Perle De La BAC 2012

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Perle De La BAC 2012

    Vai de capu meu cum au picat astia la BAC anu asta...
    De departe iese in evidenta jud ILFOV 85% nu au promovat....

    Mama lor de camere...unii care stiau ca nu au nici o sansa macar s-au distrat
    Voila perle : ce este intre paranteze sunt comentarii proprii , nu m-am putut abtine

    Subiectul II
    1) Unii se nasc cu talent inascut!
    2) Banel are cantitatea alergaturii dar ii lipseste amarnic calitatea sutului.
    3) Poti sa ai calitati cat 10, daca nai talent esti rece. GHEATA -- (asta zici ca e din Salam)
    4) Lucian Blaga a stiut sa isi foloseasca calitatile si azi il sarbatorim pe bancnota de 200 lei. Este una dintre cele mai mari bancnote romanesti, si a fost rapus doar de 500 lei cu Eminescu care e artist. - macar a auzit de blaga si eminescu de pe bancnote
    5) Calificarea e piatra de fundatura a calitatii.
    6) Lucian Blaga are mare talent si rima ca un poet.
    7) Calitatile umane este bune. (du-te mha , zau ?)
    8) Vasile Blaga nu traieste in zilele noastre si nu stie cum e. Acum trebuie sa ai masina de calitate.
    9) E frumos sa ai calitati dar mai frumos e un iPhone. (daca mai e si model 4S)
    10) Lucian Blaga scrie poezii, Calitatile lui nu sunt porcarii.

    Subiectul III
    1) Nu este vorba despre Luceafarul Huilei cum ai crede la inceput ci despre o stea. (pacat ca eminescu nu e contemporan cu Cozma)
    2) Poezia e despre dragostea dintre o fata si o stea.
    3) Catalina si Catalin erau muritori de rand. (si intr-un final au murit )
    4) Luceafarul o lasa rece pe Catalina cu versul "nemuritor si rece"
    5) Catalina era printesa, Catalin era servitor iar Luceafarul era o stea. (pe cer )
    6) Ospatarul se combina cu printesa in cele din urma.
    7) Catalina era pe interes.
    8) Nici acum nu se stie unde sunt primele doua scrisori.
    9) Mircea cel Batran a venit sa se inchine.
    10) Scrisoarea a 3-a contine de fapt o poezie.
    11) Mircea cel Batran nu era batran, era doar porecla. (de departe cea mai tare )
    12) Din scrisoare lipseste destinatarul si expeditorul. (si timbrul )
    Fara Semnatura.

  • #2
    „Luceafarul e cea mai lunga poezie romaneasca si din lume, desi nu s-a hotarat exact cate strofe are”

    „Se spune ca Maiorescu a taiat din Luceafarul pentru ca Eminescu a mai scris inca trei strofe cand deja era nebun si o strofa continea un cuvant obscen: fund”

    „In Floare albastra ne descrie iubirea unei flori albastre cu o fiinta care vine de la pol, din tinuturi reci si intunecoase”

    „Am scris doua pagini despre Floare Albastra si mai scriu inca una despre Luceafarul, ca sa fie trei in total”

    „In Luceafarul, sunt prezente doua planuri: terestru si extraterestru”

    „Cratima uneori aproprie si alteori departeaza”, „Cratima erodeaza o vocala” si „Sper ca va (sic!) placut. Cred ca o sa mai vin si la anul”

    Comment


    • #3
      nebuni oamenii astia )))))

      cica 8) Nici acum nu se stie unde sunt primele doua scrisori. )))))))
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • #4
        Alte perle
        Poetul nu a murit de moarte bună. El a avut remuşcări că mulţi oameni s-au sinucis când i-au citit poeziile.
        -balada e o specie a liricii populare inventată de Ciprian Porumbescu
        Numele său se leagă și de niște scrisori – “dintre cele cinci scrisori trimise de Eminescu, prima este considerată a treia“
        Eminescu este trist pentru ca nu a reusit sa faca nimic in viata lui.
        Eminescu descrie faptele care se petrec la plural care demonstreaza ca tot timpul sunt mai multi.

        Sectiunea de scuze

        Mă scuzaţi că nu ştiu să scriu despre Eminescu, dar am fost bolnavă şi am şi scutire.

        Sper că va plăcut. Cred ca o să mai vin şi la anul.

        relaţia profesor-elev e un amestec năstruşnic de sentimente“, iar “conflictul dintre profesor şi elev ajunge şi la vărsare de sânge
        Fara Semnatura.

        Comment


        • #5
          Radeti voi,radeti dar Pamfile aia de la Capatos a luat bacul,si vai ce poate sa scoata pe gura fata aia
          "light up the darkness" Bob Marley

          Comment


          • #6
            si cand te gandesti ca unii dintre ei vroiau sa se faca doctori.sunt multi care au luat bacul cum l-au luat si acum sunt departe.eu la bac am luat ceva peste media minima dar macar am primit note pe cat am invatat.la copiat nu m-am priceput pentru ca sunt mai emotiv si ma dadeam de gol singur.am avut coleg care la oral la romana avea cartea cu comnetarii pe genunchi si a lua peste 9 la oral iar el nici nu venea pe la scoala.
            Welcome to the Club, We Have Jackets !

