Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trei betivi mergeau pe o cale fereta.
    Ultimu betiv spune: mai este mult pana terminam scarile astea.
    Al doilea betiv zice:
    Avem si balustrada.
    Primu betiv zice: uite ba vine si liftu


    Comment



    • - Iertati-ma ca banii sunt asa de umezi, spune o doamna intr-un magazin de blanuri, dar sotul meu a plans mult pana mi i-a dat...
      -----------------------------------------------------

      - Chelner, mi-ai adus o farfurie crapata!
      - Vai, domnule, se poate! Este un carnacior, nu o crapatura!
      -----------------------------------------------------

      - Dupa scandalul de aseara, sotia a venit in genunchi la mine.
      - Si ce spunea?
      - "Iesi de sub pat, lasule"

      Comment


      • D-ale Inginerilor

        Doi studenti de inginerie mergeau prin campus cand unul dintre ei spune:
        - De unde ai bicicleta asta superba?
        Al doilea raspunde:
        - Sa vezi, ieri mergeam pe aici gandindu-ma la referatele mele, cand a aparut in fata mea o

        femeie foarte frumoasa pe aceasta bicicleta. Si-a scos toate hainele si mi-a spus: "Ia de la mine

        orice poftesti".
        Celalalt da din cap intelegator si zice:
        - Ai facut o alegere buna. Hainele ei probabil nu ti se potriveau!

        Comment



        • - E prima oara cand in tema nu ai nici o gresala. Cum s-a intamplat, Gigele?
          - Tata e in delegatie, domnule profesor!
          -----------------------------------------------------------------------

          Intr-o sectie de politie, telefonul suna strident, apoi se aude o voce gatuita:
          - Alo? Veniti repede, in casa a intrat un hot, viata unui om e in pericol!
          - Venim imediat, dar cine-i la telefon?
          - Hotul!!!
          -----------------------------------------------------------------------

          - Alo? Societatea pentru Protectia Animalelor?
          - Da, va rog!
          - Trimiteti pe cineva! In curte, postasul, urcat in pom, spune cuvinte jignitoare la adresa dulaului nostru!
          ------------------------------------------------------------------------

          - Domnule profesor, fiul meu are vreo inclinatie speciala?
          - Cred ca pentru aviatie; e mereu cu capul in nori!
          ------------------------------------------------------------------------

          Chiriasul:- Doamna, apa de barbierit pe care mi-ati adus-o de dimineata era murdara.
          Proprietareasa:-Apa de barbierit? De dimineata eu v-am adus ceaiul, domnule.

          Comment


          • Noaptea, la o sectie de politie, suna telefonul:
            -Aici baru`Casablanca, venitzi repede ca se bat homosexualii cu lesbienele!
            Ofitzeru`de serviciu:
            -Sper sa castige ai nostri...
            ================================================== ======
            O grupa de politisti la un test de verificare a cunostintelor ...
            Un capitan intreaba: Ce face apa la 100 grade?
            Un politist : Raspund eu, raspund eu. ...
            Capitanul : Bine mai, zi tu.
            Politistul: La 90 grade, apa face unghi obtuz.
            Dupa ce-si pune mainile-n cap, capitanul pune alta intrebare :
            - Care viteza e mai mare si de ce? A sunetului sau a luminii?
            Un alt politai: Raspund eu ..
            Capitanu: Da, te-ascult.
            Politistul: Viteza sunetului e mai mare, pt ca, atunci cand deschid televizorul
            intai se aude si dupa aia se vede.
            Un altul il contrazice: Ba nu, viteza luminii e mai mare, pt ca avem ochii mai in fata decat urechile
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • Arta meseriei

              Doi electicieni lucrau la un stalp de iluminat dintr-o gradina publica! Unul dintre ei statea pe o scara rezemata de un stalp, iar celalalt tinea scara si ii dadea scule la mana! Pe aleea din fata lor trecea lume multa, iar la un moment dat trece o batrana !
              -Mamaie, zice cel din varful scarii, da-mi te rog firul ala de jos!
              - Care maica, asta negru ??
              - Nu mamaie, zise cel de la baza scarii, da-mi-l pe ala verde!
              Dupa ce batrana se indeparta, zise cel de jos :
              -Vezi ba desteptule, ti-am spus eu ca verdele e nulul??

              Comment



              • - Inteleg ca-ti place tuica, dar n-o mai bea pe stomacul gol!
                - Pai, n-am baut tuica pe stomacul gol.
                - A, ai mancat ceva inainte de a bea tuica?
                - Nu, inainte de a bea tuica, am baut vin!
                ----------------------------------------------------------------------------

                - De ce ti-ai vopsit masina albastra pe o parte si rosie pe cealalta?
                - Imi place sa aud cum se contrazic martorii.
                .................................................. .................................................. ......

