparator il intreaba:
                                - Da gainile le calca?
                                - Calca gaini, rate, hulubi, curcani, chiar si porci!
                                - Atunci de ce il vindeti?
                                - De la o vreme se uita chioris la mine...

                                Un om mai maruntel sta trist intr-o crasma... Inaintea sa bea o bere... Intra un barbat zdravan... Il bate pe micutul pe umar... Si-i bea berea...
                                Micutul incepe sa plinga...
                                Solidul: hei, ce te smiorcai asa ..Pentru o bere?
                                Micutul: uite... Azi dimineatza m-a parasit nevasta, mi-a golit contul la banca...Casa goala!
                                Pe urma m-au si concediat! Nu am mai vrut sa traiesc... M-am asezat pe sina de cale ferata si trenul trece pe linga mine!
                                Am vrut sa ma spanzur si s-a rupt fringhia! Am vrut sa ma inpusc dar s-a blocat revolverul!
                                Si acum, imi cumpar o bere din ultimii bani, torn otrava in ea...Si vii tu si mi-o bei!!!

                                O familie de tineri merge in vizita la niste prieteni mai in varsta. Se pun la masa sa manance. Batranul ii zice sotiei:
                                - Luceafarul meu, adu felul intai.
                                Dupa ce termina, batranul zice:
                                - Frumoasa mea, adu felul doi.
                                Dupa ce termina, batranul ii zice sotiei:
                                - Iubirea mea, adu desertul.
                                Dupa masa, femeile merg la bucatarie, iar barbatii raman singuri. Tanarul il intreaba pe batran:
                                - Cum de reusesti dupa atatia ani sa-i spui cuvinte asa frumoase?
                                - Sa-mi bag picioarele daca mai stiu cum o cheama! Pt shtreulea

                                Ajunge Vasile in Rai dupa moarte. Acolo, da peste o multime de femei, fiecare spunandu-i acelasi lucru:
                                - Fiule, nu ma mai recunosti? Sunt soacra ta!!
                                Vasile se duce la Sf. Petru si zice:
                                - Uite ce patesc, toate femeile astea imi spun ca sunt soacrele mele! Si eu nu stiu pe care sa o cred!
                                Sf. Petru iese afara la multime si spune:
                                - Eu zic sa facem asa: il taiem pe Vasile in cate bucati sunteti voi, va dau cate o bucata, si veti fi toate multumite.
                                Multimea tace, numai o voce se aude dintr-un colt:
                                - Da!!! Asa sa facem, sa-l taiem!!!!
                                La care Sf. Petru se intoarce spre ea:
                                - Te-am gasit! Tu esti adevarata soacra!!!! Tot pt shtreulea cal iubi

                                Un vames iese la pensie. Colegii se gandesc ce cadou sa ii faca. Prima sugestie: "Un Mertzan ultimul tip, full options…" Neah, e prea putin… Altul zice: "O vila, doua etaje, cu piscina, gradina mare, fantana arteziana…" Neah, e prea putin, e totusi o ocazie deosebita. Altul se trezeste si zice: "Toata spaga din vama din ziua urmatoare?" Esti nebun?!? Da-l dracu' ca e prea mult!


                                Un cuplu era in vacanta in Pakistan .
                                La un moment dat, fiind la cumparaturi, au intrat
                                intr-un mic magazin de sandale.
                                Din interior au auzit pe cineva cu accen t pakistanez
                                zicand: Strainilor! Va rog, intrati! Poftiti in umila mea pravalie! Cei doi au ascultat indemnul.
                                Pakistanezul le spuse:
                                Am niste sandale speciale de care voi doi sunt sigur
                                ca ati fi interesati. Cu ele se poate face sex salbatic, cum face o mare camila a desertului. Sotia
                                >
                                era fascinata de relatarea pakistanezului, dar sotul ei simtea ca nu are nevoie neaparata de ele,
                                considerandu-se un maestru al sexului, asa incat il
                                intreaba pe vanzator:
                                Cum ar putea niste sandale sa imi mareasca potenta ? Pakistanezul a replicat :
                                de ce nu le incerci si vezi de unul singur ?
                                Ei bine sotul, dupa ce s-a consultat un pic cu sotia
                                lui, s-a hotarat in cele din urma sa le incerce.
                                Imediat ce si le-a pus in picioare, privirea lui a
                                devenit salbatica. Era ceva ce sotia lui nu mai vazuse
                                de multi ani - putere sexuala pura. Cat ai clipi din
                                ochi, sotul l-a impins pe pakistanez, l-a aruncat pe
                                masa si a inceput sa traga cu nerabdare de pantalonii tipului.
                                In tot acest timp pakistanezul zbiera, cat il tinea gura :>
                                LE-AI PUS INVERS !! LE-AI PUS INVERS !!

