Unde Este 1 Euro ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    OFF: vin si eu cu o problema
    97*34*sqrt(4)+sin7/cos4+(x^2*x^3)*85.
    calculati distanta de la soare la luna folosind ca unitate de masura gramul

    ON: au dreptate. acel euro al tau nu trebuie adunat la suma totala, ci scazut

    Comment


    • #17
      Originally posted by Seba View Post
      pai cred ca vorbim aceeasi limba, dar nu ne intelegem nu poti sa pui de-aceeasi parte a semnului "=" banii intrati din datorie (aia virtuali) cu aia pe care-i ai deja (reali) dupa regulile care-ti convin. cand faci balanta, tre' sa tii cont de provenienta marfii, ca sa zic asa, altfel teoretic poti ajunge sa fii milionar, dar falit in realitate. cred ca amandoi stim care-i eroarea, dar ne vine greu s-o explicam. eu, macar, am o scuza pt problemele de exprimare: sunt inginer tu?
      Explicatia e foarte buna, regulile nu sunt ale mele sunt ale problemei date. Asta face problema: iti pune in fata o adunare a datoriei (98) cu banii pe care ii ai (1).
      Rezolvarea nu e matematica e logica.
      Mi-am dat seama ca stii rezolvarea din primul post, insa ai continuat cu 1001.
      Exemplul cu 1001 avea aceleasi reguli ale problemei.
      Am inteles si punctul tau de vedere in alta lumina. Mi-a facut placere discutia.
      Last edited by Atinge Dragos; 12 February 2012, 10:15.
      Ceea ce n-a avut loc niciodată, poate avea loc mâine.
      sigpic

      Comment


      • #18
        nu ai cum sa obtii banii totali daca aduni o datorie cu banii cheltuiti

        eu nu inteleg ce reprezinta calculul ala pana la urma suma cheltuita?

        acel euro nu trebuie adunat pentru ca a fost tot din banii imprumutati.aqm am inteles
        Last edited by biancamarius5; 12 February 2012, 13:13. Reason: Automerged Doublepost

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google