Sistemele voastre audio?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Incearca JVC- KG 731, eu ampus pe masina si vreau sa spun ca sunetul prin usb si cd,nu se simte diferenta, eventual s-ar simti daca ai difuzoare profesionale;
    Eu am si tweetere, de cind le-am pus... parca e altceva.

    Rectific este vorba despre JVC KD-G731,iertare


    Aici gasesti poza si ceea ce stie si poate sa faca...acuma singura problema ar fi sa-l gasesti in Romania! Eventual sa-l comanzi sau sa gasesti pe cineva sa ti-l aduca.
    Last edited by Cristi_Xp; 8 May 2007, 13:20.

    Comment


    • #32
      Originally posted by laserlock
      sa ma bag si eu in seama cu voi :P

      fata +spate HERTZ ....fata are si tweetere +filtre de sunet pe fiecare boxa in parte ...iara in portbagaj am un woffer Balupunkt 200W RMS

      las pozele sa vorbeasca
      misto.....da fata de usa jos si ascunde firul de la tweeter ca se vede naspa.daca fixezi difuzorul fata direct pe tabla de la usa si nu pe fata de usa se aude mult mai bine. incearca.
      Last edited by dan.gutu; 9 May 2007, 10:52.
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • #33
        adik?cum pe tabla direct? sa dea gaura in tabla sau ce? plus ca difuzorul va intra mult mai inauntru.
        Renault Scenic II
        Dacia Logan 1.4 MPI

        Comment


        • #34
          gaura este data deja ,problema este de design pt.ca sta difuzorul mai in spate, trebuie sa renunti la design in favoarea soundului,mai ales daca pui intre dif. si tabla izolator fonic.
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • #35
            Originally posted by dan.gutu
            gaura este data deja ,problema este de design pt.ca sta difuzorul mai in spate, trebuie sa renunti la design in favoarea soundului,mai ales daca pui intre dif. si tabla izolator fonic.

            SUNA EXCELENT ...ITI GARANTEZ ..PLUS CA NU MAI AM TIMP SA MAI FAC CEVA LA EA ....CAND AM TIMP DORM CA URSU :p
            Mi-am luat BMW X5 si l-am tunarit pana l-am facut ARO !!

            Comment


            • #36
              Originally posted by dogy_10
              si cat costa? ca am vazut ca cd-playerele sunt exagerat de scumpe si nu merita sa cumperi de la ei
              Pot sa-ti spun cat costa Sony xplod in strainatate(difuzozrele), nu depasesc 25 Euro!
              Last edited by danstelian2003; 15 May 2007, 09:19.

              Comment


              • #37
                Mi-am pozat si eu instrumentele muzicale Mp3u` e Sony GT300S si difurile fata + spate sunt hertz ...nu ma intrebati ce model sau cati watzi scot k nu ma pricep Important e ca muzica sa cante si bani sa ai !
                Attached Files

                Comment


                • #38
                  arata bine gt300s-ele asta

                  Comment


                  • #39
                    Intr-adevar. Sunt reusite dupa parerea mea GT300, GT500 si GT610 ...astea 3 modele imi plac mult. Eu sunt la al 4lea mp3 player intr`un an de zile Am avut un LG la inceput, pe urma un sony (da` nu mai stiu ce model era) si un pioneer DEH2800 cu care nu am poza . Mp3urile Pioneer imi plac mult dar modelele de la 250 de euro in sus pe care din pacate nu mi le permit
                    Attached Files

                    Comment


                    • #41
                      Super Miky_48 Mijto de tot mp3u` si nu numai ...dar ai bagat ceva bani in muzica

                      Comment


                      • #42
                        @Miky 48 e superb HU Pionner,zimi si mie cum se aude si model de difuzoare ai pe fata si spate si ce putere scot ele?

                        Comment


                        • #43
                          Hu este cel vechi deh 6800 mp acum am altul dar nu am apucat inca sa-i fac poze deh p 80 mp (4 x 60 W), pacat ca nu se mai fabrica din 2007.
                          Boxele din fata si hertz energy component esk 160 si duc 100 W continuu cu maxime de 200 W, cele din spate sunt tot din aceeasi gama ecx 690 de aceasi putere.
                          Sub-ul este tot un hertz energy bandpas ebx 200B si are 300 W.
                          Cel mai greu a fost cu antifonarea pt ca au trebuit scoase fetele de usi si mochetele din portbagaj si cea de pe polita din spate, si cu montarea difurilor din spate in pozitia lor normala, lucru putin mai complex datorita celei de a 3-a centuri retractabile.
                          In privinta costurilor totale

                          Comment


                          • #44
                            oricum per total a iesit bine,cred ca ai cel mai tare sistem audio din tot forumul.

                            Comment


                            • #45
                              La fel cred si eu. Am vazut difuri ca ale lui Miker 48 si scot bine si alea de fatza si alea de spate. Si mp3 playeru e tare de tot !

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google