                                Barbatii sunt pur si simplu niste oameni mai fericiti-

                                Numele tau de familie ramâne neschimbat.
                                Garajul este al tau pe de-a-ntregul.
                                Planurile de nunta se rezolva de la sine.
                                Ciocolata este doar o alta gustare.
                                Poti sa devii presedinte.
                                Niciodata nu poti sa fii gravid.
                                Poti purta un tricou alb într-un parc acvatic.
                                Poti SA NU porti nici un tricou într-un parc acvatic.
                                Mecanicii de automobile îti spun adevarul.
                                Lumea întreaga este toaleta ta. Niciodata nu trebuie sa conduci pâna la
                                o alta statie de benzina ca sa cauti o toaleta deoarece aceasta în care
                                esti este prea scârboasa.
                                Nu trebuie sa te opresti sa te gândesti înspre ce parte trebuie sa
                                învârti o piulita sau un surub.
                                Acelasi loc de munca, salar mai mare.
                                Ridurile adauga caracter.
                                Rochia de mireasa - $5000. Închirierea unui frac - $100.
                                Oamenii nu se holbeaza niciodata la pieptul tau atunci când vorbesti cu
                                ei.
                                De la tine se asteapta practic sa mai scapi ocazional "câte un sunet"
                                bine armonizat...
                                Pantofii noi nu taie, jeneaza sau mutileaza piciorul.
                                O singura dispozitie sufleteasca mereu.
                                Conversatiile telefonice se termina în exact 30 de secunde.
                                Stii tot felul de lucruri despre tancuri.
                                O vacanta de cinci zile necesita o singura valiza.
                                Poti sa-ti deschizi toate borcanele.
                                Esti coplesit cu laude pentru cel mai mic act de gândire.
                                Daca cineva uita sa te invite, el sau ea mai poate înca fi prietenul
                                tau.
                                Lenjeria intima costa $8.95 trei perechi.(nu-i asa ca ai facut socoteala in
                                gand, sa vezi daca se potriveste?)
                                Trei perechi de pantofi sunt mai mult decât suficiente.
                                Nu ai aproape niciodata probleme cu curelusa de pantof în public.
                                Nu esti capabil sa vezi cute pe hainele tale.
                                Totul de pe fata ta ramâne în culoarea originala.
                                Aceasi freza tine ani de zile, poate chiar decade.
                                Trebuie sa-ti razi doar fata si gâtul.
                                Te poti juca cu jucarii toata viata ta.
                                Burta de obicei îti ascunde soldurile mari.
                                Un portofel si o pereche de pantofi de o singura culoare pentru toate
                                sezoanele.
                                Poti purta pantaloni scurti, indiferent de cum îti arata picioarele.
                                Poti sa-ti "faci" unghiile cu un briceag.
                                Ai libera alegere privitor la a-ti lasa mustata...
                                Poti sa faci cumparaturile de Craciun pentru 25 de rude în ziua de 24
                                decembrie în 25 de minute.

                                Nu-i de mirare ca barbatii sunt mai fericiti.
                                Trimite acest mesaj femeilor care pot sa-i faca fata si barbatilor care
                                se vor distra citindu-l.
                                Last edited by Seba; 23 May 2008, 14:12.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google