Nedumerire Subwoofer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    da de insonorizare am uitat sa pomenesc
    nu incape discutie insonorizez usile si ma gandeam si la plafon.
    Ce naiba bag atatia bani sa imi baraie plasticurile de-mi sar creieri no way.

    Comment


    • #17
      eu am un pachet de stp m1 in fiecare usa...sunet nu brrr..cald clar..inalt..

      Comment


      • #18
        am o nedumerire
        mi-am procurat de la un coleg un Subwoofer Mac Audio MP Tube 30. As dori sa stiu daca as puteaa sa-l leg in punte in loc de boxele din spate, desigur cu un filtru de bass.

        Comment


        • #19
          Daca te gindesti sa-l legi in punte pe finalul playerului(!!!) n-am idee cum sa-l faci...
          Daca legi pe un amplif, in punte, e simplu.

          Comment


          • #20
            finalul playerului arata ca shi finalele unui amplif pt 2 canale ma candeam sa leg subu cu + de la o boxa si - de la cealalta shi celelalte borne + - sa le las libere ca la un amplificator la care e legat in punte un dif. dupa mintea mea cred ca ar merge dar nu stiu daca la legarea in punte scade impedanta. Daca scade o fi gata finalul playerului

            Comment


            • #21
              Finalul playerului lucra deja in sistem bridge, deci ce vrei sa faci va fi doar un experiment nesatisfacator cerintelor unui woofer.
              Foloseste cu incredere amplificator(sunt monoblocuri destule) pentru subwoofer.

              Comment


              • #22
                nu am stiut ca lucreaza in bridge finalul playerelor
                ms ca mi-ai spus.
                oricum asta o sa fac, o sa-mi cumpar un amplif doar ca ma gandeam ca poate l-as putea lega asa pana fac rost de bani pt un amplif.

                am racut rost de un amplificator pana imi cumpar eu unul shi am o nedumerire.
                cablul de remote unde l-ati legat? la power antena de la MP3?
                Last edited by ralphmandl; 21 May 2010, 23:16. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #23
                  Poti lega provizoriu wooferul la finalul playerului, obisnuit asa, pe un canal de exemplu RR sau LR, dar acesta nu-i confera destula putere si fiind semnal nefiltrat, va primi si toata gama de frecventa, deci = naspa sound.

                  Daca playerul nu are fir separat de "remote turn-on", de culoare alb-albastru, atunci se poate folosi linistit firul "power ant", de culoare albastru, dar la unele playere eu am intilnit situatia ciudata, ca pe firul respectiv a iesit tensiune doar cind se asculta radio(!)

                  Comment


                  • #24
                    am legat asa shi merge si la MP3 si la radio remote-ul daca nu mergea ma gandeam ca as putea pune la demoror, dar cum merge nu m-am mai chinuit .
                    Mai am o intrebare daca tubu meu are 240W RMS si 480 peak daca il leg la un amplificator de 300W se aude bine, sau bubuie urat, sau chiar se arde?

                    Comment


                    • #25
                      300 rms eu zic ca cu reglaje bine facute suna foarte bine
                      MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                      Comment


                      • #26
                        cre ca o sa-mi iau un amplif mono de 300W RMS si m-am scos pt inceput.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google