Amplificator Preference

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Amplificator Preference

    Salut am achizitionat de curand un amplificator auto, si as vrea sa il montez pe o dacia logan model Preference, problema este urmatoarea: Cablurile de alimentare pe unde le conectez la baterie? ca nu stiu unde are gaura cabina care sa comunice cu partea unde e bateria? Exista asa ceva? Sau exista o alta solutie pentru conectarea amplificatorului? Multumesc.

  • #2
    Hai mai nimeni nu a pus statie pe logan?? Pe unde se trag cablurile de la baterie??

    Comment


    • #3
      Daca te uiti sub bord, in spatele pedalelor, se afla un capacel de mascare. Daca rotesti stg/drt se va deschide o fanta. La motor, acel capac (gaura) se afla in dreapta pompei de frana. Pe acolo se vor trage firele pentru alimentarea amplificatorului.
      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

      Comment


      • #4
        dupa care se scoate chederu de la usa stinga numa jos si ridici mocheta acolo vei intilni restu cablurilor care merg in sapte in porbagaj pe acolo poti trage cablurile(eu asa am facut).bafta in continuare
        sigpic http://www.loganclub.ro/forum/sm_01_uli-t17461p16.html

        Comment


        • #5
          sau pe sub chederele de la usa poti sa le mai tragi frumos
          Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
          -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
          Silent Coat.

          Comment


          • #6
            merg trase si pe sub masina pe langa conductele de frana eu asa am facut asta daca vrei sa ajungi la portbagaj succes

            Comment


            • #7
              Nu recomand.
              http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

              Comment


              • #8
                Cablu de curent recomand sa il tragi prin partea stanga pe la capacelul de sub bord apoi tragi de cheder si pui cablul pe acolo, sa pui siguranta aproape de baterie nu in portbagaj.Firele de semnal de la amplificator la casetofon si boxe tragele prin partea dreapta a masinii, daca le pui pe aceeasi parte cu cel de curent este posibil sa ai interferente pe care o sa le auzi in boxe.

                Comment


                • #9
                  eu am dat o gaura de 7 prin dreapta,cablurile le-am bagat pe sub mocheta si la motor pe langa aripa dreapta,far dreapta,masca fata si direct la baterie
                  Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                  Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                  sigpic

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google