Cel Mai Bun Sistem Audio

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cel Mai Bun Sistem Audio

    Baieti, vreau sa schimb sistemul audio de pe caruta mea si sunt putin cam indecis.
    As dori sa imi recomandati un HU pana in 5-6 milioane bun, boxe fata 16.5 pana in 3 milioane, twetere si ovale cam la acelasi pret cu cele de fata. De restul Amplificatoare, chestii trestii ma ocup eu.
    Vreau o calitate de suntet mare.

  • #2
    Nu uita faptul demonstrat ca cablurile de interconectare, adica RCA si cele de alimentare, au un rol important intr-un sistem audio, mai ales car-audio, unde apar tot feluri de interferente si bruiaje, pe linga faptul ca si tensiunea de alimentare, 12V, e relativ mica.
    Nici calitatea amplificatorului folosit nu se poate pune pe ultimul loc la construirea sistemului car-audio, acesta avind rol principal(parerea mea) intr-un sistem.
    Pentru a avea un mid-bass calitativ, e nevoie de crearea incintei din portiere, deci ele trebuiesc rigidizate si antifonate cu materiale corespunzatoare. Nici pozitionarea tweeterelor nu trebuie neglijata. Daca componentele sistemului fata e amplificat activ atunci se poate obtine un sunet mult mai clar si un loudness mai accentuat si cu reglajele de tonalitate minime din player.
    Urmareste produse de la adevaratele fabricanti de car-audio, player cu 3 perechi de RCA, amplif cu filtre LPF-HPF, kit de cabluri de calitate si dimensionat corect, insonorizant dedicat(nu-ti va parea rau), sistem de difuzoare pe componente + subwoofer in incinta sealed.

    Comment


    • #3
      Difuzoare eu iti recomand cu caldura MTX,sau DLS.Sunt difuzoare pentru competitie au o fidelitate foarte buna.Pana in 300 de lei am gasit asa http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo..._Audio/THX603/ pentru fata , http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo..._Audio/THX693/ pentru spate , pentru fata DLS http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo...e/Classic_426/ , si pentru spate dar sare de 300 de la DLS asta daca te tine buzunarul.
      Eu unul sunt foarte pretentios la boxe,la sunet in general...Eu am linie completa MTX si sunt foarte incantat...cand imi va permite bugetul vreau sa iau niste ovale pentru spate la 1100 de RON :>...Mai asteapta sfaturi de la colegi.Te salut.
      sigpic

      Comment


      • #4
        am vazut ca aceste DLS-uri se aud super bine, acum depinde si de ce HU ai. ce sunt mai bune DLS sau MTX ? eu as opta pt DLS.

        Comment


        • #5
          DLS,dar au si pret pe masura,sunt cu vreo 200-300 de lei mai scumpe decat MTX...Dar si MTX au difuzoare foarte bune,dar la fel ce e bun costa...
          sigpic

          Comment


          • #6
            am gasit sa imi iau niste filtre, ma gandeam sa le pun pe boxele spate...pareri?sunt bune de ceva sau nu?
            Attached Files

            Comment


            • #8
              frumos sistem domnu mircea badea,fa-ti sectiune la "my ride",ca nu am vazut-o pe acolo
              Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
              -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
              Silent Coat.

              Comment


              • #9
                multumesc, am pus pe logan ce am crezut ca ma multumeste! asa ar trebuii sa faca toti nu? nu conteaza ce pui daca-ti place tie...de la Sony la Brax cat te tine buzunarul..asta e! traim in romania si asta.....

                Comment


                • #10
                  @ mircea asta e site destinat loganului nu culturismului)
                  http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                  Comment


                  • #11
                    Originally posted by ynp_46 View Post
                    Baieti, vreau sa schimb sistemul audio de pe caruta mea si sunt putin cam indecis.
                    As dori sa imi recomandati un HU pana in 5-6 milioane bun, boxe fata 16.5 pana in 3 milioane, twetere si ovale cam la acelasi pret cu cele de fata. De restul Amplificatoare, chestii trestii ma ocup eu.
                    Vreau o calitate de suntet mare.
                    auzi la el, VREAU CALITATE DE SUNET MARE...hi hi hi..la bani aia o sa tot ai calitate marrreeeeee.......doamne fereste...

                    Comment


                    • #12
                      haha, esti criminalfi smecher

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google