Boxe logan laureate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Boxe logan laureate

    Salut am si eu 2 intrebari pentru voi poate sunte-ti mai "mesteri" ca mine.

    1. A incercat cineva sa puna boxe in usile spate ? Eu am geamuri electrice spate din fabrica si nu am scos fata de usa sa vad ce e acolo . Stie cineva merge sau nu mergE?

    2 Ce parere aveti de jucariile astea merita bani

    /Radio CD/MP3 cu conectare directa USB si iPod/compatibil: CD-R/RW, MP3, WMA, Wav, AAC, CD-text, ID3-tag/putere: 4x50W MOSFET/iluminare display: Blue OEL/iluminare taste: Blue/telecomanda inclusa/meni


    / subwoofer 12" tip incinta: bandpass diametru difuzor: 30cm putere RMS: 500W putere Max: 1200W impedanta: 3 ohmi raspuns in frecventa: 19 - 250Hz SPL: 92dB dimensiuni: 570 x 390


    /amplificator auto mono /putere //4 ohmi: 1 x 350W RMS (1 x 1000W max) /2 ohmi: 1 x 500W RMS (1 x 1400W max) /1 ohm: 1 x 800W RMS (1 x 2000W max)/Raspuns in frecventa 5 - 250 Hz /THD < 0,05


    /difuzoare coaxiale cu 2 cai/diametru woofer: 130mm/putere RMS: 70W/putere Max: 140W/impedanta: 4 ohmi/raspuns in frecventa: 60Hz - 22KHz/sensibilitate: 91dB/diametru tweeter: 20mm/adancime instalare

    Boxele fata/spate

    Nu prea ma pricep Scuze pentru eventualele greseli

    Multumesc
    Tremura peretii Din club pana-n Penitenciare
    Boxele de bass din portbagaj sunt date tare
    Intri pe bulevard , se aude din distanta
    Muzica pentru baietii , nu pentru orice zdreanta.

  • #2
    Acele jucari isi merita banii....D

    Comment


    • #3
      Originally posted by darky19
      1. A incercat cineva sa puna boxe in usile spate ? Eu am geamuri electrice spate din fabrica si nu am scos fata de usa sa vad ce e acolo . Stie cineva merge sau nu mergE?
      Se pot pune boxe in usile spate fara nici o problema.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        este loc sa zicem un 16cm difu ?? nu apar complicati la geam sau macara ele sunt electrice din fabrica
        Tremura peretii Din club pana-n Penitenciare
        Boxele de bass din portbagaj sunt date tare
        Intri pe bulevard , se aude din distanta
        Muzica pentru baietii , nu pentru orice zdreanta.

        Comment


        • #5
          Nu apare nici o complicatie, nu se loveste de macara, dar trebuie sa fie maxim 16 cm difuzorul.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Originally posted by darky19
            Salut am si eu 2 intrebari pentru voi poate sunte-ti mai "mesteri" ca mine.

            1. A incercat cineva sa puna boxe in usile spate ? Eu am geamuri electrice spate din fabrica si nu am scos fata de usa sa vad ce e acolo . Stie cineva merge sau nu mergE?

            2 Ce parere aveti de jucariile astea merita bani

            /Radio CD/MP3 cu conectare directa USB si iPod/compatibil: CD-R/RW, MP3, WMA, Wav, AAC, CD-text, ID3-tag/putere: 4x50W MOSFET/iluminare display: Blue OEL/iluminare taste: Blue/telecomanda inclusa/meni


            / subwoofer 12" tip incinta: bandpass diametru difuzor: 30cm putere RMS: 500W putere Max: 1200W impedanta: 3 ohmi raspuns in frecventa: 19 - 250Hz SPL: 92dB dimensiuni: 570 x 390


            /amplificator auto mono /putere //4 ohmi: 1 x 350W RMS (1 x 1000W max) /2 ohmi: 1 x 500W RMS (1 x 1400W max) /1 ohm: 1 x 800W RMS (1 x 2000W max)/Raspuns in frecventa 5 - 250 Hz /THD < 0,05


            /difuzoare coaxiale cu 2 cai/diametru woofer: 130mm/putere RMS: 70W/putere Max: 140W/impedanta: 4 ohmi/raspuns in frecventa: 60Hz - 22KHz/sensibilitate: 91dB/diametru tweeter: 20mm/adancime instalare

            Boxele fata/spate

            Nu prea ma pricep Scuze pentru eventualele greseli

            Multumesc



            sunt prea scumpe.poti avea aceeasi calitate si putere la bani mai putini.
            sigpic........restul e NoSpeedLimit

            Comment


            • #7
              darky19 nu te sfatuiesc sa pui difuri acolo .. din simplu motiv al rigidizarii ... ! dc ai cum sa prinzi de scheletul usii este OK ... dc prinzi doar de fata de usa ( de plastic ) ... nu are nici un sens sa incerci asa ceva !

              sculele pe care leai ales matalutza acolo sunt cam pretentioase ,... se poate face treba mai buna ... cu bani mai putini !

              zimi un singur lucru ... ce alternator ai la masina ... nu de alta .. dar un amp maricel consuma mult .. si tare mie ca nu ai de unde sal alimentezi !

              ca sa te pot ajuta cum trebuie ... zimi in felul urmator :
              - cati bani esti dispus sa investesti ... ( total .. dar mai ajuta si mai mult dc miai da pretz per componenta ) ;
              - ce doresti de la sistemul din masina ta ;

              momentan atat ...
              numa bine !
              LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
              LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
              LOCUL1 143.9dB (nCID)

              Comment


              • #8
                La configuratia asta daca nu faci antifonare la portbagaj si usilor unde pui difurile va suna naspa (nu le vei putea folosi la adevaratul potential).
                La varianta de 13 cm recomand (sa te gandesti si la alta amplificare) http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo.../New_Edge_213/
                care acopera intreaga gama de sunete si se potrivesc f.bine in fata si pentru un sunet echilibrat fata-spate.
                Pentru spate la puterea asta consider ca deranjul ar fi prea mare tinand sema sca sunetul se amplifica si ca pentru volulumul din Logan este suficient fata si spate.
                In ceea ce priveste pretul, asta tine de cat de bine vrei sa sune.

