Sistemele voastre audio?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut ce ziceti aceste boxe http://www.okazii.ro/recomandate/sis...nia-a121339693 se merita sa le amplific deoarece cred ca in momentul de fata nu scoate maximul de sunet din ele....

    Comment


    • Fiind boxe de origine, nu cred ca au mai mult de un 20 , 25 W rms, de unde si intrebarea mea...de ce sa le amplifici? Cum sa scoti un maxim din ceva inexistent? Cel mai probabil o sa le arzi...

      Comment


      • Blaupunkt

        Am vazut ca sistemele Blaupunkt au disparut din magazine. Stie cineve de ce?

        Comment


        • Vreau sa-mi schimb player-ul , masina a venit din fabrica cu Daewoo AGC-1220RF.

          M-am gandit la un Sony DSX-A60BT si mai mult ca sigur trebuie sa adaptez instalatia electrica pentru el.
          In principiu sunt contra modificarii instalatiei , asa ca m-am gandit la un kit de instalare facut special pentru a se putea instala un player aftermarket la instalatia masinii (Logan 1 Ph2 2012 ).

          Player-ul :


          Kit-ul de instalare model (Connects2 CTSDC002) :

          Dacia CTSDC002 Connects2 CTSDC002 - Dacia Duster, Sandero, Logan Steering Wheel Stalk Control Adaptor - A stalk/steering wheel control adaptor enables you to utilise the original factory remote audio (whether built onto steering wheel or fitted on a stalk


          + Patch Lead-ul special pentru Sony


          + Adaptor pentru antena

          Marea nedumerire pentru mine , mai trebuie sa cumpar si altceva ca sa-mi fac player-ul functional 100% ?
          Vreau sa-mi mearga si acel satelit de comanda din spatele volanului respectiv sa pot prelua apelurile tot din el.

          Boxele pentru moment raman cele stoc.
          Last edited by prometheus; 13 March 2015, 17:35.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Era un coleg pe forum care facea interfete pentru satelitul ala, dar numai alpine si pioneer parca; daca tot dai atatia bani, nu vad de ce sa iei sony insa....
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Kit-ul de instalare contine o mufa si pentru acel satelit.

              Eu sunt fan Sony imi place mult acel player , pare bine facut , comenzi amplasate foarte ok.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • am si eu o varianta asemanatoare, sony dsx a30 (http://www.emag.ro/radio-auto-sony-d.../pd/EJFVKBBBM/), adica varianta fara bluetooth (cand l-am luat eu nu era disponibila). l-am luat din reprezentanta, montat tot de ei. eu sunt multumit de el, se aude bine. l-am luat in special pt portul usb si pt ca nu mai are mecanismul de cd si e mai micut si compact

                pe citirea de usb am ramas surprins cat de bine se aude in masina cu boxele stock

                Comment


                • Alte pareri ?
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • Parerea mea este ca nu vei reusi sa preiei/inchei apelurile telefonice din satelit, indiferent de ce interfata (originala sau nu) vei folosi. Acest lucru este posibil numai la playerele care au alocata pentru aceasta functie tasta "mute" (ca la unele Alpine) sau care au cod de comanda separat pentru aceasta functie (ca la unele Kenwood).
                    Nu vreau nici sa ma laud, dar poti citi pe celalalt forum opinia unui user care a renuntat la interfata Connects2 pentru a mea ...
                    Despre celelalte aspecte referitoare la player nu ma pot pronunta ... Orice alegere ai face iti urez insa sa ai bafta ! Recomand achizitia de undeva de unde poti returna produsul daca nu te satisface ...
                    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                    Comment


                    • Si eu am Sony DSXA30, se aude foarte bine si sunt chiar multumit de el.

                      Comment


                      • Originally posted by Fratello View Post
                        Parerea mea este ca nu vei reusi sa preiei/inchei apelurile telefonice din satelit, indiferent de ce interfata (originala sau nu) vei folosi. Acest lucru este posibil numai la playerele care au alocata pentru aceasta functie tasta "mute" (ca la unele Alpine) sau care au cod de comanda separat pentru aceasta functie (ca la unele Kenwood).
                        Nu vreau nici sa ma laud, dar poti citi pe celalalt forum opinia unui user care a renuntat la interfata Connects2 pentru a mea ...
                        Despre celelalte aspecte referitoare la player nu ma pot pronunta ... Orice alegere ai face iti urez insa sa ai bafta ! Recomand achizitia de undeva de unde poti returna produsul daca nu te satisface ...
                        Bun , atunci ce player imi recomanzi la care sa pot folosi acel satelit in preluarea apelurilor si ce interfata trebuie folosit pentru acel player.(daca este o interfata facuta de tine nu ma deranjeaza absolut deloc numai sa mearga).
                        Last edited by prometheus; 13 March 2015, 22:23. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • Pt varianta ta (1 din) mergi pe alpine, cat de sus poti in functie de buget. Un exemplu http://www.be-loud.ro/produse/CD-Pla...PINE/CDE-182R/
                          My Ride sigpic

                          Comment


                          • ...complicat cu alegerea playerului ... Trebuie "sapat". Ideea este ca preluarea/terminarea apelului sa se faca din aceeasi tasta care, in mod normal, are functia de "mute".
                            Pentru Kenwood (si NUMAI pentru aceasta marca) am codul de comanda pentru preluare/terminare apel (care NU este acelasi ca pentru mute) ; s-ar putea realoca functia tastei mute a satelitului de comanda pentru acest scop...
                            Voi incerca sa caut prin arhivele de mesaje primite, sa vad daca mai gasesc modelele care sigur aveau aceast "comportament" (feed-back de la utilizatorii interfetelor achizitionate de la mine). Dar ... nu promit, multe mesaje au trebuit sa fie sterse ...
                            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                            Comment


                            • ce parere aveti de amplificatorul acesta ?

                              Amplificator Auto 4 canale Ground Zero Titanium GZTA 4125X:
                              Putere RMS:
                              4 x 90W (4 ohmi)
                              4 x 130W (2 ohmi)
                              2 x 320W (4 ohmi, punte)
                              Sursa MOSFET
                              filtru LPF variabil: 40 - 40000Hz
                              filtru HPF variabil: 5 - 500Hz
                              bass boost: +6dB / 12dB (50Hz))

                              as vrea sa amplific 2 boxe hertz dcx 690.3
                              set de difuzoare coaxiale pe trei cai
                              format oval 6x9
                              magnet woofer din ferita
                              con din hartie presata
                              magnet tweeter neodinium
                              tweeter tip dom, din mylar
                              difuzor de medii de 60mm
                              putere nominala - 90W RMS
                              putere maxima - 180W RMS
                              sensibilitate - 95dB
                              raspuns in frecventa - 45Hz-21kHz
                              impedanta - 4ohmi

                              urmeaza sa iau si un subwoofer (banuiesc ca tot un subwoofer hertz), dar inca nu m-am hotarat ce, iar e fata o sa pun boxe sistetem hertz dsk 165.3:
                              sistem de difuzoare pe doua cai
                              diametru midbass - 16.5cm
                              crossovere pasive tip "pe fir"
                              magnet din ferita
                              con din hartie presata
                              putere nominala - 80W RMS
                              putere maxima - 160W RMS
                              raspuns in frecventa - 50-23kHz
                              sensibilitate - 93dB
                              impedanta - 4ohmi
                              adancime instalare : 64 mm

                              ar fi ok ca sistem montat pe o skoda octavia 1? ce parere aveti de marca hertz?
                              Last edited by gogoasha69; 12 March 2016, 22:23. Reason: edit
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google