                - Doctore, ajuta-ma. Uit de la mana pan la gura.
                - Si de cand se intampla asta?
                - De cand se intampla ce?
                .................................................. .................................................. ......

                - Barbatul tau nu are nici o profesie, nu e chipes, nu e destept. De ce l-ai luat?
                -Tata, canta atat de frumos!
                - Ei, bravo! Nu puteai sa-ti iei un canar?
                .................................................. .................................................. ...

                - Domnule doctor, cum sa fac sa apuc o suta de ani?
                - Renunta la fumat, la bautura si la femei.
                - Si am sa traiesc o suta de ani?
                - Nu, dar asa are sa ti se para!

                Comment


                • Soferul si copilotul

                  Sotia se pregateste sa prajeasca un ou , cind tocmai se intoarce sotul acasa si incepe sa tipe: -"ATENTIE!!! ATENTIE!!! MAI MULT ULEI !!! AVEM NEVOIE DE MAI MULT ULEI !!! O SA SE ARDA!!! ATENTIE!!! INTOARCE-L, INTOARCE-L, INTOARCE-L!!! HAI!!! ATENTIE!!! AI INNEBUNIT? ULEIUL O SA SE TERMINE!!! O, DOAMNE DUMNEZEULE, SAREA!!! NU UITA SAREA!!!" Sotia, deja enervata la culme de tipetele sotului, il intreaba: -"De ce tipi asa? Crezi ca nu sint in stare sa prajesc un ou???" Barbatul raspunde foarte calm: -"Asta ca sa-ti faci o idee de cum ma simt eu cind conduc masina si tu stai linga mine...."
                  Last edited by Nikolas_bnm; 15 July 2008, 17:42.

                  Comment


                  • Badea Gheorghe a inceput sa repare acoperisul casei.
                    Partea buna e ca a ajuns in varful casei.

                    Partea proasta e ca a inceput sa alunece.

                    Partea buna e ca s-a prins de burlanul casei.

                    Partea proasta e ca burlanul s-a rupt.

                    Partea buna e ca sub el era o capita de fan.

                    Comment


                    • Off: @nasu: asta e luata dintr-o melodie cu puiu codreanu si varu' sandel

                      Un inspector de la Fisc vine la sinagoga in control, se uita pe registre si concluzioneaza catre rabin: - Domnule, veniturile dvs sunt mici si impozitul la fel. Cum reusiti dvs sa traiti cu niste incasari asa de mici? - Noi aici reciclam TOTUL si ne multumim cu putin. - Chiar totul? - Tot. - Si picaturile de la lumanari? - Da, le strangem si le trimitem la o fabrica de lumanari si din cand in cand ne trimit o lumanare. - Bineeee. Si firmiturile de pe masa le reciclati? Intreaba agentul in zeflemea. - Da. Le strangem si le trimitem. Din cand in cand primim o punga de pesmet. - Buuuun. Da cu pieile de preput de la circumcizie ce faceti? Si pe ele
                      le reciclati? - Da. Le strangem, le trimitem la Fisc si din cand in cand ne trimit cate o p...A ca tine sa ne controleze !





                      Cine poate in timp de 7 minute sa calce o camasa, sa manance o paine si sa f..A o femeie? Neamtul: se apuca cu grija si calca camasa, dupa care vede ca nu mai are timp, musca o data din paine si se scurge timpul. Rusul: se apuca de femeie, o f..E, apoi mai are timp sa manance o jumatate de paine si se scurge timpul. Romanul: o pune pe femeie sa calce camasa si in timp femeia calca, o f..E, mancand in acest timp painea. Castigator: romanul. Declaratii: Neamtul: Noi asa suntem, muncim si incercam sa facem treaba cat mai bine, apoi daca mai e timp, mancam si daca mai e timp ne distram. Rusul: Noi asa suntem, mai intai ne distram, apoi daca e timp mancam, apoi daca mai e timp muncim. Romanul: Noi asa suntem, daca nu-l f..Em pe cel ce munceste, nu putem manca o paine.







                      La o demonstratie internationala de vinuri:

                      Francezul:
                      -Noi sadim via dupa o tehnologie anumita, punem butasii sub unghiul de 50 de grade, udam, punem ingrasaminte speciale, cind curatim lasam 3 ochiuri. Si cind bei un pahar de vin si maninci un strug de poama creste “Mindria barbateasca ” precum coada la hirlet
                      Lumea intreaba: De lung sau de lat?
                      Fr.e lung.

                      Italianul:
                      - Dar noi dupa o alta tehnologie, sadim butasii sub unghiul de 75 grade, o udam in anumite perioade, dam anumite ingrasaminte, soarele sa bata din partea dreapta, cand curatim lasam 4-5 ochiuri …
                      Si cind maninci un strug de poama si bei un pahar de vin creste “mindria barbateasca” - ca un butoi.
                      Lumea intreaba:- De lung sau de lat?
                      IT.- De lat.