                Comment


                • #9
                  Adriann ce vrei sa spui prin : acopera intreaga gama de sunete ?
                  te-ai gandit la adancimea de instalare !? aceste difuzoare necesita scoaterea sau taiarea partiala a cochiliei !
                  LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                  LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                  LOCUL1 143.9dB (nCID)

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by shokaliptiku
                    Adriann ce vrei sa spui prin : acopera intreaga gama de sunete ?
                    te-ai gandit la adancimea de instalare !? aceste difuzoare necesita scoaterea sau taiarea partiala a cochiliei !
                    Acoperire mai buna in gama de sunete, eu inteleg ca vor putea sa redea fidel atat sunetele f.joase cat si cele f.inalte astfel crescand armonica sunetului (placerea sunetului).
                    Culmea este ca difurile f.f.bune sunt considerate cele redau f.f. bine mediile.
                    Chiar daca folosesti un subwofer, pentru in fata este bine sa ai niste difuri f.bune.
                    Difurile de 13cm nu necesita nici o modificare la instalare se pun direct in locul celor existente in "cochilie".
                    In cel mai rau caz se taie fundul, dar nu am intalnit cazul.

                    Comment


                    • #11
                      Adriann sunt sigur ca nu ai incercat sa pui MTX de 13 , coustic de 13 ... alpine type R 13 , DLS r5a , magnat xcess 213 .. etc ... toate cele enumerate de mine nu incap in cochilie ... pt a fi montate cochilia trebuie decupata ... deci ...

                      2 la mana .. team intrebat ce vrei sa zici .. pt ca faci confuzie !
                      is tare curios sa ascult si eu niste jucarii de 13cm care redau sunetele "f joase" ... vrei sami spui ca un dif de 13 poate scoate subbass !? .. un dif de 13 reda sub 25 30hz !? ... eu nu cred !

                      corecturile mele nu le lua in nume de rau .. dar nu mi se pare corect sa inducem lumea in eroare !
                      LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                      LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                      LOCUL1 143.9dB (nCID)

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by shokaliptiku
                        Adriann sunt sigur ca nu ai incercat sa pui MTX de 13 , coustic de 13 ... alpine type R 13 , DLS r5a , magnat xcess 213 .. etc ... toate cele enumerate de mine nu incap in cochilie ... pt a fi montate cochilia trebuie decupata ... deci ...

                        2 la mana .. team intrebat ce vrei sa zici .. pt ca faci confuzie !
                        is tare curios sa ascult si eu niste jucarii de 13cm care redau sunetele "f joase" ... vrei sami spui ca un dif de 13 poate scoate subbass !? .. un dif de 13 reda sub 25 30hz !? ... eu nu cred !

                        corecturile mele nu le lua in nume de rau .. dar nu mi se pare corect sa inducem lumea in eroare !
                        La montare a fost fratemiu, ai dreptate se taie fundul !!
                        Nu vreau sa te supar dar eu am Magnat Xcentric 213 pe fata si sa taiat doar fundul intr-adevar. Acestea sau altele de aceeasi calitate ajutate de alte difuri pe spate (polita) ovale sau rotunde la acelasi nivel iti pot da ceea vrei ( de ex. eu am de pioneer de 20cm pe spate, dar care nu se ridica la aceeasi calitate, motivul fiind banii).
                        Daca ne nimerim la lo intalnire le vei putea si auzi.

                        Comment


                        • #13
                          Scuze pentru inducere in eroare !!!

                          Scuze pentru greseala de mai sus dar vazand prinderea difurilor pe aceleasi pozitii nu am mai intrebat daca i-au taiat si fundul.
                          Intr-adevar nu vreau nici eu sa induc in eroare (chiar urasc acest lucru).
                          Iti multumesc @shokaliptiku ca mi-ai atras atentia.

                          Comment


                          • #14
                            da man .. np !
                            ... cu inca o completare ... un dif de 13 nu poate reda toata gama de frecvente ... de asta exista twetere , medii si subwoofere ... fiecaresi face treaba ... !!!

                            sfatul meu .. cu un mic efort si cu ajutorul inelelor distantiere ( mdf sau pal "tratat" ) se pot monta 16.5 .. 17 cm pe usile fata ...
                            pe spate ... nu recomand ovalele ... decat dc sunt montate cu simt de raspundere ... ideal 16.5 17 fara modificari majore !

                            in ambele recomandati ( fata spate 17cm ) nu este nevoie sa se taie din tabla !!!

                            craciu fericit all !!!
                            LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                            LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                            LOCUL1 143.9dB (nCID)

                            Comment


                            • #15
                              O mica adaugare la ceea ce ai scris, se pot monta si difuri de 20cm in spate pe polita (si la varianta cu trei curele, eu am puse pioneer galbene de 20cm).

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google