Despre Subwoofer Pareri Sugestii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Despre Subwoofer Pareri Sugestii

    Am pus pe loganul meu preferance un radio cd alpine de 125bt si doua boxe pe spate de 35 W rms. Daca pun un amplificator si un subwoofer nu sunt prea mici boxele (cele fata sunt cele originale) pt amplificator???
    Last edited by 77sky; 4 May 2011, 22:43.

  • #2
    pai fa un "efort" si fa pereche cu cele spate!
    aste pentru un "timp"!

    Comment


    • #3
      daca montezi un subwoofer pana in 200-250w nu este problema

      Comment


      • #4
        pai eu unul am impresia ca alea originale sunt mai puternice decit cele pe care le am montat( desi am dat 60€ pe ele )doar ca cele noi sunt pe doo cai iar cele originale doar pe una.intreb ca nu prea le am daca pun subwooferu ala boxele o sa pot sa le dau mai ,,tare,, adica pot urca volumul mai mult tinind cont ca redirectionez joasele pe subwoofer??

        ar trebui sa mai spun ca radio cd ul scoate 4ori 50asa ca daca am boxele astea mici cam biriie daca le dau mai tare deci daca pun subwooferu ala pot sa ridic volumul mai mult adica pot da muzica sa mi dea singele pe urechi fara sa mi biriie??
        Last edited by SmaC; 4 May 2011, 22:56. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #5
          Salut

          Cumpara amplificator mono sau 2 canele (aici legi wooferul in punte) si restul boxelor nu le amplifici. Un caz fericit ar fi, sa pui si in fata boxe ca si cele din spate. Volumul wooferului il poti regla din amplif, asta ca sa se auda si resu boxelor.

          Comment


          • #6
            "de obicei" cd playerul este de preferat sa "fie" cu iesire dedicata pentru "sub"!!!
            au ceva bun la alpine mono si chiar bun cu cablaj inclus!
            oricum se merita o izolatie si sunt discutii aici care le poti urmari http://www.loganclub.ro/forum/sistem...ogan-t558.html si sa ceri sfaturi !!!

            Comment


            • #7
              Daca esti mai multumit de difuzoarele din spate, si sunt tot pe 13cm muta-le in fata.
              Difuzoarele originale de pe logan sunt dual cone.
              Daca vei scadea bass-ul din player o sa poti urca volumul, ( nu la maxim), fara a mai distorsiona, bass-ul fiind concentrat pe subwoofer, daca nu ma insel alpine-ul tau are reglaj volum subwoofer.
              http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
              Everything sounds better . . .

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google