            Comment


            • #7
              exact asta vroiam sa zic si eu , acum e usor sa rada toata lumea de noi, dar anu trecut si anu asta nu a mai putut nimeni sa copieze , ca acum cativa ani cand luau 70-80% (doar cine nu vroia, nu lua bacu) , + ca anul acesta au fost niste subiecte la matematica M2 mult mai grele decat la M1 , si la fizica au fost niste subiecte de toata jena (incomplete, facute aiurea, la o problema iti cerea ceva, si pe baremul de rezolvare era altceva), din liceul meu , 50 de insi cati am dat la fizica doar unul a luat peste 5. Asa ca , e foarte usor sa radem de generatia facebook si sa ii facem in toate felurile, dar la cei de la conducere nu ne uitam putin .
              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

              Comment


              • #8
                ce fericit e)
                Attached Files
                http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                Comment


                • #9
                  Nu stiu de ce va atacati asa .... sunt niste perle
                  Cei care le-au inventat banuiesc ca sunt persoane care habar au avut de subiect ,ori le-au scris la misto si tind sa cred ca asta asa este , pt ca oricat de mult nu te-ai fi pregatit pt BAC nu poti sa scrii de Eminescu ca este pe bancnota de 500de roni.
                  Fara Semnatura.

                  Comment


                  • #10
                    nu se ataca nimeni.cred.s-a constatat ca daca nu sunt lasati sa copieze nici jumate nu i-au bacu".acum sunt multe kucruri de facut decat sa mai citesti cceva.facebook,etnobotanice ,cluburi ,gagici etc.
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • #11
                      Re..

                      Originally posted by kubala7 View Post
                      e foarte usor sa radem de generatia facebook si sa ii facem in toate felurile, dar la cei de la conducere nu ne uitam putin .
                      Nu prea vad ce treaba are conducerea daca tu ca elev nu inveti nimic in 4 ani de liceu.Cu ce poate sa te ajute conducerea daca tu nu dai pe la scoala cu lunile si nu deschizi o carte in viata ta.Trebuie sa stii ce vrei de la viata si sa ai capul pe umeri.De exemplu,la mine in liceu procentul de admisi este de peste 95% ,aflandu-ma si eu printre ei si pot sa spun ca am avut timp si de relaxare si de distractie,dar am si invatat pentru ca imi pasa de viitorul meu.
                      In final spun ca treaba cu camerele de filmat este cel mai bun lucru facut la noi in invatamant pentru ca releva adevarata fata a elevilor din ziua de azi.
                      Last edited by Vlad24; 9 July 2012, 14:43.

                      Comment


                      • #12
                        Daca nu invata nu trece clasa. Obligatorii sunt 10 clase nu 12, si nici bacul nu e obligatoriu. Ma uitam la rezultate si vedeam note de 1, 1.05 la matematica. Sa fim seriosi primele 3 puncte sunt: un calcul simplu, o medie aritmetica si poate teorema lui pitagora. Nici macar atat nu poate face un elev care a ajuns in clasa a 12-a? inseamna ca a trecut prin scoala ca lebada prin apa.
                        Last edited by o8MeLC; 9 July 2012, 14:54.

                        Comment


                        • #13
                          @vlad24 , ai vazut de curiozitate subiectele si baremul de fizica ? sau poate ai fost la profil uman si ai dat din istorie, geografie (la alea stai linistit ca luam si eu cu ochii inchisi bacul) , majoritatea celor care au luat bacul au fost de la profilele umane (am amici care nu au invatat deloc (au fostt la scoala sportiva) si au luat bacul) , tare as fi vrut sa ii vad la profil tehnic cum dau ei bac din matematica M2 si fizica ... conducerea are treaba, pt ca ar trebui subiectele sa fie pe masura pregatirii , nu sa dea cele mai grele subiecte posibile , (colegi de clasa care au luat in fiecare an premiul 1 cu medii peste 9.50 au picat la fizica, unde au dat niste subiecte pur si simplu care nu se puteau rezolva, pur si simplu nu intelegeai nimic din cerinta, total aiurea) . Asa ca cei de la profilele umane se pot lauda ca au luat bacu' . O sa ziceti ca dc nu m-am dus si eu la uman, ce sa fac cu profilul uman ? macar aici daca am terminat am primit un atestat si suficiente cunostinte cu care "teoretic" as putea sa ma angajez in domeniu...dar cum nimeni nu angajeaza in Romania oameni fara experienta, cel mai probabil ma voi tira din aceasta tara. Cam atat am avut de spus ... No offence
                          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                          Comment


                          • #14
                            cei care nu au vazut subiectele sa nu comenteze (vorbim de prezent nu din amintiri, de cand era tata flacau;).........la matematica cel putin, primul subiect nici nu se regaseste in cartea de 100 de variante (asemanator macar, din ce m-am uitat si la cate am facut).....progresie aritmetica/geometrica,pitagora?....da, astea am facut si noi la scoala din variante ...dar din pacate nici vorba sa pice asa la bac cum era normal....
                            Era normal ca M1 sa fie mai greu ca M2, dar anul acesta a fost invers...si cine este de vina?..elevul:-?...nu prea cred...

                            Comment


                            • #15
                              Sunteti OFF rau de tot ..... exprimati-va nemultumirile si frustrarile fata de subiecte , profesori , sistem in general, in alta parte , pe alte forumuri...
                              aaaa.....si aici vb de perle ale limbii romane ... implicit de subiectele la romana , nu cred ca poti considera scrierea gresita a teoremei lui pitagora o perla...

                              Intre timp :

                              Luceafărul se duce la demagog, şi nu la demiurg, şi îi cere să-l facă muritor”.

                              Cătălina nu avea probleme financiare pentru că tatăl ei era împărat”. -asta e monumet

                              Luceafărul s-a transformat într-un hipiot şi i-a zis Demiurgului că-l face cântăreţ, să-l asculte toată lumea”

                              Luceafărul a coborât pe Pământ şi a făcut sex cu aleasa inimii lui. Cătălina l-a iubit şi i-a dăruit un copil din flori, apoi s-au căsătorit”.
                              Fara Semnatura.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google