                      Moldoveanul:
                      - La noi sadim via unde nimerim, cum nimerim, o uda numai ploaia…si cind bei un pahar cu vin si maninci un strug de poama creste” mindria la barbat” ca un harbuz (Pepene verde).
                      Lumea intreaba:-De lung sau de lat?
                      Mold. De dulce, bre!





                      Unei tiganci ii venise sa nasca in intersectzie.....
                      Un politai sa o ajute o incuraja:
                      - Hai ca poti, impinge!
                      Tiganca avea gemeni. Scoate unu capul afara se uita, intra la loc si ii zice celuilalt:
                      - Coaie hai prin spate ca pe aici sunt gabori
                      Last edited by bogdan1709; 16 July 2008, 11:25.

                      Comment


                      • Doi politisti merg pe strada. Deodata se impiedica de un cap de mort, il ia unul in mana, se uita la el... Si zice:
                        - Mai, asta-i capu' lu' sefu'!
                        - Cum sa fie capu' lu sefu', mai?
                        - Daca-ti spun! E capu' lu' sefu'!
                        - Nu fii prost, mai! Sefu e mai inalt!


                        Comment


                        • - Mamico, ce-ti doresti de ziua ta?
                          - Un baietel foarte cuminte.
                          - Inseamna ca o sa am un fratior?
                          .................................................. .................................................

                          - Doctore, fiul meu ma ingrozeste. Face cozonaci de nisip in forme si se preface ca-i mananca.
                          - E ceva normal la un copil...
                          - O fi, dar e foarte neplacut pentru mine si pentru nevasta-sa...
                          .................................................. ................................................

                          - Gigele, vrei sa spui ca nu te-a ajutat tatal tau la rezolvarea problemei ?Intreaba invatatoarea.
                          - Nu, doamna invatatoare.
                          - Pe cuvantul tau?
                          - Pe cuvantul meu, doamna invatatoare. Nu m-a ajutat, a facut-o singur.
                          .................................................. .................................................

                          - Daca pe tabla sunt sapte muste si omor una, cate mai raman?
                          - Una singura, doamna invatatoare. Cea moarta, fiindca celelalte vor zbura! Raspunse Ionel.
                          .................................................. .................................................

                          - Ce mai e cu noul tau roman?
                          - E foarte citit!
                          - Serios? Felicitari! Cand a aparut?
                          - Inca n-a aparut, dar a fost citit in mai toate editurile...

                          Comment


                          • Un student suna profesorul cu care avea examen a doua zi, la ora 2 noaptea-ce faci?Dormi?
                            -dorm, la ora asta
                            -dormi,tu-ti gatii matii si noi invatam!
                            Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                            Andreea Trifu

                            Comment


                            • Ce grea e viata.

                              Morcovul, banana si penisul se intalnesc... Fiecare se plange de viata grea pe care o duce.
                              Morcovul: - Pe mine ma scot din pamant, ma taie, ma baga in supe...
                              Banana: - Pe mine ma culeg de verde, m-a duc peste mari si tari, ma mananca, imi arunca cojile pe jos...
                              Penisul: - Pe mine ma trezeste cand mi-e somnul mai dulce, apoi ma baga intr-o camaruta si ma da cu capul de toti peretii....Dar nu ma lasa pana nu vomit .

                              Comment



                              • Ionica se intoarce acasa cherchelit si se burzuluieste la nevasta-sa:
                                - Sucita mai esti, femeie! Eu iti spun politicos "buna seara", iar tu ma intampini cu "buna dimineata"!
                                ----------------------------------------------------------------------------

                                - Vecine, cainele dumitale mi-a muscat soacra de cinci ori pana acum.
                                - Vai de mine! Mii de scuze! Animalul asta e incorigibil! Ce sa ma fac cu el?
                                - Vinde-mi-l mie!
                                ----------------------------------------------------------------------------

                                - Doctore, cum sa ma apar de epidemia de febra tifoida?
                                - Fierbeti apa si lasati-o sa se raceasca.
                                - Si apoi?
                                - Beti un sprit.
                                --------------------------------------------------------------------------

                                Un ins cu chef traverseaza, clatinandu-se, strada. Ajuns cu bine pe trotuar, se adreseaza unui politist:
                                - Spuneti-mi, va rog, unde este trotuarul de vis-a-vis?
                                - In spatele dumneavoastra!
                                - De-acolo vin, dar mi s-a spus ca e asta!
                                --------------------------------------------------------------------------

                                - O sa-mi dai voie, vecine, sa trec dimineata prin ograda dumitale ca sa scurtez drumul si sa prind personalul de sapte?
                                - Cu toata dragostea! Si, te asigur, datorita taurului meu, vei putea prinde chiar si acceleratul de sase si treizeci!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google